PARTNERZY PORTALU
  • BGK
  • BGK

KOMENTOWANY TEKST

Relacja live: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze dane o Covid-19

• domokrążcy nie śpią., 2020-04-01 18:13:34

dlaczego nadal są roznoszone ulotki reklamowe i wrzucane do lokatorskich skrzynek pocztowych w blokach mieszkalnych w Białymstoku ? Niestety nie słyszałem, aby nasz rząd wprowadził zakaz takiego sposobu reklamowania przez firmy handlowe i usługowe swoich towarów i usług , a moim zdaniem taki zakaz powinien być ustanowiony.
  • Chłop PANISKO !, 2020-04-01 15:23:48

Do wdzivny: Święta Krowa ? - umie tylko rządać ? - nic od siebie ? - słuchałem niedawno podobny sposób myślenia gościa dzwoniącego do tv- trwam, narzekającego, iż pomimo ostatnio zwiększonego o 50 % zasiłku chorobowego dla rolników jest on tak mały , "że nie wie czy go w ogóle brać , czy nie brać" - natomiast zupełnie nie wspomniał o wysokości składek płaconych na ten cel dla KRUS, prawdopodobnie dlatego iż są śmiesznie niskie w porównaniu z składkami płaconymi dla ZUS : rolnik do 50 ha, za jednego ubezpieczonego w KRUS łącznie z tytułu ubezpieczenia emerytalno- rentowego , wypadkowego , chorobowego i macierzyńskiego za cały I kwartał 2020 roku miał zapłacić 408 zł, czyli zaledwie 136 zł miesięcznie - o ile dobrze wiem.
  • wdzivny, 2020-04-01 14:15:00

Do tylko dawajcie ?: Mądry. To powrót do czasów szarwarków. Są służby miejskie do tego powołane, W razie koniecznej pomocy, można zawrzeć umowy z chętnymi rolnikami i dać odpowiednie wyrównanie kosztów. Chociażby rolnik sprzedał kurę, by kupić paliwo, to oprócz paliwa musi wyżywić i chronić rodzinę przed epidemią. Bo rolnik od dawna nie jest poddanym jakiegoś pana. Feudalizm dawno minął.
  • Mariusz, 2020-04-01 14:02:13

Wygląda na to że może dojść do mobilizacji przeniesionych do rezerwy, powrót rezerwistów do wojska, coraz więcej się to słyszy
  • Robert, 2020-04-01 10:47:38

8:52 "Przypomnijmy, że od dziś (1 kwietnia) do odwołania każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna." nieprawda! Rozdział 8 Nakaz określonego sposobu przemieszczania się 2. W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. przemieszczanie się osoby do ukończenia 18. ro-ku życia jest możliwe wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej. źródło dz. u. poz 566/2020
  • tylko dawajcie ?, 2020-04-01 07:08:40

doskonale pamiętam, jak nasi rolnicy jechali z hasłami na Warszawę swoimi pięknymi , nowoczesnymi i bardzo drogimi traktorami, kupionymi w znacznej mierze za pieniądze podatników, żądając od podatników jeszcze większych dopłat, odszkodowań i jeszcze wszelakich przywilejów - Czy w obecnej sytuacji, owi rolnicy doczepią opryskiwacze do tychże traktorów i przyjadą opylać środkami odkażającymi miejskie ulice, place i chodniki ? - niestety śmiem wątpić - Myślę , że rząd bezzwłocznie powinien wydać nakazy zobowiązujące rolników do takich działań.
  • koguciki na druciku +, 2020-04-01 06:52:23

moim zdaniem, powinien być zakaz wystawiania towarów do sprzedaży w bezpośredniej bliskości od kasy i lady , gdyż klienci oczekujący w kolejce do kasy kichają , oddychają i "plują" na te produkty, a przecież nikt tego nie dezynfekuje - przed kasami powinna być wolna przestrzeń (2 m ), którą można często i łatwo odkazić.
  • za miskę ryżu ?, 2020-04-01 06:41:52

Do Wiegan: a skąd mielibyśmy te maseczki i inne sprzęty, gdyby nie było Chin, albo , żeby Chińczycy nie zechcieli nam sprzedać tych rzeczy ?
  • Grzegorz, 2020-04-01 06:13:59

Każdy rezygnuje z pensji, ma ją obniżaną itd. a co z sejmem i senatem? Tam był obciął im 50% i zabrał na biura 90% i na walkę ze skutkami wirusa przeznaczył
  • zamiast PIT-u., 2020-03-31 15:16:45

Do rolnik odpłaci się ?: o ile dobrze wiem , polscy podatnicy też dołożyli się do zakupu opryskiwaczy dla polskich rolników, więc teraz rolnicy mogliby bezpłatnie , w ramach podziękowania , opylać środkiem dezynfekcyjnym chodniki dla pieszych i ulice w miastach.
  • Wiegan, 2020-03-31 15:15:32

Rząd nich pieniądz z przyznanych sobie nagród niechprzeznaczy na maseczki i rękawice ! Wstyd żeby ludzie robili ściepę na te rzeczy pierwszej potrzeby a te nieroby z " rządu " mieli to wszystko w (...)!
  • piotr, 2020-03-31 14:59:02

Czytam komentarze i nie wierzę . Jednocześnie zastanawiam się czy mamy tak głupie społeczeństwo czy ta bardziej ogarnięta część się nie odzywa. Ludzie opamiętajcie się i jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to zamilcz ( milczenie jest złotem).
  • rolnik odpłaci się ?, 2020-03-31 14:56:32

a, co z butami, dlaczego nie stosuje się np. mat nasączonych odpowiednimi środkami i ułożonymi przed wejściem do sklepów i do klatek schodowych bloków mieszkalnych ? - przecież naszych ulic i chodników chyba nikt nie dezynfekuje, ja nie widziałem , ale słyszałem, że np. we Francji tamtejsi rolnicy mają obowiązek , swoimi opryskiwaczami opylać ulice w miastach odpowiednimi środkami wirusobójczymi - osobiście nigdy we Francji nie byłem i tego nie widziałem.
  • wielorazowe rękawice., 2020-03-31 14:48:07

obowiązek noszenia rękawiczek przez klientów w sklepie - czy można przyjść w swoich rękawiczkach, które już np. są używane od 3 dni ?, czy nowe rękawiczki będą rozdawane bezpłatnie przed wejściem do sklepu ? , czy będą sprzedawane przed sklepem ? Widzę , że ludzie chodzą w rękawiczkach po mieście, załatwiając swoje sprawy , a chyba zdejmują je dopiero po powrocie do domu.
  • jak liczyć ?, 2020-03-31 14:34:20

limit 3 osoby na punkt kasowy, czyli o ile dobrze rozumiem , skoro w Biedrze jest 5 kas , a tylko jedna czynna, to kolejka do tejże czynnej kasy może wynosić 15 osób ? - proszę mnie poprawić o ile jestem w błędzie.

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.