Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Zmiany w statusie nauczycieli. Metropolie wstępnie za – czekają na konkrety

• TedZet, 2021-11-25 14:34:34

Zgadzam się.......26 dni urlopu jak każdy normalny człowiek ? Oczywiście, ale mogę go wziąć kiedy chcę ( dlaczego nie mogę korzystać z urlopu, kiedy wycieczki są tańsze np. w październiku?), przecież mam takie same prawa, jak każdny normalny człowiek, czyż nie?? I wtedy biorę moje koleżanki z klas 1-3 i lecimy.... a rodzice w tym czasie niech biorą urlopy na opiekę nad dziećmi w październiku. 40h godzin w tygodniu pracy? Jasne, tylko 5-cio godzinne rady pedagogiczne zaczynają się o 11 a kończą o 16, więc niech rodzice biorą urlopy i opiekują się dziećmi w tym czasie. Wywiadówka? Najpóźniej o 13, niech rodzice zwalniają się z pracy, bo ja kończę o 16, JAK KAŻDY NORMALNY CZŁOWIEK!!
  • A, 2021-10-18 07:09:59

Popieram
  • Czytaj dalej w necie, 2021-10-15 11:22:55

Paweł Lęcki PILNE! Nie upłynął nawet dzień od momentu, gdy Przemysław Czarnek ogłosił, że matematyka pokazuje, że edukacja w Polsce jest na dużo wyższym poziomie niż w Finlandii nawet czy w Szwajcarii, czy w Holandii, gdy władze tych krajów wysyłały swoich przedstawicieli, żeby ci zapoznali się z potęgą polskiej edukacji. Są już pierwsze nieoficjalne doniesienia. Zagraniczni eksperci są zachwyceni stanem polskiej oświaty. Nie mogą wyjść z podziwu nad niezwykle rozbudowanym rynkiem korepetycji, który wskazuje na wspaniałą przedsiębiorczość Polaków. To napędza gospodarkę i służy budowaniu relacji społecznych, podkreślił Swen z Norwegii. Zachwyt wzbudziły również wyjątkowo liczne klasy. Pozwala to nie przejmować się przereklamowaną indywidualizacją, a za to stawiać na umiejętności związane z przyszłą zbiorową pracą w fabrykach. Eksperci nie mogli wyjść z podziwu, że w połowie polskich szkół nie ma psychologów, ale za to we wszystkich są dwie godziny religii. Dzięki temu nie odwraca się uwagi od potrzeb duchowych jakimiś głupotami o emocjach. Za wyjątkowo trafne uznali metody nauczania oparte głównie na sprawdzianach, a potężne podstawy programowe wzbudziły w ekspertach wręcz ekstazę. Bardzo docenili również to, że w polskiej szkole informatyka nie jest ważnym przedmiotem, a czasem wręcz nie istnieje, gdyż dzięki temu dzieci nie uzależniają się od internetu. Nie mogli uwierzyć, że w Polsce najważniejsze są egzaminy oraz rankingi szkół, a od pewnego momentu uczniowie r
  • Rodzic , 2021-10-14 21:43:32

Do Emeryt: to akurat były zupełnie inne czasy. Teraz zazwyczaj pracują oboje rodziców, w te dni również. Zapewniam, że frekwencja będzie i nie muszą to być stricte lekcje. Mogą to być luźne zajęcia i pomoc najsłabszym.
  • Niedziela wolna, 2021-10-14 18:07:37

71572, jeśli dorabiasz w niedzielę jako wykładowca na studiach zaocznych, to rozumiem, że czekasz na tę dużą podwyżkę w szkole, żeby nie musieć dorabiać.
  • Emeryt, 2021-10-14 17:30:11

Jestem na emeryturze i dokładnej daty nie pamiętam. Pracowaliśmy, a raczej udawali w okresie przerwy bożonarodzeniowej w wigilię i Sylwestra też. Możliwe lata 80 lub początek 90-tych. Szybko się z tego wycofali. Teraz będzie tak samo.
  • Rodzic , 2021-10-14 16:19:34

Do 71572: pracuj w tygodniu to będziesz miała niedzielę wolną. Ale cieszę się, że jesteś za likwidacją karty nauczyciela. 👍
  • Rodzic , 2021-10-14 16:18:21

Do Emeryt: gdzie DORADCO METODYCZNY przerabiałaś takie uczenie? Jakieś konkrety? Przyjdzie jeden uczeń i już masz co robić 😁 a przyjdzie więcej już się nie martw. Nie wszyscy wyjeżdżają. 😎🤓😎🤓😎
  • Emeryt, 2021-10-14 15:34:41

Tuniki nie martw się zarówno w Wigilię jak i w Sylwestra przyjdzie garstka uczniów do szkoły, resztę zwolnią rodzice ze względu na wyjazdy do rodziny, na urlop, a w ostateczności z powodu bólu paluszka. Większość nauczycielek weźmie opiekę nad dzieckiem. Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły będą prosić dyrektora o zezwolenie pójścia do domu, bo jest ich 5 w klasie. Przerabiałam takie uczenie, już taki pomysł był realizowany, ale spalił na panewce.
  • 71572, 2021-10-14 15:31:51

Do Rodzic : jestem nauczycielka i od dawna marzę o tym rozwiązaniu. Moi znajomi mają niedziele wolne a ja zasuwam 8 godzin. Nie mogę się doczekac
  • Rodzic , 2021-10-14 13:28:36

Do Tunia: nie Tuniu, urlop dostaniesz wtedy kiedy zgodzi się na to pracodawca,zgodnie z planem urlopowym i potrzebami pracodawcy. Nikt Ci nie każe pracować ani minuty dłużej, wszystko w ramach 40 godzinnego tygodnia pracy. Będziesz pracować w godzinach które Ci wyznaczy pracodawca. Czekam aż rząd takie rozwiązania wprowadzi. Nie zapomnij, że jak będziesz chciała mieć tzw "długi weekend" czy przedłużyć święta tak jak masz teraz, kilka dni odpadnie z puli urlopowej. Nie za wiele ci zostanie na ten dodatkowy wyjazd w niższym sezonie. Aaaa i jeszcze jedno wigilia i sylwester to normalne dni pracy. 14 października również.
  • Życzymy Nauczycielom, 2021-10-14 11:13:46

Pani tak jak nikt nie życzy Spełnienia wszystkich marzeń, Zdrowia, szczęścia i słodyczy. I życzymy tak jak życzy dobra wróżka By spełniły się życzenia Z samego końca Kochanym Pani i Pana serduszka.
  • Tunia, 2021-10-14 10:36:56

Dlaczego mamy pracować 22 godziny i dodatkowe 8 godzin dostępności? Jako nauczyciel wolę pracować 22 godziny i 18 godzin dostępności w godz 7.00 do 15.00. Własny pokój lub współdzielony do pracy. Wszystkie szkolenia, rady, zebrania itp tylko do 15.00. Po 15.00 wracam do domu i... mam wolne 😁 Marzy mi się taki scenariusz. Dodatkowo urlop może być tak jak ma każdy z Kodeksu Pracy 26 dni roboczych. Dwa tygodnie w wakacje, reszta wtedy kiedy będę go potrzebowała. Pojadę sobie wtedy na urlop w czerwcu, wrześniu lub październiku za pół ceny. Czekam na takie rozwiązanie.
  • Remdrew@ o2 pl, 2021-10-14 09:43:36

IDZIE JUZ ZIMA MUSI BYC NAUCZANUE ZDALNE BŁAGAMY TO WAZNE bo już jest ryzyko zachorowań w szkołach wyzszych
  • Kasia , 2021-10-14 08:34:55

Do Też nauczycielka: bawili się w swoim towarzystwie wzajemnej adoracji.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!