PARTNERZY PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Potrzebny jest bon oświatowy. I więcej władzy dla rodziców

• Rodzic , 2020-10-28 13:40:57

Do Doradca: jak tak biegle posługujesz się językiem obcym jak ojczystym to nic dziwnego że zrezygnowali z Twoich rad 😂
  • Doradca, 2020-10-28 11:01:25

Nie, bo rozmawiałam w języku obcym. To były programy dla ludzi, którzy posługują się biegle językiem obcym. Tłumacza nie było. Nie masz argumentów, więc łapiesz za słówka. Każdemu może zdarzyć się pomyłka.
  • Rodzic , 2020-10-27 21:37:39

Do Doradca: żaden nauczyciel nie napisałby że "religia powinna być uczona" chyba że jakaś Twoja koleżanka ma na imię Religia. Chyba nie kompromitowałaś na cały świat naszego kraju takimi wypowiedziami.
  • Doradca, 2020-10-27 20:27:02

Hahaha😂. Jesteś niestety w dużym błędzie 😂.
  • Rodzic , 2020-10-27 19:48:16

Do Doradca: słaby z Ciebie psycholog, ani się nie denerwuje ani mnie nie interesuje kim jesteś. Obnażam Twoje kłamstewka i manipulacje i coraz bardziej się przekonuje że nie masz nic wspólnego z oświatą w rozumieniu pracy w szkole. Fajnie że masz fantazję i jakiś cel w życiu. 👍
  • Doradca, 2020-10-27 18:41:53

Niech restauratorzy zadbają o restrykcje sanitarne. Nie będzie problemów. Ha ha ale Ciebie łatwo wkurzyć. Pisałam dużo artykułów metodycznych w fachowym czasopiśmie. Zżera Cię ciekawość kim jestem. Nie zdradzę tego, bo się dobrze bawię dyskutując z Tobą.
  • Rodzic , 2020-10-27 18:09:36

Do Doradca: ha ha dobre uwielbiam teksty typu wszyscy mnie szanują, według mnie jestem najmądrzejsza itd itd. Tyle że z gramatyką trochę mi nie po drodze to przemilczę ten temat. Samochwała w kącie stała..... Jakieś konkrety możesz przedstawić co takiego dobrego zrobiłaś dla oświaty? Jak na razie to wiele "dobrego" zrobiłaś dla restauratorów nazywając ich w innym temacie brudasami.
  • Doradca, 2020-10-27 17:24:49

Robiłam i robię to, co mnie interesuje. Kariera polityczna mnie nie interesuje, bo się do tego nie nadaję. Zawsze mówię to, co myślę, gorzką prawdę też. Polityk musi umieć mówić pod publiczkę. Zgodnie z partią rządzącą. To nie mój temperament.
  • Doradca, 2020-10-27 17:15:09

Według mnie zrobiłam dużo dobrego i jestem osobą szanowaną w swoim środowisku. Za granicą wśród pracowników tamtejszej oświaty byłam szanowana za to, że nie krytykowałam Polski. Trzeba wiedzieć, że obcokrajowcy takie postawy cenią bardziej niż tych, którzy się sprzedają. Zawsze rozmawiam merytorycznie i wiem, że komuś pomagam, bo mam tego dowody. Obcokrajowcom najbardziej Norwegom podobała się kultura zachowania naszych uczniów. Niemcy zaś uważali, że przenoszenie klasy 0 z przedszkola do szkoły, to błąd. Oni tak zrobili i mieli z tym złe doświadczenie.
  • Rodzic , 2020-10-27 16:51:21

Do Doradca: to dlaczego nie stosujesz tej złotej zasady i przeszkadzasz? Jakoś nie zrobiłaś kariery. Religia może być nauczana w kosciele "uczona?" tacy ludzie dostają medal edukacji narodowej? Przypomnij który minister Ci wręczył ten medal.
  • Doradca, 2020-10-27 16:23:57

Brak religii zmieni w szkole dużo. Religia powinna być uczona w kościele. System edukacji w Finlandii polega nie tylko na braku religii. Tu nie ma miejsca na opisywanie tego systemu. Poczytaj choćby w internecie. To, że niektórzy europosłów, zwykli ludzie, którzy pracują za granicę i plują na swój kraj też mi się bardzo nie podoba. Uważam, że porządki w swoim kraju powinniśmy zrobić sami, ale jeśli coś ma pomóc uczniom trzeba brać od kogoś, kto jest lepszy od nas. Jeśli coś się nam nie podoba, to krytykujemy to w swoim kraju i zmieniajmy na lepsze. Dobra jest zasada -nie umiesz pomóc, nie przeszkadzaj.
  • Rodzic , 2020-10-27 15:39:25

Do Doradca: a u nas co przyjmują? Czy religia jest czy jej nie ma to wiele w programie edukacji nie zmieni. Tym Polak się różni od reszty Europy że każdy na zewnątrz swoje chwali a Polak pluje.
  • Doradca, 2020-10-27 14:00:24

Bogate stare kraje nie robią co chwilę reformy szkolnictwa. Tam rodzice przyjmują to, co szkoła oferuje. Religia jest oddzielona od kościoła. Jest przedmiot do wyboru religia, ale uczy się tam o religiach wszystkich. Wychowanie polega na tolerancji, dialogu. Brałam udział w programie unijnym również w Finlandii, w którym byli przedstawiciele oświatowi 7 bogatych krajów Europy. Chwalili ich system, możliwe, że doradcom metodycznym udało się coś dobrego przekazać i ktoś te sugestie wziął pod uwagę.
  • Rodzic , 2020-10-27 10:58:28

Do Doradca: pytanie dlaczego bogate stare kraje Europy nie wzorują się na Finlandii? Czyżby tak jak Polacy nie potrafili dostrzec tego dobra?
  • Doradca, 2020-10-27 09:49:25

Znając Polaków każdy rodzic wymyśli co innego i jak to u nas chaos. W Finlandii jest najwyższy poziom nauczania w Europie. Uczniowie i rodzice są bardzo zadowoleni. Można zapoznać się dokładnie na czym to polega i przenieść do nas to, co możliwe w Polsce do wprowadzenia. Reformy edukacji nie można robić nagle to jest dłuższy proces. O tym już mówili starożytni pedagodzy.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!