Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Dramat z lotniskiem w Lublinie. Straty pochłonęły zysk wszystkich miejskich spółek komunalnych


 • lotnik, 2019-11-19 10:10:31

  Chyba pisał to ktoś kto do końca nie wie jak działa branża lotnicza. To koszty założone jeszcze przed uruchomieniem lotniska, obejmujące m.in. spłatę obligacji wyemitowanych na jego budowę. W ogóle zaledwie kilka lotnisk w Polsce jest dochodowych. Ale nie o ten dochód bezpośredni chodzi ale o efekty indukowane, katalizowane, spinowe - co opisują naukowcy. Czy ktoś policzył, czy kiedykolwiek się spłaci: obwodnica, droga ekspresowa albo most (ten na Wiśle w Kamieniu kosztował 10 razy więcej niż wyniósł koszt budowy lotniska). Nie widać wszystkich korzyści, tylko koszty. Bo widzimy jedynie wąski wycinek całego mechanizmu. To, co robi lotnisko, dotyczy mieszkańców regionu, nawet jeśli oni nie są tego świadomi. Ktoś pracuje dzięki firmie, która powstała, bo w pobliżu jest lotnisko. Może ktoś piecze chleb, który jedzą pasażerowie. Ktoś produkuje opony do samochodu, którym dowożą rękawice dla pracownika wyładowującego towar dla sklepu. Drukarnia dostała zlecenie, bo menadżer może się komunikować szybko ze zleceniodawcą za granicą, Może ktoś chodzi na mecz, którego by nie obejrzał, jeżeli nie byłoby lotniska. Praktycznie każdy z niego korzysta. Choć nie zawsze w sposób bezpośredni.
 • Tomasz, 2019-11-16 14:27:37

  To może dlatego nie dali uczestnikom konkursu "Antwerpia za darmo", swoim klientom i pasażerom, nagród w konkursie :D Zarząd do dymisji natychmiastowej!
 • ZYSKODAWCY.pl, 2019-11-14 06:58:58

  bogacze chcieliby mieć lotniska pod ręką, a oczywiście ich utrzymanie byłoby obowiązkiem ludu prostego - dlatego tak mamy.
 • mieszkaniec , 2019-11-13 23:55:38

  Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (2 mln zł straty) tak więc na zarządzaniu cmentarzem i kibelkami miejskimi można wygenerować 2 mln zł straty- pod okiem prezydenta Lublina mającego doktorat z ekonomii. Taki podmiot to przechowalnia przechowalnia nieudaczników za duże pieniądze . Muszą chyba kupować bardzo drogi papier toaletowy do szaletów miejskich. Straty prezydent pokryje z podatków oraz z zgodnie z tradycją szybko podniesie opłaty za pochówek i korzystanie z miejskich toalet.
 • takie samorządy., 2019-11-13 17:19:35

  zamiast przywrócić PKS-y , władza buduje nikomu niepotrzebne lotniska.
 • głupie pomysły., 2019-11-13 17:16:28

  a Białystok buduje lotnisko, w środku miasta, już od chyba 3 lat wybudowano piękne ogrodzenie całego terenu zajmowanego przez Aeroklub Białostocki, wybudowano drogę startową dla samolotów, no więc prawie już jest.
 • iza, 2019-11-13 13:51:19

  jak się podniesie opłaty dla mieszkańców, to sytuacja budżetu się poprawi
 • jan, 2019-11-13 09:23:18

  nie ma to jak samorządowe sny o potędze

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!