Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

Polska gmina będzie drugim Neapolem. "Od września nie odbieramy śmieci"


 • henryk, 2021-07-15 12:05:03

  Brakującą kwotę powinni zapłacić włodarze wraz z radnymi. To są zaniedbania kilkuletnich rządów w tej gminie. A wyjście było proste : co roku podwyższać opłatę za wywóz śmieci . Dzisiaj nie wiedzą jak z tego wybrnąć A śmieci no cóż za Urzędem Gminy duży plac więc mieszkańcy powinni tam zacząć składować śmieci. Tak to jest jak do przetargu została dopuszczona firma z Goleniowa .Czyli ktoś , komuś , pod stołem i konkurencji nie ma. Taka jest prawda.
 • Witold Potęga, 2021-07-09 22:05:55

  Gmina to są jej mieszkańcy. Samorząd obejmuje mieszkańców. Radni powinni być łącznikami, w znacznie mniejszej liczbie, a nie decydentami. Radni powinni być raczej ekspertami. Powinni oczywiście dysponować eksperckimi kompetencjami. Każdą decyzję powinno poprzedzać się rozważeniem skutków, zakomunikowaniem mieszkańcom o przewidywanych skutkach, zebraniem opinii mieszkańców i dopiero zdecydowaniem. O czym? O takim gospodarowaniu odpadami, aby nie było spalania i składowania. Mieszkańcy mogą być nawet zwalniani z części opłat, przy efektywnym recyklingu. Zarząd nie powinien jednego miesiąca dłużej pracować, jeśli brakuje efektów gospodarowania, oczywiście opłacalnego. Innym problemem jest pomaganie najsłabszym, nie potrafiącym zarabiać.
 • Glandot, 2021-07-08 20:54:08

  Racja. Gmina jest odpowiedzialna za sprawność funkcjonowania usług. Co się stało i kiedy jak brakowało 1,000 złotych? A później 10,000 złotych? A później.....? Gmina czekała żeby zaszokować i zmusić ludzi do płacenia? Może "gmina" musi być bardziej odpowiedzialną za "swoją pracę" albo trzeba przestać płacić urzędnikom za ich "pracę"? Co mówi prokurator?
 • zdr, 2021-07-08 16:32:54

  "mieszkańca (...), który ma podpisaną z gminą umowę na odbiór odpadów" chyba autor tekstu kompletnie nie wie o czym pisze, a co gorsza nikt mu jeszcze o tym chyba nie powiedział
 • zło, 2021-07-08 16:30:16

  Do obywatel gminy: w takim razie ustawa o pracownikach samorządowych kogo dotyczy? Kosmitów? Czy samorządowców?
 • obywatel gminy, 2021-07-08 16:08:40

  Tytuł jest nie poprawny merytorycznie -"...kolportuje samorząd w Goleniowie" - to nie samorzad kolportuje tylko urzędnicy. Samorząd to radni. Pytanie co od 30 lat zrobiła gmina aby odbór odpadów był ekonomiczny i tani dla mieszkańców. Nie po to są gminy aby były administratorami pobierania opłat i nic nie robienia. Może mieszkańcy przejrzą na oczy i przewietrzą urzad do samego gruntu.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!