PARTNER PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Prąd, gaz czy węgiel. Jakie ogrzewanie jest najtańsze

• A o ile wzrosły Ci rachun, 2021-11-19 08:47:49

Do Endriu:
  • Endriu, 2021-11-18 08:08:37

A czemu nie pompa ciepła Panasonic jest okey 60 % mniej niż gaz
  • Kaczor, 2021-11-16 20:16:36

Palić wszystkim co się da i nie zakładać nowych systemów bo cię zniszczą opłaty
  • Piasek, 2021-11-16 20:10:47

Do Miodny: ma 30 m2 jak tobie wychodzi 300 zł m-c zużycie gazu chyba że wahl jesz oknem co chwila i nie masz regulatora temperatury mi max wychodzi 130 zł z gotowaniem kompaniem 23 0 C w nocy 21
  • 54020, 2021-11-16 20:06:46

Do Miodny: 50027
  • Dominik , 2021-11-16 17:52:14

Do Miodny: widać że fachowiec dobierał kocioł i ustawienia.
  • Krzysiek, 2021-11-16 16:40:16

30% sprawności dla kotłów węglowych to bzdura, około 70% mają starodawne dolnopalne redaktorze. Pompa ciepła wydaje się ok. tylko koszt instalacji zeruje ten wynik. Gaz to stosunkowo tanią instalacja, ale możliwa wyższa cena za ciepło wytworzone względem gruntowej pompy ciepła, dla pompy powietrze-woda cena ciepła z gazu identyczna. Tanio już było. Węgiel wymaga sporej pracy, ale jest najtańszy, gaz 10-15% drożej ale ekologiczny i bez syfu i pracy, pompa ciepła wodna to tyle co węgiel ale koszt instalacji grzebie ten rachunek, pompa ciepła powietrzna tyle co gaz ale cena instalacji +250-300% względem kotła gazowego. Najtaniej chuchać w ręce.
  • Miodny, 2021-11-16 16:04:55

Ta osoba która pisze ten artykuł to nie ma pojęcia o cenie ogrzewania gazem i jak twierdzi że 14 zł miesięcznie dopłaca się to aż to śmieszne jest jeśli by tak było to by nie było żadnego problemu ja proszę państwa mam mieszkanie 25 m kw. I zużywam 150 metrów sześciennych gazu a temperatura w mieszkaniu osiąga 21°a to kosztuje 300zł co miesiąc a od lista podwyżka włos się jeży a jak paliłem węglem spalałem tonę koszt 1tyś rocznie i mieszkanie nie było wilgoci teraz rząd powinien mi to zrekompensować skoro jest taki eko a nie żeby spekulować
  • TM, 2021-11-16 13:00:55

Autor chyba nigdy nie czytał że można ogrzewać domy klima czy pompa ciepła wbrew pozorom do -10 stopni klimatyzator jest bardzo dobrym żródlem ciepła. Gdy się zainwestuje więcej to pompa ciepła sprawdza się -20 i niejednokrotnie w starych domach wystarczyło by zabudować z 2 klimy ogrzewać dom przez niemal cały rok a przez pozostałe średnio 2tyg ostrych mrozów drewno lub węgiel by załatwił sprawę
  • Ali, 2021-11-16 12:01:38

Uprawnienia do emisji CO2. Czyli za oddychanie 🤨. A kto nie płaci niech się dusi . Pod realizatorem .
  • Bruno, 2021-11-16 10:18:42

Kable za oknem mam, dwa haczyki i cała noc za darmo grzania plus wypieki itp, taniej się nie da,
  • Xyz, 2021-11-16 08:28:06

Mam założoną klimę multi-split, 4 jednostki wewnętrzne, przy ogrzewaniu za październik wyszło około 120 kWh. Klimy w trybie ogrzewania. Temperatura ustawiona na 23 C° na czas nieobecności w domu przestawia się ma 18 C°
  • Qwer, 2021-11-16 08:09:36

Gumowce i śmieci w tym kierunku idziemy
  • Marcin, 2021-11-16 07:57:28

Do Mikun8: masz rację ale ogrzewają miałem węglowym.
  • arkady, 2021-11-15 23:08:36

29 gr za kWh z gazu? Skąd to wyliczenie?

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!