Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Etyka coraz bliżej szkół, ale jeszcze nie teraz


 • Do Nauczyciela, 2021-08-25 22:03:52

  "W szkołach podstawowych religia nie jest obowiązkowa!" - nie jest? to czym wytłumaczysz fakt, że zdecydowana większość dzieci na nią uczęszcza i w dodatku jest ona na świadectwie szkolnym. Chyba jednak jest obowiązkowa. Nie zaszły w przepisach w oświacie żadne zmiany jakoby ten przedmiot miał zostać wycofany z przedmiotów obowiązkowych.
 • Chyba, 2021-08-24 17:06:51

  (...) cie
 • Nauczyciel, 2021-08-20 23:00:30

  W szkołach podstawowych religia nie jest obowiązkowa!
 • AlicjaSzprotka, 2021-08-12 15:12:56

  Już widać, że brakuje nauczycieli etyki. Z racji tego rozpoczęłam studia na WSKZ z zakresu etyki. Uczelnia bardzo fajna, łatwo pogodzic naukę z codziennymi obowiązkami.
 • Jarek, 2021-08-10 16:01:42

  Do Do inti 1: Czuję powołanie, lecz mi nie wychodzi. Dajcie mi pensję, bo mi się należy.
 • Do inti 2, 2021-07-29 13:22:39

  Rodzice-Innowiercy powinni natomiast przekazać do szkoły podstawowej i średniej stosowne dokumenty potwierdzające, że ich pociecha/pociechy uczestniczy/uczestniczą w zajęciach religii, której są wiernymi - bo przecież mogą się zdarzać pojedyncze przypadki w szkołach podstawowych i średnich takich osób, które są wyznawcami innej religii, w takiej sytuacji byłyby one zwolnione z udziału w zajęciach z religii katolickiej i z zajęć etyki. Natomiast na świadectwie miałyby dopisane coś w stylu: "Uczestniczył/uczestniczyła w zajęciach religii, której wyznawcą/wyznawczynią jest".
 • Do inti 1, 2021-07-29 13:18:52

  "Jak dla mnie, i etyka, i religia powinny być normalnie nauczane w szkołach na wszystkich stopniach," - zgadzam się. "ale raczej w obu przypadkach dobrowolnie." - no nie zgodzę się, efekt tego byłby taki, że te przedmioty mogłyby w ogóle nie wystartować, nie dlatego, że nie byłoby chętnych( bo na pewno jakieś osoby chętne byłyby) ale dlatego, że ludzie kierowaliby się wygodą, bo po co chodzić skoro nie byłoby obowiązku, a przy tym można odciążyć grafik z zajęciami odejmując te 2x45 minut w tygodniu? To by doprowadziło do tego, że w wielu przypadkach nauczyciele religii czy etyki stawaliby się zbyteczni, a chyba nie o to chodzi by uniemożliwiać komuś wykonywanie zawodu do jakiego czuje się powołany. To byłoby krzywdzące dla nauczycieli zarówno etyki jak i religii. "Wówczas wyrzucanie religii poza szkołę nie ma sensu i jest tylko złośliwością wobec tych, którzy chcą na nią chodzić." - owszem, dlatego, by nikt nie był pokrzywdzony, najlepiej wprowadzić taką zasadę, że do ukończenia szkoły podstawowej 8-letniej nauczanie religii jest obowiązkowe, natomiast w liceum/technikum jest wybór - religia albo etyka.
 • inti, 2021-07-28 23:45:43

  Jak dla mnie, i etyka, i religia powinny być normalnie nauczane w szkołach na wszystkich stopniach, ale raczej w obu przypadkach dobrowolnie. Wówczas wyrzucanie religii poza szkołę nie ma sensu i jest tylko złośliwością wobec tych, którzy chcą na nią chodzić.
 • Kasia , 2021-07-22 17:38:05

  Do Rych: tylko ktoś nie spełnia rozumu podpisuje się swoim imieniem, zawodem i opisuje swoją gamoniowatą rodzinę na ogólnodostępnym portalu.
 • Do Krystyny 2, 2021-07-22 15:17:09

  "podchujaszczych z jego resortu." - nie znam takiego określenia, w dodatku wulgarnego, jak nie umiesz normalnie rozmawiać, tylko w ten sposób, to może lepiej nic nie mów. "A tak, jestem ateistką ale czy wojującą? Niekoniecznie." - tak? To dlaczego przeszkadza ci religia w szkołach i nie chciałabyś aby ona była?. Walcząc z religią w szkołach poniekąd wpisujesz się w bycie wojującą ateistką. "Po prostu tak jak fanatyczny katol, czyli ty," - ja jestem konserwatystą, katolikiem, ale czy fanatycznym? Niekoniecznie. "ja też mam swój lewacki punkt widzenia i co mi zrobisz?" - a to sobie miej swój lewacki punkt widzenia, nic mi do tego, może z czasem się zmienisz, nie mam zamiaru cię przekreślać, nikogo nie przekreślam, być może potrzebujesz więcej czasu by dojrzeć i zrozumieć pewne kwestie. "Pomódl się za mnie chrześcijańska duszyczko, może się nawrócę😂" - jak najbardziej mogę, ale by było to bardziej skuteczne musi być także wola do zmiany samej ateistki, a jeśli ona takiej nie ma, a w dodatku sobie kpi, drwi z tego to sama buduje wokół siebie mur, którego nie sposób przeskoczyć. Modlitwa bez czynów jest nieskuteczna, podobnie jak czyny bez modlitwy, wiary, nadziei. Wszystko musi iść ze sobą w parze.
 • Do Krystyny 1, 2021-07-22 15:05:39

  "No tak się składa że mizogin czarnek" - nawet jeśli nie darzysz antagonisty poglądowego sympatią, to wypada nazwiska pisać z dużej litery tak w ogóle, a po drugie, nawet nie wyjaśniłaś, dlaczego według ciebie Czarnek to mizogin. "twój faworyt" - ja do niego nic nie mam, czy on zaraz moim faworytem jest? ciężko mi powiedzieć. "te zmiany wprowadza nie samorządy więc chyba ma jednak coś z tym wspólnego." - ale czy już wprowadził coś czy dopiero wprowadza? chyba dopiero zaczął, więc po co go przedwcześnie krytykować? Może jednak to co ma do zaoferowania wcale nie jest takie złe? czas pokaże, a poza tym byli przed nim dużo gorsi ministrowie edukacji. Oceniać to go należy dopiero wtedy, gdy coś przedsięweźmie, a nie krytykować przedwcześnie. "Gruntowanie cnót niewieścich to zdaje się pomysł" - to pomysł prof. Skrzydlewskiego, notabene bardzo dobrego nauczyciela etyki i filozofii tak na marginesie, a jego pomysł z gruntowaniem cnót niewieścich pośród dziewcząt jest jak najbardziej słuszny, bo w obecnych czasach to bardziej cnotami niewieścimi wykazują się coraz częściej chłopaki i młodzi mężczyźni, a dziewczyny niestety poprzez liberalno-lewicowe treści w czasopismach, w sieci oraz za sprawą działań lewicy ulegają mentalnemu zepsuciu.
 • Rych, 2021-07-22 13:03:46

  Do Kasia : ty masz na imię kasia?
 • Kasia , 2021-07-21 21:56:43

  Do Rych: twoja mama ma na imię Kasia?
 • Rodzic , 2021-07-21 21:00:58

  Do Rych: raczej to ty bidaku masz jakieś braki. Doradco metodyczny coś nie teges po mamie i tacie, teraz wiadomo za kom się córka wdala 😎🤓😎🤓😎
 • Rych, 2021-07-21 20:19:49

  Do kasia: kasiu i znów spod biurka przema nadajesz? I znowu z pełną gębą, ach ty nienasycona...

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!