PARTNER PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Domy pomocy społecznej pod lupą GUS. Oto najnowszy raport

• Jan K, 2020-06-05 17:24:03

Jeśli Pani zdaniem mieszkańcy DPS mają ogromny luksus - to z całego serca Pani życzę, by u schyłku życia zamieszkała Pani w takim właśnie luksusie. Sam bynajmniej nie przebalowałem swego życia, a i tak z powodu choroby musiałem zamieszkać w dpsie. Wieloosobowe pokoje, z których zamieszkuje się z, bądź co bądź, zupełnie obcą osobą, nierzadko niespełna rozumu - to nie jest żaden luksus! To może i są dobre warunki dla ciała, ale dla stanu ducha wprost tragiczne. Jakby mieszkanie w jednoosobowym pokoju było jakąś dziką rozpustą... A telewizory kupujemy sobie sami, dps zapewnia tylko przyłącze antenowe.
  • APEL, 2020-05-29 09:16:17

Fundacja SeniorPlus od wielu lat poszukuje skutecznych rozwiązań, które to by przyczyniły się nie tylko do tego by mieli dach nad głową ale by byli aktywniejsi stąd zrodziła się Mikstura CBD Ojca Klimuszko, którą to pod nadzorem rady naukowej,której przewodzi Prof. dr hab. n. med. Wojciech Piekoszewski Profesor nauk medycznych, specjalista toksykolog absolwent Akademii Medycznej w Krakowie. Jeden z najwybitniejszych dydaktyków i naukowców w zakresie toksykologii oraz analityki toksykologicznej i farmaceutycznej w Polsce chcemy zaproponować domom Seniora by wprowadziły Miksturę do ogólnego stosowania przez pensjonariuszy to się naprawdę opłaci choćby dlatego że CBD ma zbawienne właściwości .
  • Kaska, 2020-05-26 18:59:17

Do Samopom: jeśli gardzi Pani taka pracą proszę jak najszybciej zaprzestać ja wykonywać. Do ludzi starszych trzeba mieć odpowiednie podejście rozumieć co to demencja, alzheimer. Panią interesuje ile wynosi koszt utrzymania pensjonariusza. W prywatnych domach opieki to koszt między 2,5-3 tys zł. Także proszę śmiało dalej komuś wkręcać że zarabia Pani ok 1300 zl. Dla dobra ludzi starszych proponuje zmienić prace
  • Ewa, 2020-05-26 12:35:19

Nikt się seniorami w dps nie przejmuje. Władze - samorządowe, gminne, wojewódzkie nie widzą problemu. Dla seniorów w formie są kluby, uniwersytety trzeciego wieku, wycieczki, zajęcia fitness, i nikt się nawet nie zająknie żeby sfinansowała to rodziną. A przecież seniorzy w dps-ach też płacą podatki i składki na NFZ. Ponieważ gro DPS jest prywatnych, , to wszyscy uważają że tym seniorom już się nic nie należy. Żałosne.
  • Pracownik Dps, 2020-05-26 08:15:55

Brawo.!!!! Dobrze Pani napisała to szczera prawda. Tak właśnie jest.
  • Samopom, 2020-05-25 22:20:22

Do Joanna stępień : ktoś kto nie pracował w DPS nie powinien się wypowiadać bo wcale nie rozumie jak to wszystko działa. U nas koszt utrzymania mieszkańca jest dwa razy wyższy niż moja wypłata za miesiąc ciężkiej pracy w weekendy święta i noce. Mieszkańcy nie mają żadnych obowiązków. Traktują nas jak służbę i pomiatają nami. Jest dużo mieszkanców którym robić się nie chciało i tak jak Pani pisała przebalowali życie. W DPS dochodzi też do przemocy względem personelu, tylko o tym wszystkim się nie mówi bo po co? Wszyscy mądrzy, najlepiej zganiać na personel.
  • Samopom, 2020-05-25 22:05:11

Do Mark: w DPS pracuje od 8 lat poznałam tam wspanialych ludzi którzy mimo że zarabiają groszę opiekują się mieszkańcami wspaniale. Traktujemy ich jak rodzinę. Ciekawe czy byłeś chociaż z jakimś DPS.
  • Joanna stępień , 2020-05-25 21:37:16

Do Mary: Witam przepraszam bardzo Dps to nie hotel 5 gwiastkowy ( nie wiem skąd oni mają te dane,,, jeżeli pani zechce to proszę przeczytać odpowiedź dla Pana Kamila od Joanny Stępień) "" przepraszam naj mocniej ale wiekszasc moich podopiecznych to piła,bila i przepiła całe swoje życie, większość moich podopiecznych nie pracowała przez całe swoje życie.... przepraszam jedynkę z kabluwka i lokaj do tego.... przepraszam ja uważam że i tak mają ogromny luksus ( mają cały wikt i opierunek cało dobowy zapewniony.. czysto, schludnie i niech dziękują wszyscy Bogu że są takie miejsca i ludzie którzy chcą za te grosze harować,,,,, co do empatii to mamy jej ogrom, bardzo często traktujemy naszych podopiecznych jak przyszywanych dziatkow,,,,,, wielu z nas pracuje nie na 100 ale 200%........pozdrawiam Joanna Stępięń (21lat pracuje w Dps czy myślę że wiem co pisze,,, )
  • Joanna stępień , 2020-05-25 21:17:57

Do Kamil: witam pracuje w Dps 21 lat ( bardzo proszę przeczytać moje posty są na mojej stro nie i ogólnie), tachich prawd ich dziatkow i babci to może jest 30 procent, ( i tutaj bardzo różnie jest z tymi emeturami, często rodxinny płacą, ale jeżeli się bierze cały majątek rodzica, żadna łaska, ale jakie pretensje), 30 % procent to alkoholicy, którzy pili... Bili... I przetańczyli swoje życie ( większości z nich nikt nie pracowała mają. Około 5700 na MC a ja pracując na dwa etaty niw ma tyle,,,, jest to jeden z najtrudniejszych mieszkańców wulgarny. niecierpliwy,,,,, itp) raczej nie są oni biedni tylko ci co się muszą nimi opiekować,,,, 3 grupa demencję jeden z najtrudnieszych podopiecznych, choroba psychiczną a nie o profilu psychicznym ale jak zwał tak zwał,, bardzo chorzy biedni ludzie aczkolwiek nie powinni być w Dps,, kwalifikacje posiadamy ale warunków nie. Lekarze w Dps, nie pracują, pielegniarki jak są to przeważnie takie,,, szkoda pisać,,,,, także proszę mi odpowiedzieć panie Kamilu gdzie są ci biedni ludzie, malutko ich,,,,,,, więcej bym pisała SLD padam na pys....... pozdrawiam Joanna Stępięń
  • Mark, 2020-05-25 16:15:39

Problem jest też w kadrze, która pracuje w domach pomocy. Przeważnie bez empatii a tylko po to by być. A zarobki pracowników, opiekunów, terapeutów najniższe krajowe. Praca ciężka i nigdy nie zauważona przez żadna władze. Powiaty maja domy gdzieś.
  • Mary, 2020-05-25 15:14:27

Problemem jest jakość życia w DPS. W 2019 kilkakrotnie odwiedziłam jeden z nich i zobaczyłam warunki, w których nigdy nie chciałabym mieszkać. Pokoje w większości 2-osobowe i 1-osobowe, ale są też ,,trójki" - na 14 m kw. 3 łóżka: jedna osoba leżąca, druga na wózku inwalidzkim, trzecia niewidoma. Przy każdym łóżku szafka nocna, ledwo można przejść do szafy (szer. 0,5m na osobę), w której nie sposób zmieścić odzieży całorocznej, pościeli na zmianę i całej reszty ,,dobytku". Nad każdym łóżkiem półka na książki - praktycznie niedostępna dla mieszkańców. Wyposażenie pokoju dopełnia telewizor na ścianie, umywalka i kosz na śmieci. Horror. Gdybym musiała tam zamieszkać, to wolałabym nie dożyć tej chwili.
  • Kamil, 2020-05-25 14:43:16

Dlaczego obecnie nagłaśnianie sprawę depesow? Czyżby dopiero zostały zauważone problemy? 70%swiadczenia zabiera państwo za pobyt z czego za resztę chory kupuje leki ,jedzenie itd.Pozatym pełna izolacja i siedzenie w pokojach czyni że taka osoba szybciej się wykańcza z powodu paniki pandemii.

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!