PARTNERZY PORTALU
  • BGK
  • BGK

KOMENTOWANY TEKST

Rozenek: Kancelaria Sejmu odmówiła sali na konferencję w sprawie tzw. ustawy dezubekizacyjnej

• wPISdu, 2019-12-16 11:28:52

Do ~Marzena~: Na podstawie ustawy z 23.01.2009 ? prezydent L.Kaczyński, premier D.Tusk, minister Spraw Wewnętrznych Schetyna, przzewodniczący TK sędzia Zdziennicki, sędzia Rzepliński wówczas był za, a zanim zostal sędzią TK i był przewodnicz,acycm Fundacji Helsińskiej był przeciw - tłumaczyli się, że zostali przyparci do ściany i mianowali trzech nadprogramowych sędziów czym stworzyli nową ścieżkę prawną / 10 lat x 12 m-cy=120 m-cy x 2.000 zł = 240 000 zł. Potem Ustawa z 16.12.2016, zakladając, że poprzednia ustawa ukarała mnie słusznie i zgodnie z obowiązującym / tfu / prawem, to i tak ukarała mnie chyba za to samo po raz drugi / zgodnie z obowiązującym / tfu / prawem, tak że poprzednia rento-emerytura nie jest możliwa do przeliczenia strat, niech zostaną te z poprzedniej ustawy. W 2017 roku złożyłem odwołanie z motywacją, że już zostałem ukarany za służbę mojemu krajowi taki jaki on był, nie zaszły nowe okoliczności, nie rozszerzono zarzutów / których nigdy mi nie przedstawiono / ale na wszelki wypadek ukarano mnie ponownie. Moi znajomi prawnicy Aborygeni oraz prawnicy Eskimoscy wyrazili zdziwienie. Ja już nie. 240.000 do zwrotu. Upoważniłem zstępnych i zobowiązałem do żądania wyplacenia zaległych należności do usr.śmierci i zakazałem rezygnować z walki o przyzwoitość.
  • ~Marzena~, 2019-12-12 22:07:19

Do leon: To jeszcze niech oddadzą tym którym ukradli !!!
  • wopista, 2019-12-12 17:45:30

Do BigZbig: ..dla porządku to odpowiem ci tak....nie licytujmy się i nie oskarżajmy samych siebie,bo wrzucono nas wszystkich do jednego worka pod nazwą ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA ...ja jestem byłym żołnierzem Wojsk Ochrony Pogranicza i gdzie nam było do UB, wszystkim nam odebrano nie tylko wysłużone emerytury ale godność i honor !!!!
  • leon, 2019-12-12 17:39:26

Do ~Marzena~: oni już nikomu więcej nie zabiorą
  • ~Marzena~, 2019-12-12 14:18:22

Jak można komukolwiek zabierać prawa nabyte,jeśli którykolwiek z tych ludzi dopuścił się przestępstwa ,to powinien stanąć przed sądem !!! Zabrali jednym ,to i jak braknie zabiorą innym ,taka prawda !!!
  • BigZbig, 2019-12-12 13:39:07

Dla porządku należy dodać, że do organów bezpieczeństwa państwa czy też jednostek wykonujących czynności operacyjno-techniczne zaliczono Zarząd Łączności i Wydziały Łączności nie mające nic wspólnego zarówno z organami bezpieczeństwa jak i czynnościami operacyjno-technicznymi na rzecz państwa totalitarnego. W pionie łączności pełnili służbę wyłącznie milicjanci, na podstawie stosownych rozkazów personalnych. IPN jako faktyczny twórca katalogu jednostek służących na rzecz państwa totalitarnego nie przedstawił do tej pory żadnego dowodu na to, że pion łączności wykonywał czynności oper-tech. Na dodatek IPN ukrywa dokumenty świadczące na korzyść łącznościowców, uzależniając ich udostępnienie tylko po decyzji sądu. Przed sądami lustracyjnymi toczą się postępowania, które wykazują, że łącznościowcy nie pełnili służby w organach bezpieczeństwa państwa. Ciekawe czy w wyniku tych postępowań IPN usunie dane łącznościowców z katalogu organów bezpieczeństwa i inwentarza IPN, a kata osobowe zwróci tam gdzie ich miejsce, czyli do archiwum Policji.
  • zenobiusz, 2019-12-12 10:12:30

Dla porządku chciałbym dodać, że emerytury byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie mogą być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS, a dotyczy to też emerytur należnych za okres służby od 1990r do teraz. Oznacza to, że np. policjant, za to że choć jeden dzień pełnił służbę w okresie PRL, w ówczesnych służbach, nie może mieć wyższej emerytury od wyznaczonej górnej granicy 1700 pln. Nawet gdy odchodzi na emeryturę w 2019 roku jako generał, komendant główny policji, komendant wojewódzki, itd..... Gdyby nie miał tego epizodu sprzed 90 roku, miałby emeryturę naliczoną wg zupełnie innych procedur.
  • Ziemowit, 2019-12-12 09:36:09

Dla porządku: warto też zaznaczyć, że do aparatu bezpieczeństwa zaliczono nawet służby nie mające z tym aparatem wiele wspólnego jak np. PESEL informatyzujący ewidencję ludności. Budowę systemu PESEL ukończono po roku 1990 w tzw "wolnej Polsce". System ten jest używany i rozwijany do dzisiaj w całej administracji, bankach, ministerstwach zdrowia, skarbu, sprawiedliwości i w wielu innych obszarach życia publicznego.

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.