Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

Prezydent Gdańska ostrzega: Rozdział środków z KPO może być taki jak z RFIL


  • n mn, 2021-04-30 13:53:10

    pierwszy przykład z brzegu: Żaden z dwunastu projektów zgłoszonych przez Białystok do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie otrzymał wsparcia. Zamiast na między innymi budowę sal gimnastycznych przy miejskich szkołach specjalnych rząd przekazał 9 mln złotych na remont budynku Urzędu Marszałkowskiego. Brak jasnych kryteriów rozdysponowania 6 mld złotych, brak transparentności zasad ich przekazywania oraz pomijanie samorządów krytycznych wobec działań rządu – to najważniejsze zastrzeżenia do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zaprezentowane przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, wójta Korycina Mirosława Lecha oraz wójta gminy Kulesze Kościelne Stefana Grodzkiego. Żadna z tych gmin nie otrzymała rządowego wsparcia. – Nie dostaliśmy ani złotówki, chociaż Fundusz Inwestycji Lokalnych miał być przeznaczony na inwestycje, które są strategiczne dla rządu i mają też strategiczny charakter dla lokalnej społeczności – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Czy strategicznym projektem dla rządu i lokalnej społeczności jest remont budynku przy ulicy Skłodowskiej 14, należącego do Urzędu Marszałkowskiego? Zamiast na budowę sal gimnastycznych dla dzieci niepełnosprawnych, rząd woli dać pieniądze na budynek marszałka. To tak ma wyglądać sprawiedliwy podział pieniędzy na walkę z kryzysem spowodowanym pandemią?
  • audytor, 2021-04-30 11:40:26

    Co za bzdury opowiadaja w tym artykule. Jakie wieksze osrodki nie dostały ani złotówki? Poznań, Bydgoszcz, Toruń itd. otrzymały.. Może pani prezydent opowie ile wydaje Gdańsk z uzyskanych podatków PIT, CIT i nieruchomości na inwestycje? Przypomnę, że w 2020 roku dochody z PIT, CIT i podatku od nieruchomości przekroczyły 1,5 mld zł. Zatem czy kwota np. 50 mln zł z FRIL coś zmieni czy wystarczy na waciki. A z drugiej strony wydano 220 mln zl na funkcjonowanie urzędu miasta. Pani prezdent nie zauważa, że pieniadze, które rozdaje rząd są głównie z powiekszonego długu który my musimy splacać i nasze prawnuki. Jestem przeciw rozdawaniu pieniędzy tylko dlatego, żeby tzw. samorzaąowcy czuli duży komfort życia.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!