PARTNER PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Ponad 20 mld zł z Funduszu Odbudowy na cyfryzację w Polsce


 • część 8 refleksji, 2020-09-22 03:00:12

  "opartej na jasnych zasadach: prawie do prywatności i łączności, wolności słowa, swobodnym przepływie danych oraz cyberbezpieczeństwie." - prawie do prywatności? pierwsze kłamstwo - co jest cyfrowe nie zawsze jest tylko twoje, najwięcej prywatności dają papierowe dokumenty, które tak bardzo próbuje się eliminować powołując się na ekologię czy zrównoważony rozwój. Papierowe dokumenty to wolność - nie trzeba pamiętać loginów i haseł, (nie ma zbierania danych, gdyż nie ma rejestracji w jakimś systemie), grunt to to, żeby je systematycznie porządkować i archiwizować, żeby nie robił się bałagan - dekada 2000-2009 była bardzo ubogo zinformatyzowana a jakoś dawaliśmy radę i nikt nie narzekał. prawie do wolności słowa? - śmiechu warte, skoro tak, to czego UE pod rzekomą troską o prawa autorskie chce wprowadzać cenzurę sieci(ACTA 2)? z czym do ludzi, kpienie sobie w żywe oczy. swobodny przepływ danych? - no pytanie tylko czy nie za swobodny, za dużo gromadzenia i analizy danych to za dużo kontroli i inwigilacji - odpada, tego nikt nie oczekiwał i nie zamawiał. cyberbezpieczeństwo? - no i kolejna lipa - awaria prądu, atak hakerski, wyciek danych i kłopot jak jasna cholera, może lepiej jednak aby nie przyzwyczajać się za bardzo, że internet wszystko za nas rozwiąże, naprawdę papierowe dokumenty oraz posiadanie co nieco gotówki przy sobie są zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze, gwarantują wolność, niezależność od sytuacji i wygodę jako tako. Oszustwo i obrzydzenie i cwaniactwo.
 • część 7 refleksji, 2020-09-22 02:47:51

  "Wskazała ponadto, że celem UE jest uczynienie z następnego dziesięciolecia "Europejskiej Dekady Cyfrowej" - ja wiedziałem, że UE jest stuknięta, ale nie sądziłem, że tak bardzo. Naprawdę walnięte łobuzy, świry i obłąkańcy nie dostrzegacie, tego, że Dekada Cyfrowa już była? Społeczeństwo informacyjne/cyfrowe - mówi wam to coś? A kto lobbował, lansował i promował w latach 2010-2019 modę na social media( FB, INSTA), smarfony, łączność bezprzewodową wi-fi? - celebryci, gwiazdy show-biznesu, influencerzy. Bez ich pomocy to by nie wyszło nigdy, a czemu bo głos rozsądku jaki jeszcze wtedy( 2008 rok) w społeczeństwie był zaraz by przemówił - "a po co mi te smartfony jak ja używam komórki tylko ku temu by rozmawiać/puszczać sms-y"?( do tego służyły generacje sieci 2G i 3G, budki telefoniczne w miastach na drobne tudzież karty abonamentowe oraz stacjonarne telefony kablowe w domach), "po co mi to wi-fi jak ja internet mam na kablu( nawet miedziany) w domu i miejscu pracy w komputerze"?, "po co mi social media jak mam życie( a jak już chcę robić zdjęcia to aparatem by je sobie ewentualnie wywołać do albumu dla siebie, rodziny, przyjaciół, filmiki zaś mogę zgrać na CD - w sieci nic się nie błąka), to jest jedyne medium społecznościowe by spotykać się towarzysko, rodzinnie, biznesowo i podtrzymywać relacje.". I Etap rewolucji cyfrowej szlag by trafił, to trzeba było użyć socjotechniki by społeczeństwo przekonać do tych odrażających, obleśnych zmian i niestety w dużej mierze ulegliśmy.
 • część 6 refleksji, 2020-09-22 02:36:49

  "MC zaznacza, ze przewodnicząca Komisja Europejskiej podczas swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim podkreśliła konieczność wypracowania planu cyfryzacji Europy do 2030 r." - gwoli ścisłości, chyba podkreśliła konieczność wypracowania planu inwigilacji, zniewolenia i kontroli Europejczyków do 2030 roku, by gdziekolwiek się człowiek nie ruszył to miał tylko pobierać aplikacje i/lub też dodatkowo zakładać konta a za skorzystanie z usług płacić jedynie bezgotówkowo. Ta transformacja cyfrowa to zguba dla wszystkich - smartfony, wi-fi i social media( FB, NSTA) już udowodniły swoje potencjały oddziaływania na ludzi, jak nie wyciągnęliśmy wniosków z lat 2010-2019 to w ciągu najbliższych lat zaczną się hece z biometriami( skan oka, twarzy, palca, dłoni, głosu a potem pewnie i chipy) i bezgotówkowością, no i rzecz jasna z lobbowaniem i chęciami usilnego wdrażania 5G. Jest na świecie odgórnie narzucany plan przemeblowywania nam sposobu w jakim dotychczas żyliśmy i funkcjonowaliśmy i mogę zapewnić, że absolutnie nie będzie to nic pozytywnego. "Zwróciła uwagę na jasno zdefiniowane cele w tym zakresie, takie jak: łączność, umiejętności oraz cyfrowe usługi publiczne." - cyfrowe usługi publiczne oparte o konieczność pobierania aplikacji i/lub też założenia konta, a za skorzystanie z takowej zapłacenie ale tylko bezgotówkowo. Ktoś kto sądzi, że inaczej to chyba jest łatwowierny i mocno naiwny, oni chcą kontroli i inwigilacji oraz zniewolenia maksymalnego.
 • część 5 refleksji, 2020-09-22 02:22:41

  "Dodano, że z uwagi na wysoki priorytet wymienionych działań, KE przyspiesza tempo prac nad Krajowym Planem Odbudowy (KPO)." - Przyśpieszają, bo się boją, że z Nowego Porządeczku Świata może być jedna wielka kicha, wszyscy wiedzą komu pseudo-elity rządzące służą - jakimś masonom w fartuszkach, o psychopatycznych i antyludzkich skłonnościach i intencjach. "Polska najpóźniej do 30 kwietnia 2021 r. przekaże swój wkład do planu KE, w których nakreślone będą krajowe programy inwestycji i reform, zgodnie z kryteriami polityki UE." - No, żeby tylko do tego czasu przypadkiem nie doszło do przedterminowych wyborów do sejmu i senatu, bo cały misterny plan pójdzie się chromolić( co wcale nie byłoby takie złe), jeśli nie w tym roku, to w marcu albo kwietniu 2021 wybory przyspieszone mogą być autentycznie możliwe. Albo wyjdziemy z UE i zachowamy jeszcze jakieś resztki suwerenności albo perspektywa 2021-2027 budżetowa UE do reszty wypestkuje nasz kraj i nic już nie będzie nasze. "Obecnie pracują nad nim wszystkie resorty w Polsce, w tym Ministerstwo Cyfryzacji." - Niech się przypadkiem nie przepracują, bo do pracoholizmu mają oni tendencje. "Zgłosiliśmy już swoje propozycje do Krajowego Planu Odbudowy. To ważne i zaawansowane koncepcyjnie projekty cyfrowe. Trwa ich weryfikacja" - Na pewno pozytywnie zweryfikowane będą te, które będą po myśli i szły na rękę lobbystom, nie miałbym co do tego wątpliwości, gdzie kasa duża jest w grze tam tylko zysk się liczy.
 • część 4 refleksji, 2020-09-22 02:09:09

  "KE proponuje także rozwiązania dla bezpiecznej europejskiej e-tożsamości" - Pan Bill G. także proponuje( a w zasadzie chce wymuszać) coś podobnego, pod nazwą ID2020. Nie jesteśmy cyferkami - jesteśmy ludźmi, gospodarka oparta o dane to upodlenie ludzi - zabieranie im czasu, zdrowia, prywatności, wolności by to sobie często spieniężać i jednocześnie nic nie dając w zamian prócz rozleniwiania, ogłupiania i uzależniania - temu służą te diabelstwa jakimi są smartfony, wi-fi, social media( m.in FB, INSTA), biometrie, bezgotówkowość, sieć 5G, internet rzeczy, algorytmy zamiast myślenia ludzkiego, robotyzacja celem wypierania ludzi z pracy, likwidując całe zawody i miejsca/sektory pracy. Elementy zmierzające do coraz intensywniejszej kontroli, zniewolenia i inwigilacji społeczeństw. "zainwestowanie 8 mld euro w superkomputery, w tym rozwój procesorów nowej generacji. Planowane jest także wsparcie dalszego rozwoju sztucznej inteligencji. Horyzont czasowy reform i inwestycji jest wyznaczony na koniec lipca 2026 r." - wszystko po to by ludzie stawali się coraz mniej potrzebni, ludzkość chce sobie robić bożka z postępu, który zbawiać ma od myślenia i robienia - na wszystko w przyszłości będzie miejsce byle nie na człowieka i na jego prawidłowe, zdrowe relacje z drugim człowiekiem. Na własne życzenie zrujnujemy sobie przyszłość, a dekada 2000-2009 będzie tą, do której z nostalgią, tęsknotą, wzruszeniem będziemy powracać, jak do tej, która była ostatnią normalną.
 • część 3 refleksji, 2020-09-22 01:58:36

  "Komisja Europejska poinformowała o siedmiu flagowych projektach, które mają być istotne z punktu widzenia UE. To: czyste technologie oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii, renowacja budynków, cyfryzacja budynków, 5G, ucyfrowienie administracji publicznej, upskilling i reskilling." - kategorycznie czas najwyższy myśleć by wypierniczyć z tej psychopatycznej Unii Europejskiej, zanim do reszty odbierze sens i smak życia. Dość modelowania i dyktowania odgórnie ludziom jak mają żyć i funkcjonować jak z jakiegoś chorego, urojonego filmu science-fiction. Z wariatkowem rozmawiać się nie da, jedyne wyjście to Polexit. "KE wskazuje dodatkowo na szereg planowanych działań w ramach instrumentu RRF takich jak: inwestycje w budowę europejskiej federacji chmur oraz europejskie przestrzenie danych." - Już naprawdę nie mają żadnych problemów i ciekawszych wydatków tylko na takie szmiry i bzdury? Widać jak ten twór zwany UE jest kompletnie odrealniony i oderwany od rzeczywistości. "Działania podejmowane przez Ministerstwo Cyfryzacji doskonale wpisują się w plany Komisji Europejskiej. To, co robimy znajduje odzwierciedlenie w przedstawionym w piątek stanowisku" - Przyznajcie się lepiej, że lubicie taką służalczą rolę, jak się ma jakiegoś mocodawcę nad sobą. Dawno temu ZSRR obecnie UE( ZSRE) - nie mogę pojąć skąd to umiłowanie do służalczej mentalności w narodzie.
 • część 2 refleksji, 2020-09-22 01:44:35

  "Według resortu cyfryzacji Komisja Europejska będzie faworyzowała projekty w zakresie zapewnienia dostępu do nowoczesnej łączności" - acha, chyba najbardziej faworyzowała te, które sprzyjają niewolniczo-inwigilacyjnej agendzie pseudo-postępu, quasi-nowoczesności, chodzi o wchodzenie w tyłek lobbingom, nie ma co do tego wątpliwości. "także w najbardziej oddalonych miejscowościach oraz inwestycje w rozwój 5G, 6G i światłowodów." - Niezły dowcip, jeszcze nawet 5G w pełni się nie objawiło( i zresztą bardzo dobrze), a oni już tu o jakimś 6G prawią, widać, że fantazja ostro ponosi. "Cyfryzacja to jeden z priorytetów. Dodano, że szefowa KE Ursula von der Leyen zapowiedziała, że 20 proc. Funduszu Odbudowy będzie przeznaczone na cyfryzację." - Ta Pani to się kwalifikuje na jakieś badania co najmniej psychologiczne, wątpię w jej szczere intencje, jest tylko marionetką idealną do realizacji politycznie-poprawnych agend. "Unia Europejska przeznacza na cyfryzację coraz więcej środków. To dowód na jej wciąż rosnącą rolę" - każą wziąć łopatę - weźmiemy, każą wykopać dołek - wykopiemy, każą do niego wejść - wejdziemy ale na koniec to już sami nas przysypią( ale nie wchodząc do nas) - to jest metafora, wedle której działa UE - daje środki na samodzielne zniewalanie, inwigilowanie i kontrolowanie obywateli. Polska Cyfrowa + Polska Bezgotówkowa = Polska Zniewolona, Inwigilacyjna, Kontrolowana. Dobrymi chęciami to dobrze wiemy co było wybrukowane, Pani Ursula chyba tego jednak nie chce wiedzieć.
 • część 1 refleksji, 2020-09-22 01:27:19

  "Ponad 20 mld zł z Funduszu Odbudowy zostanie przeznaczone na cyfryzację w Polsce." - Po co aż tyle i komu to potrzebne, poza spełnianiem zakusów i zachcianek wszelakiej maści lobbingów? Skorzystają tylko ci, co mają w tym swoje interesy, obywatele guzik będą znaczyć albo się dostosują albo zginą tak to teraz działa, że to ludzie mają dostosowywać się do sztucznie wykreowanego quasi-postępu, który w swojej nachalności budzi wstręt i obrzydzenie, grunt to inwestycje, a ciemny lud i tak przecież na wszystko się zgadza nawet na zniewalanie i inwigilowanie. "Obszar ten jest jednym z priorytetów Komisji Europejskiej, a UE przeznacza na ten cel coraz więcej środków" - a polski urzędnik pozbawiony własnego zdania i jakiejkolwiek suwerenności w myśleniu ma wdrażać, bo tylko dlatego, że tak stanowią wytyczne UE i pewnie ten cały zrównoważony rozwój, jakież to żałosne. "Z tego, zgodnie z zapowiedzią Komisji Europejskiej, aż 20 proc. będzie przeznaczone na transformację cyfrową. W przeliczeniu na złotówki to ok. 20 mld" - na transformację do granic możliwości popieprzoną, która wchodzi bez pytania kogokolwiek o zdanie, o zgodzi nie wspominając, której efektem jest m.in to, że trzeba zakładać konta, pamiętać loginy i hasła, może jeszcze jakieś aplikacje pobierać i coraz częściej płacić jedynie w formie bezgotówkowej za skorzystanie z jakiejś usługi. UE dostaje psychopatycznej manii na tle uszczęśliwiania na siłę, nie kryje się, że cyfrowy komunizm to dla nich coś pożądanego i koniecznego


Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!