Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

Ministerstwo rozwoju uruchomiło serwis o cyfryzacji zagospodarowania przestrzennego


  • to się da wyjaśnić, 2020-11-04 05:20:16

    "Od końca października JST są zobowiązane do tworzenia i prowadzenia zbiorów danych przestrzennych aktów planowania przestrzennego (APP). Wprowadza to nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (dodany rozdział 5a) oraz wydane na jej podstawie rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego. Weszła ona w życie 31 października 2020 r." - Zabrakło zapewne dodać w tym miejscu, że to prawdopodobnie wynika z naszego członkostwa w UE, bo wątpię szczerze w to, żeby była to nasza krajowa inicjatywa, taka dobrowolna - aż tak krótkowzroczni nie bylibyśmy, ale skoro idzie kasa z UE, dotacje, to jak dają to czemu nie brać, nie ważne, że pomysł taki sobie i nawet szkodliwy, mogący łatwiej służyć nadużyciom ale co tam, grunt by zadowolić inwestorów i biznesy ale z pewnością nie te polskie ale zagraniczne, w końcu jesteśmy jako kraj zarejestrowani jako korporacja, na której się zarabia i prowadzi biznesy. Kto wie, może dzięki temu będzie można łatwiej wskazać teren pod montaż stacji bazowej 5G? - Niewykluczone. Wiadomo czego się można po tym spodziewać? Nie wspominając już o rządzie, który nie pozwoli ludziom normalnie powrócić do obowiązków i nauczenia się żyć pośród ryzyka wirusa tylko pragnie usilnie wszystko na cyfrowe tory sprowadzać słuchając się ślepo lobbystów cyfrowych, bezgotówkowych, bezprzewodowych i telekomunikacyjnych - bo jakżeby inaczej, tak to jest.
  • łatwiej o cwaniactwo, 2020-11-04 05:12:43

    "cyfrowe dane ułatwią inwestorom dostęp do informacji na temat terenów, które ich interesują" - raj dla deweloperki jak się patrzy, jeszcze dokładniejsze będzie wciskanie bloków tudzież punktów usługowych gdzie popadnie byle na wcisk, zero prywatności, kosztem drastycznej redukcji zieleni. Dobra robota! Pogratulować temu pomysłowi inteligentnemu inaczej. "Stawiamy kolejny krok w kierunku elektronizacji procesu inwestycyjno-budowlanego" - Pytanie tylko brzmi - po cholerę? Jakby to komukolwiek było teraz potrzebne. "Wskazał, że w sieci będą dostępne takie dokumenty jak: plan zagospodarowania przestrzennego województwa, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego czy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego" - No i na potrzeby inwestorów i biznesów będzie pod ich lobbingi wszystko to zmieniane, bo tak sobie zażyczą. "Będą one dostępne publicznie oraz zgromadzone w ujednolicony sposób" -a potem kiedy pewien temat roszczeń się pojawi, to panowie w kapeluszach i z pejsami będą mieć pełen wgląd co sobie zawłaszczyć, by się zbytnio nie trudzili.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!