PARTNER PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Co dalej ze spalarnią pod Wrocławiem? "Inwestycja nie do przyjęcia"

• Mick, 2021-09-26 19:36:30

Proszę Pana, proszę zapoznać się z faktami a nie z Frankfurtem..
  • Daniel, 2021-07-14 12:22:59

I to się jest właśnie typowa Polska zawiść. Napisałem wczoraj swoje zdanie jako osoby która ma na ten temat zdecydowanie więcej wiedzy niż przeciętny "Kowalski" to dowiedziałem się, że jestem korposzczurem z Fortum, co ja tu robię, dlaczego czytam o tym artykuły i w ogóle powieniem sobie wybudować salarnię koło domu.... Nieprawdopodobny poziom dyskusji. We Wrocławiu mieszkałem 10 lat, jestem kilka razy w roku, mam tam rodzinę więc interesują mnie tego typu inwestycje, chyba mam do tego prawo, prawda? Nikt nie pisze konstruktywnych argumentów przeciwko wybudowaniu EC spalającej odpady, najczęściej padają mity nt spalarni. Polecałbym po prostu wybrać się do tego typu instalacji i zobaczyć jak wyglądają nowoczesne systemy oczyszczania spalin, lub jak kontrolowane są emisje w dysozytorni elektrowni. Jak ktoś ma ochotę na wycieczkę do Frankfurtu, to może się zapisać na "zwiedzanie" Spalarni we Frankfurcie na poniższej stronie: mhkw-frankfurt.de/oeffentlichkeitsarbeit/fuehrungen Pozdrawiam
  • A, 2021-07-14 10:53:54

Do nie bo nie :po pierwsze Wrocław nie potrzebuje dodatkowej elektrociepłowni bo ma Siechnice Kogenerację i Czechnice. My śmieci nie produkujemy to producent narzuca mi produkt który muszę kupić w takiej a nie innej formie. Słyszał Pan o celowym pistarzaniu produktów. Takte działanie powoduje że wysypiska tona od zalewu elrktrosmoeci. Moja lodówka 2leynia już była naprawiana 2 razy. Dlaczego takie tuzy handlowe biedronka i Lidl sprzedają wszytko w plastiku.... Dlaczego jestem jako konsument do tego zmuszany. Trzeba zmienić podejście do tematu plastiku już na etapie produkcji oraz ustanowić takie prawo które pozwoliło by wdrożyć mocno popularni obecnie na zachodzie ideee Zero Waste. Nie zgadzam się na te spalarnie bo to jest najgorszy z możliwych sposobów pozbycia się śmieci
  • nie bo nie, 2021-07-14 09:52:23

Mnie bardziej przeraża powyższy wpis który nawet nie dopuszcza innego stanowiska niż własne. Nie twierdzę, że Pan Daniel m rację, ani że fortum to święta firma lecz sugeruję więcej obiektywizmu i dopuszczenie faktu, że ktoś może mieć inne zdanie w tym temacie. Z jednym wszyscy jesteśmy zgodni , śmieci to biznes a fortum to firma która chce generować zysk - i generalnie powyższy post krytykuje to podejście ? Każdy chce zarobić fortum jedynie przedstawiło koncepcję. Jak narazie nikt nie przedstawił żadnej alternatywnej i rozsądnej propozycji co zrobić ze śmieciami i czym ogrzewać i zasilać w prąd mieszkańców. Ponadto nikt nie powinien wypowiadać się imieniu wszystkich mieszkańców - zapewniam że w każdym gronie znajdą się przeciwnicy i fani jakiegoś rozwiązania. Apelują o mniej hejtu i więcej faktów i merytorycznych wypowiedzi. Ze zwykłego "nie bo nie" nic nie wynika.
  • realista, 2021-07-14 09:43:43

Bo jakiekolwiek realne doświadczenie w przeciwieństwie do specjalistów od narzekania.
  • realista, 2021-07-14 09:42:06

Nikt nie bagatelizuje faktu, że spalanie czegokolwiek jest dobre, lecz z perspektywy realnych rozwiązań utylizacji odpadów spalarnia jest najrozsądniejsza. Nie można ponadto patrzeć tylko i wyłącznie na samą utylizację odpadów. Aglomeracja taka jak Wrocław potrzebuje ciepła i prądu. Tego typu instalacja rozwiązuje długofalowo wiele problemów. Pragnę zaznaczyć że każda organizacja proekologiczna jedynie krytykuje proponowane rozwiązania - nikt nie proponuje alternatyw ani nie przedstawi skutków zaniechania takiej inwestycji. Każdy przeciwnik powinien przeanalizować prognozy utylizacji odpadów na kolejne 15-25 lat i dodatkowo ocenić z czego w tym czasie ma być generowane ogrzewanie i prąd w mieście. Nowe instalacje będą dużo bardziej ekologiczne i wydajne niż stare - polecam poczytać o gospodarce spalania odpadów w Danii. Drobna ciekawostka- jeśli wyłączymy z obiegu węgiel to jaką alternatywę proponują ekolodzy do wytwarzania ciepła i prądu w okresach szczytowych gdy nie świeci słońce i nie wieje wiatr? Gaz importujemy jednocześnie podkreślając że jest to paliwo przejściowe a wodór to sami się przekonamy jaki jest "realistyczny" w nadchodzących latach. Pod każdym głosem krytyki niech znajdzie się miejsce na 2-3 zdania o alternatywach. Niestety jako naród potrafimy tylko krytykować i narzekać.
  • Xena, 2021-07-13 23:57:00

Mieszka pa w Niemczech a to dlaczego się Pan wypowiada i komentuje tematy w Polsce. Sobie wydawać euro w Niemczech proszę. Komentator się znalazł
  • Bib, 2021-07-13 23:55:22

Inwestor nie będzie mnie edukował. Inwestor tylko widzi czysty pieniądz jak zarobić na spalarni. On ma gdzieś moje zdrowie na kolejne 20 lat. Nie dla Spalarni. A Pan daniel niech sobie w d... Wsadzi cenne uwagi skoro tam mieszka tzn ze Polskę ma gdzieś
  • Wypie*, 2021-07-13 23:31:03

Nie warto budować tej wspanialej spalarni śmieci w miejscu gdzie lidzie tego nie chcą, czy jezyka polska jest taka trudna dla Fortum? Budujcie tam gdzie mieszka Pan Daniel i inny fan spalarnii.
  • Polak, 2021-07-13 23:23:05

Pan Daniel, korposzczur w Fortum, za pieniądze własne i obcych gówno zeżre., szkoda słów.
  • Mieszkańcy przeciw FORTUM, 2021-07-13 23:09:30

Do Daniel: do widzenie panie "Danielu" - pracowniku FORTUM !!! nie damy się nabrać, że akurat dziwnym trafem pan trafił na ten artykuł - i napisał bardzo wyczerpującą wypowiedź - idealnie zgodną z polityką FORTUM, KTÓRA CHCE ROBIĆ KASĘ - MILIONY EURO - KOSZTEM LUDZI ! Ma pan nas za idiotów? Wiemy, że to nie żaden Daniel, tylko fake-wpis jakiegoś zleceniobiorcy FORTUM - OD PROPAGANDY. Jeśli jest pan prawdziwym Danielem - pracownikiem elektrociepłowni z Frankfurtu nad Menem - to proszę to udowodnić. Niech pan podeśle link do swojego konta w mediach społecznościowych, np. facebook - gdzie zweryfikujemy pana rzekome stanowisko zawodowe. PRECZ Z PROPAGANDĄ FORTUM !!! PODSZYWACIE SIĘ I KŁAMIECIE. WSTYDU NIE MACIE - ZA PIENIĄDZE ZROBICIE WSZYSTKO, A KŁAMSTWO TO WASZ ORĘŻ, ALE PRAWDA WAS POKONA, SZKODNICY ŚRODOWISKA !!!
  • Mieszkaniec Pawłowic, 2021-07-13 23:00:14

Do Daniel: Myśli pan, że ktoś się nabierze, że jest pan "pracownikiem elektrociepłowni z Frankfurtu nad Menem" ??? Jest pan pracownikiem Fortum - który próbuje tutaj "bajerować" czytających kłamstwami. Spalanie śmieci jest szkodliwe. Drezno segreguje śmieci i na tym zarabia dodatkowo, USA od kilkudziesięciu lat nie buduje spalarni śmieci. DLA FORTUM - SPALARNIA ŚMIECI TO BIZNES - KOSZTEM ZDROWIA I ŻYCIA LUDZI. NIE POZDRAWIAMY I DO WIDZENIA - PRACOWNIKU FORTUM
  • Daniel, 2021-07-13 22:47:10

Pracuje w Elektrocieplowni spalającej odpady komunalne we Frankfurcie nad Menem jako operator kotła energetycznego więc się na ten temat wypowiem. We Frankfurcie spalarnia jest bardzo blisko budynków mieszkalnych (max 100-150 metrów w linii prostej) i nikt nie ma z tym problemu. Jeżeli chodzi o odpady to oczywiste jest że należy poddawać recyklingowi tak dużo jak to tylko możliwe, ale również oczywiste jest że są i zawsze będą odpady niesegregowalne które trafiają do kosza czarnego. Te odpady albo można wyrzucić na wysypiska skąd tak czy siak wydobywają się szkodliwe gazy, zatruwane jest środowisko i zostawia się problem dla przyszłych pokoleń (procesy gnilne, niekontrolowane pożary, ścieki itp) albo w kontrolowany sposób spalać. Takie spalarnie są zobowiązane do przestrzegania europejskich norm odnośnie emisji spalin, które są tak rygorystyczne, że przykładowo w Niemczech w których mieszkam i pracuję takich instalacji jest dziesiątki w wielu miastach, a nie wpływa to w żaden znaczący sposób na jakość powietrza. Jest jeszcze wiele mitów odnośnie spalarni które każde z osobna mógłbym rozwiewać (jak kwestia emisji CO2 czy produktów po spaleniu) ale uważam że to inwestor powinien ZACZĄĆ od edukacji mieszańców gmin okolicznych, bo czytając komentarze widzę że raczej kompletnie tego nie zrobił.
  • liber, 2021-07-13 14:25:20

Do Wrocławianka: Zwolennikami są też ludzie, którym nie chce się ani sortować swoich śmieci, ani podjąć wysiłku aby ograniczyć ich wytwarzanie. W spalarni widzą proste rozwiązanie problemu: są śmieci - spalamy - nie ma śmieci. To niestety bardzo duża część społeczeństwa.
  • Wrocławianka, 2021-07-13 13:30:22

Rozmawiałam z kilkudziesięcioma osobami na temat spalarni. Wszyscy zdecydowanie przeciw. Ludzie nie są ciemni i nie dają się omamić marketingowi Fortum. Wiemy, że emisje z komina spalarni i pozostałe po spalaniu odpady (od 24 do 40 % syfu pozostaje po spalaniu i to w dużo bardziej niebezpiecznej formie, toksyny są skumulowane) są zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi: nowotwory, bezpłodność, poronienia, negatywny wpływ na hormon wzrostu u dzieci, cukrzyca typu II. Domyślam się, że osoby które popierają ten chory proceder to pracownicy firm spalarnianych lub osoby niedouczone/zmanipulowane. A tak przy okazji, zdecydowana większość moich rozmówców, osób sprzeciwiających się spalarni jest zaszczepiona. Dwiema dawkami. Bo dla tych ludzi ważne jest zdrowie

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!