PARTNER PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

"Uczciwi nie mogą dalej finansować niepłacących za odpady"

• Dwa, 2021-04-30 12:40:32

Do T.P. tylko dziwne że do emerytury wliczają tylko to co sobie wypracowałem a nie co na mnie zapłacą twoje dzieci. Więc co ma piernik do wiatraka. Do Witold Potęga taki system istniał zanim zaczęła się rewolucja śmieciowa. Śmieci zamiast na wagę w większej ilości trafiały do lasów. System początkowo eliminował tą patologię. Później doszły koszty unowocześniania składowisk, wysypisk, prądu, wynagrodzenia itd. Pytam się, czy u was można gdzieś oddać do skupu plastik, makulaturę, cokolwiek na czym można zarobić grosza jak za czasów kiedy się było młodym gnojkiem? Takie skupy nie były w stanie sprostać temu co narzucili rządzący stąd czy innych krajów UE.
  • Bo u nas jest jak jest..., 2021-04-25 14:53:17

Do Roman: masz rację - samorządowców interesuje kasa (wziątek) jaką można dostać pod stołem od tego co wygra przetarg gminny na śmieci. Dlatego gminy nie interesuje należyta organizacja selektywnej zbiórki aby mieszkańcy mniej płacili za odpady. A wywozicieli interesuje duża ilość śmieci zmieszanych - bo te drogo kosztują i jak kalkuklują 10 procent zysku od coraz wyższych opłat - to te zyski są też coraz większe... I nie ma mocnych na tą polską patologię - w śmieciach "nowego ładu" nie zapowiadają a wprost przeciwnie - chcą podwyższyć ceny produktów opakowanych aby mieć z czego płacić więcej tym co są wyłonieni w przetargu do kręcenia śmieciowych lodów...
  • GoodJoke, 2021-04-25 10:26:17

To nie to końca tak, że od zużycia wody można policzyć ilość zamieszkałych osób. Jedna osoba, która bierze prysznic codziennie, a są tacy co dwa razy dziennie, będzie miała zużycie jak 4 osobowa rodzina co się myje raz w tygodniu. A śmieci będzie produkować mniej. Na koszt wywozu śmieci będzie wpływać ile masz roślin w domu, czy pijesz wodę z butelki czy filtrowaną z kranu, jak często pijesz herbatę, chodzisz do toalety. Już pominę fakt, że niektóre śmieci przed poprawną segregacją też powinno się przemyć lub przepłukać. Jak słoiki, butelki czy inne opakowania, które przez zabrudzenie nie nadają się do segregacji. Mi zużycie wzrosło od samego faktu, że przez obecną sytuację pracuje w domu.
  • T.P., 2021-04-24 20:25:12

Do Franek: A ja mam dość tego że moje dzieci będą pracować na emerytury takich nierozgarniętych egoistów jak ty.
  • T.P., 2021-04-24 19:50:50

Do Franek:
  • Witold Potęga, 2021-04-24 12:18:20

Nie tylko do Franka. Jest prosty sposób, znany od czasu gdy ludzie wymyślili wagi oraz pieniądze. Trzeba płacić za konkretne ilości konkretnych odpadów, tak samo jak płacimy za zakup cukru czy chleba. Odpady to też towar, jak nie do recyklingu, to płacić trzeba dwukrotnie więcej. Tym sposobem wyeliminujemy odpady ekologicznie uciążliwe. O czym tu jeszcze pisać? Mierzyć, ważyć, wystawiać kwity.
  • ant, 2021-04-24 12:09:40

do Franek, 2021-04-24 11:03:29 : ....w Macierzyszu
  • Franek, 2021-04-24 11:03:29

Niech tylko PIS- ory nie ważą wprowadzać ustawowo górnej granicy opłat za śmieci WYŁĄCZNIE DLA WIELODZIETNYCH RODZIN !!!! Już mam dosyć płacenia na cudze 500 + !!! DOSYĆ Jako singiel jestem i tak już dyskryminowany i robie na cudze dzieciaki, mnie sie nic nie należy znikąd, tylko zapier....ać na to wszystko mi się należy. Nie będę płacił za cudze śmieci !!! Jeśli miałby być ustawowy górny pułap opłat za śmieci, to DLA WSZYSTKICH po równo i sprawiedliwie, a nie tylko dla dzieciorobów znowu ! Bo zaraz eksploduję z tym PIS em. Zewsząd złodziejstwo i okradanie uczciwie pracującego człowieka. Zarówno PiS okrada jak i Trzaskowski z PO w Warszawie. Zewsząd złodziejstwo.
  • Franek, 2021-04-24 10:51:41

Jeden burdel z tymi opłatami za śmieci ! Ja już w ogóle nie wiem o co chodzi. W Warszawie za nieruchomość z domem jednorodzinnym , gdzie zamieszkuje 1 osoba 94 zl, u sąsiada obok mieszkają w domu 3 pokolenia tj 6 doroslych i 2 dzieci. Koszt ten sam 94 zl za wszystkich. W Babicach pod Warszawą inne rozliczenia, siostra z rodziną w domu jedorodzinnym płaci znacznie mniej. W Maieżyszu pod Warszawą jeszcze inne rozliczenia , biorą pod uwage ilość osób zamieszkujących nieruchomość i tam kolega płaci 120 zl ale za 4 osoby dorosłe + 2 dzieci. Każda gmina liczy po swojemu, jeden burdel ! W Warszawie teraz będą liczyć od zużycia wody. Narażją ludzi na kolejne koszty konieczności zainstalowania osobnego licznika na wode ogrodową żeby to odjąć, inaczej się czlowiek nie wypłaci za śmieci, bo ogród podlewa. A przecież nikt darmo licznika nie da ani nie zainstaluje ! Trzeba zapłacic ! Za chwile łachudry znów zmienią system rozliczania śmieci bo wielodzietne rodziny się burzą płacić naraz 250 zl/ msc i wydatek na odlicznik ogrodowy pójdzie się dupcyć w komin ! No ale to przecież nie tych łachudrów pieniądze w komin póją, tylko nasze ! Jak to możliwe pyram, że Macierzysz tuż pod Warszawą daje rade zagospodarować odpady za 6 osób kwotą 120 zl, a 4 km odleglości tj w Warszawie potrzeba na to samo 250 zl ???!!! Przewalają nas złodzieje, łachudry. Niech Trzaskowski nie pieprzy farmazonów, że on tyle kasy niestety potrzebuje na to ! Kłamstwo i złodziejstwo na narodzie w biały dzień !
  • Roman, 2021-04-24 09:07:08

Do ant: To nie chodzi o sprawiedliwość, to chodzi o kasę dla samorządów,- samorządy interesuje kasa, i mają w nosie że ktoś za śmieci nie płaci. Brak kontroli ze strony samorządów , wiele mieszkańców nie płaci , bo nie składali deklaracji, - i mają z głowy.
  • ant, 2021-04-24 08:52:16

polska tzw. przedsiębiorczość - to oszukiwanie innych na czym się da, w tym na śmieciach, np. w lokalu mieszkalnym mieszka 5 osób , a 1 jest zameldowana. Co do aktualnego systemu opłat w osiedlu domów 1-rodzinnych: 80-letnia emerytka mieszkająca samotnie (w sumie wyrzucająca 1 pojemnik na 2 miesiące) płaci tyle samo co 6 osobowa rodzina z 3 samochodami - generująca 10 pojemników na 1 miesiąc - i to ma być sprawiedliwe ? gdzie tu logika ?
  • meg, 2021-04-24 04:30:12

Niedawno warszawiaczek pewien plakal, że po zmianie, za 5 - osobową rodzinę nie zapłaci już 95 zł, ale ok 250 zł. Ja za 3-osobową na wsi (sama składuję bio na kompostownik, papier i szkło muszę przechowywać kwartał, inne śmieci miesiąc) płacę 150 zł. Może niech nie płaczą, bo długi czas płacili po prostu za mało
  • Damian, 2021-04-23 22:55:59

Szanowni Państwo. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Każdy lokal ma właściciela. Należy wprowadzić opłatę stałą od lokalu np. 10 zł niezależnie czy to dom czy blok oraz czy pustostan czy zamieszkały. Dodatkowo opłatę zmienną od ilości wyprodukowanych odpadów. W przypadku domów nie ma problemu z wyliczeniem. W przypadku budynków wielorodzinnych należy wykorzystać liczbę zużytej wody, na bazie czego da się określić ile osób mieszka w lokalu. Średnio ok 4 M3 na osobę. Jak ktoś deklaruje 1 osobę a z wody wychodzi że zużywa 8 to wiadomo, że jest więcej niż jedna osoba. I tak wychodzi nam wielokrotność liczby 4. Teraz mając te dane dzielimy koszt wyprodukowanych odpadów na wszystkich mieszkańców w bloku licząc dzieci do 18 r.ż. jako 1/2 osoby dorosłej, żeby było uczciwie. Mamy 10 zł opłaty stałej + koszt jednostkowy na osobę x liczba osób w lokalu. System bardziej sprawiedliwy niż uzależnianie opłaty tylko od zużycia wody, gdzie wskaźniki dla wyliczenia kosztów jednostkowych (za M3) są zwyczajnie zaniżane (dużo znajomych mieszka w blokach i nie ma szans zużyć 2 lub 3 M3 wody tylko więcej, chyba że się ktoś nie myje i nie pierze).

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!