PARTNER PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Włodarze miast namawiają do buntu wobec planowanych zmian w oświacie

• Nelka, 2021-07-29 15:17:17

Już dawno nauczyciele chcą być zatrudniani na podstawie Kodeksu Pracy, tylko rządzący co władza nie wiedza jak ten problem rozwiązać! Praca 7.00 -15.00 ale to rodzice będą mieć problem w Rych urzędowych godzinach stawiać się na zebrania , różne wezwania oraz udzielania się w życie szkoły i dzieci(zabawy , dyskoteki , wycieczki itp). A jest zapis w Statutach Szkół , że Rady Rodziców i rodzice mają czynnie udzielać się w życiu wychowawczym dzieci i młodzieży !
  • Rodzic , 2021-07-23 08:35:01

Do Mao : pewnie nie zauważyłaś, że każdy twój wpis Doradco metodyczny jest obrzucaniem błotem. Ale ty oczywiście masz do tego prawo i ku temu powody 🤭 myślisz, że ktoś uwierzy w bajeczkę, że jesteś dyrektorem. Musisz mieć duże braki społeczne skoro chcesz się tak dowartościować. To co? Masz już ten pomysł na zróżnicowanie pensji nauczycieli? Podzielisz się z nami tym oświeconym pomysłem? Czy dalej będziesz uprawiać hejt? 😎🤓😎🤓😎
  • Mao , 2021-07-22 12:58:36

rodzic Kasia .. no cóż obrzucać błotkiem i nic więcej. Taka rola troli. Nie macie pojęcia o pracy szkoły i w szkole. Co zaś się tyczy odchodzenia wizytatorów kuratoryjnych do szkół - tak w konkursach, kandydatów na dyrektorów coraz mniej więc je wygrywają bez trudności. Lepiej pracować z nauczycielami i młodzieżą niż słuchać partyjnych funkcjonariuszy w kuratoriach.
  • Rodzic , 2021-07-20 20:59:05

Do Kasia : Mao to kolejne wcielenie Doradcy metodycznego. Za chwilę będzie opowiadał o bohaterskich rodzicach i córce z japońskim narzeczonym 😎🤓😎🤓😎
  • Kasia , 2021-07-20 13:30:07

Do Mao: zabolało bo napisałam prawdę??? To jesteś tym dyrektorem, byłeś? Czy dopiero masz zamiar być? Można się pogubić, a może jesteś doradcą metodycznym bo tak samo się gubisz w wypowiedziach i nie potrafisz odpowiedzieć konkretnie na konkretne pytanie. Tak samo chętnie używasz w każdej wypowiedzi słowo "troll" . Coś wspomniałeś o metodykach, znasz te środowisko? "zwolnili się i odeszli na stanowiska dyrektorów" to tak można? Myślałam, że trzeba przystąpić do konkursu. Trochę to też bez sensu odejść na stanowisko podległe komuś kto reprezentuje niższy poziom i to z własnej woli. Małopolska to nie cała Polska i opinie wystawiane na tej podstawie wszystkim kuratorom są co najmniej nie uprawnione. Ciągle nie potrafisz odpowiedzieć w jaki sposób zrobić, żeby lenie zarabiali mniej niż uczciwie pracujący nauczyciele a sam stwierdziłeś, że z tym jest problem.
  • Mao, 2021-07-20 11:08:25

widzę, że trole maja wspólne teksty. Jakie plucie ja stwierdzam jedynie fakty z życia wzięte. Przecie jak słucha się tego ministra to widać , że plecie co mu ślina na jęzor przyniesie. Ostatnio nawet księży od czci i wiary odsądza. Nadzór merytoryczny kuratora??! Nie rozśmieszaj mnie. Czytałem kilkanaście raportów z tzw nadzoru, nowoczesnie nazywanej ewaluacji. Wszystkie są takie same, nawet wnioski. Oni to przepisują od siebie. Kuratoria sa marniutkie merytorycznie jedynie nadaja się do wszczynania spraw dyscyplinarnych - vide kto jaka koszulkę założył w szkole. Nikt z dobrych metodyków nie chce tam pracować, zobacz na ogłoszenia o pracy w kuratoriach, nikt się nie zgłasza od wielu miesięcy. Ci co mieli pojęcie o nadzorze zwolnili się i odeszli na stanowiska dyrektorów w szkołach. A kuratorzy jaki poziom reprezentują? Posłuchaj tej z Małopolski .. śmiać się czy płakać?! Nie pisz szanowny trolu o tym o czym nie masz pojecia!.
  • Kasia , 2021-07-20 09:30:30

Do Mao: oooo to znów jesteś dyrektorem! Od kiedy? Bo jeszcze w obecnym roku szkolnym przedstawiałeś się jako były dyrektor. Wiem wiem jesteś teraz P. O dyrektora, poprosili Cię bo nikt inny się nie nadawał. Teraz wójt nie będzie mógł obsadzić znajomego królika i robi się problem co??? Skończy się "dyrektor w szkole" równy wojewodzie!!! Samorząd jest od utrzymania administracji, obsługi budynku itp... Od spraw edukacji jest kurator prawda panie dyrektorze??? Pytałam ile zlikwidowałeś właśnie etatów administracji i obsługi a to nie ma nic wspólnego z tym czy masz godziny czy ich nie masz w co i tak nie wierzę. Raz, że szkoda by Ci było kasy, dwa szkoda przecież marnować taki potencjał, musisz być świetnym pedagogiem skoro zostałeś poproszony, żeby objąć tą zaszczytną funkcję. Jestem Ciekawa czy potrafisz odpowiedzieć merytorycznie, czy tak jak ktoś już tutaj napisał potrafisz tylko pluć na rząd i katechetów.
  • Mao, 2021-07-20 08:08:05

Kasia to trol.. dla jej ciekawości nie mam godzin jestem z nich zwolniony więc atak nie w celu. Gdzie Twoje cnoty niewieście ..??? A te zmiany zmierzają do ograniczenia wpływu samorządu na szkołę. Macie płacić i robić co każemy. Nawet najgłupsze pomysły tego czarnka i jego kolesi. Absurdem jest przecież propozycja 5 przedstawicieli kuratora w komisjach konkursowych na dyrektorów. Oni nawet ludzi nie maja do obsadzenia konkursów obecnie, więc zapisali że jeden przedstawiciel kuratora będzie miał 5 głosów w komisji !
  • Kasia , 2021-07-19 17:06:09

Do Mao: a Tobie dyrektorze? Ile zlikwidowałeś etatów, żeby więcej zarabiać?
  • Mao, 2021-07-19 15:48:09

Do Kodeks pracy dla nierobów: czy trolom płacą zgodnie z Kodeksem pracy ???
  • Prawda , 2021-07-19 10:10:46

Do babcia Alinka: "państwo" i "gmina" pieniądze mają z tego samego źródła.
  • Kodeks pracy dla nierobów, 2021-07-19 09:20:48

Włodarze miast powinni, w pierwszej kolejności optować za likwidacją Karty nauczyciela i ustawowym obowiązkiem zatrudniania nauczycieli na podstawie Kodeksu pracy.
  • babcia Alinka, 2021-07-19 06:02:57

Naprawa systemu oświaty powinna odbywać się "od dołu", w ramach debat obywatelskich w każdej szkole i we współpracy z samorządem. Wszyscy debatujący warto, aby poznali choć w zarysie system finansowania oświaty. I wiedzieli, że za przedszkola płaci gmina, a państwo dorzuca tylko 1500 zł na rok
  • Kasia , 2021-07-17 12:35:01

Do Piotr: tak wychowałeś dzieci jak je opisałeś, moje szczere gratulacje i życzę dalszych sukcesów.
  • Kasia , 2021-07-17 12:32:56

Do Piotr: nikt nikogo nie zmusza pracować za wszawe pieniądze, no chyba, że życie skoro nie potrafi zarobić więcej niż pracownik bez kwalifikacji. Możesz dać przykłady gdzie nauczyciel poniósł w praktyce odpowiedzialność? Pracuje w szkole i widzę jak pracują nauczyciele i ile zarabiają.

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!