Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Miliony ludzi bez kanalizacji. Czy pomoże Krajowy Plan Odbudowy?


 • issa, 2022-06-18 14:32:32

  Do ant: do Warszawy włączono duże obszary wiejskie (z powodów finansowych, bo zabrano kasę samorządom), które kiedyś Warszawą nie były. Tak że mówienie o "Warszawie" w tym przypadku, jest dużym naduzyciem. To po prostu podmiejskie wiochy, po ktorych nadal jeżdżą furmanki.
 • Lubusz, 2021-10-14 19:24:58

  "Brakuje ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków." Te informacje posiadają samorządy. Prosta logika Ilość budynków mieszkalnych(każdy ma szambo lub przyłącze do kanalizacji) we wsi, minus ilość podłaczonych do kanalizy i prosta sprawa. Ilość przydomowych oczyszczalni także jest wiadoma bo na każdą wymagane jest pozwolenie na budowę. Każdy powiatowy wydział budownictwa ma taką wiedzę.
 • Lubusz, 2021-10-14 19:22:13

  Do ant: Nie wiem czy te wywożenie ścieków na pola to jest aktualny temat czy to pozostało w pamięci z lat 90tych, dziś już nie widać "szmbiarek" na polach. Każdy bierze fakturę bo gminy sprawdzają czy się wywozi czy nie. Firmy też są sprawdzane ile pobierają ile oddają do oczyszczalni. Problem jest raczej w szambach bez dna, gdzie nieczystości siąkną do wód gruntowych do studni itp.
 • ant, 2021-10-14 14:52:55

  Piszecie o terenach wiejskich, na których często te ścieki są wywożone na pola uprawne. Natomiast znam miejsce w Warszawie, gdzie mieszkańcy nie mają dostępu do: a) wody miejskiej, b) gazu, c) kanalizacji ... miłego dnia !

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!