PARTNER PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Lista wstydu. Te gminy nie chcą pieniędzy na "Czyste Powietrze"

• Hgdd, 2021-09-20 16:32:47

Do Janinian: pełna zgoda. Tez przeszedłem drogę przez mękę z wfos Katowice. Też chcieli różnych bzdurnych papierów ale ich uświadomiłem i wyszło na moje. 3 tys to tyle co kot napłakał.
  • Janinian, 2021-09-14 14:22:50

Program dopłaty za wymianę pieca jest tak skomplikowany że tylko ludzie o stalowych nerwach mogą spokojnie dotrwać do końca. Wiem bo w to wszedłem. Formularze w pdf, które trzeba drukować, podpisywać ręcznie, skanować, i wysyłać mimo profilu zaufanego czy logowania do węzła krajowego, kopie gwarancji(sic!) nowego pieca wraz z adnotacją że to kopia, oświadczenie instalatora że piec uruchomił, oryginał karty produktu z klasą energetyczną, listy polecone -ogólnie 19 wiek. Program "mój prąd" przy tym to pikuś, nie mówiąc o programie szczepień, sms, loteria fantowa itp. Odnoszę wrażenie że jest to działalność z premedytacją by jak najmniej osób z tego skorzystało. A kwota przy przejściu na gaz to 4,5 tys zł tylko. Za fotowoltaikę dostałem 2 razy tyle.
  • Berta, 2021-09-11 07:51:07

Do Megan 16413: to tanio dałaś za pięć, my dalismy 14 koła klasy 5
  • Megan 16413, 2021-09-11 01:23:35

Niech glupot nie pisza- sa gospodarstwa domowe jak moje gdzie nie ma mozliwosci podlaczenia pod gaz to po pierwsze: po drugie, nowy kociol wymaganej 5tej klasy taki z podajnikiem ktory wlasnie wymienilam kosztuje 8 tys- zwroru jest ok w tys bo pytalam..... Tez mi interes.... Stal idzie w gore i kotly drozeja z tyg na tydzien a po trzecie i tak nie otrzymam dofinansowania jak sie okazalo bo mam wspolwlasnosc i do wniosku potrzebny wspolwlasciciel ktory nie mieszka ktorego nie wiadomo gdzie szukac , tylko figuruje na papierze i ot jakie to jak pisza zwroty i inne takie. Dla mnie zaden interes a piec i tak musialam wymienic i zlotowki nie dostane za eko! Nie wszyscy tak latwo dostawaja zwrot czy dofinansowanie jak to pieknie reklamuja, o dupe roztrzas to glupie prawo i durne przepisy. Ja urzytkuje dom i ponosze koszty i naklady- wspolwlasciciel tylko figuruje niczym widmo a ja mam ze wszystkim pod gorke
  • Skąd wad biorą? , 2021-09-10 15:24:55

Kapusi nie brakuje. Póki co węgiel nie jest zakazany, więc możesz sobie z tą swoją SM, co najwyżej groźnie pomachać palcem w bucie.
  • k, 2021-09-10 09:29:18

Mamy się dobrowolnie wpuścić w gaz rezygnując z węgla by płacić Rosji i Niemcom drogo za ten surowiec gdy oni sami wracają do węgla i wszyscy zieloni mają to w... poważaniu.
  • Gmina Chrząszczyżewoszyce, 2021-09-10 09:25:58

Cd. Dlatego prosze nie wytykać kogoś brudnym paluchem, tylko dlatego, ze nie chce skorzystać z niepowtarzalnej okazji, atrakcyjnej jak garnki na pokazie dla seniorów.
  • Gmina Chrząszczyżewoszyce, 2021-09-10 09:20:36

Auto tego artykułu chyba powinien sie sam wpisac na listę..... Za brak logiki. Nie wszystkie samorzady maja ochotę robić pracę za organizacje rządową jaką są NFOŚiGW i WFOŚiGW. Program zdecydowanie przerósł ich możliwości przerobienia dziesiątków tysięcy wniosków. Niektore gminy nie maja problemu z kopciuchami. My jesteśmy zgazyfikowani w 100%. W niektorych sołectwach na 1000 mieszkańców sa tylko dwa kopciuchy, a właściciele nie mają ochoty przechodzić na drogi gaz. Sprawy właścicielskie tez maja znaczenie. Ponadto mamy swoj program gminny, ktory pomimo niewielkich środków nie został wyczerpany. Nie ma zainteresowania. Mityczne 30 tysięcy to jest jednorazowo i nie obejmuje wynagrodzenia pracowników. A pieniadze trzeba rozliczyć. Organizowano szkolenia dla sołrysów z programu Czyste Powietrze. Ściągaliśmy fachowców obsługujących program na szkolenia po wsiach. Pomagamy zainteresowanym wypełnić wnioski i je rozliczyć. Nieformalnie, bez umowy z funduszem. Nie ma więc sensu wchodzić w program, aby tylko w nim być. Ponadto, prowadzimy własne akcje edukacji ekologicznej. Nasza pomoc społeczna również propaguje informacje i pomaga merytorycznie. Dodatkowo instalatorzy piecy załatwiaja formalności, a w program wchodzą też banki ze swoimi fachowcami. Jesli chodzi o fotowoltaikę to wnioski są proste, a formalności załatwiają firmy. Zreszta kasa na foto już się kończy. W czasie gdy bylo do 90% dofinansowania dla najbiedniejszych pomoglismy kilku mieszkańcom.
  • Kopciuszek, 2021-09-10 08:24:59

Do Ot: tak? Z to bardzo ciekawe. U mnie jiz wszysycy czekają kiedy jeden głąb z drugim zacznie kopcić. Nie będzie miał życia nekany przez SM. I po 500 zl dziennie...
  • Ot, 2021-09-09 19:39:09

Raczej lista rozsądnie myślących.

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!