PARTNER PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Rząd skłonny przystać na żądania nauczycieli. Jest jednak poważny problem z pensum

• Rodzic , 2021-11-26 07:11:23

Do nauczyciel: DORADCO METODYCZNY nie powtarzaj swoich głupot jak katarynka. I tak nikt nie bierze twoich wpisów poważnie. Nazwałaś się DORADCĄ METODYCZNYM to tak się do Ciebie zwracam, podpisujesz się co chwilę innym nickiem to trudno zapamiętać. Rodzice będą decydować w jakim czasie nauczyciel będzie do dyspozycji naszej i dzieci. Jak będą się coś..... To wystarczy pismo do kuratorium. Zapamiętaj sobie "nauczyciel ma służebną rolę wobec ucznia i rodziców" 🤗
  • nauczyciel, 2021-11-26 06:50:07

Do Rodzic : Widzę, że będziesz powtarzać to samo jak katarynka. Na czym mam robić papierologię w miejscu pracy skoro tłumaczę, że nie ma dostępu do komputerów dla nauczycieli? A na prośby dyrekcji o zapewnienie środków w budżecie kierowane do samorządu słyszymy od lat "nie ma pieniędzy". Jeżeli chcesz to możesz mnie nazywać Doradcą Metodycznym - w sumie Twoje urojenia to Twój problem. I nie Tobie decydować co i kiedy będą w szkole robić nauczyciele, Na szczęście ze wszystkich zainteresowanych jako etatowy Troll masz najmniej do decydowania. Możesz sobie co najwyżej tutaj spamować :)
  • Rodzic , 2021-11-25 14:56:07

Do nauczyciel: dlaczego mam wrażenie, że mam do czynienia z nieukiem który ciągle podważa fakty? DORADCO METODYCZNY nikogo innego by nie obchodziły wpisy o DORADCY METODYCZNYM. Teraz do rzeczy, pracownika nie interesuje czy pracodawcą ma kasę czy nie na narzędzia i miejsce pracy. Masz zagwarantowaną w umowie pracę w godzinach 8-16? Wątpię, co będziecie robić, zdecyduje dyrektor po konsultacji z radą rodziców. Nie twoja sprawa kto komu i ile ma dać pieniędzy na jednostkę jak sama nazwa mówi samorządową. To co byś chciał DORADCO METODYCZNY też nikogo nie interesuje. Właśnie tą papierologię zrobisz sobie w szkole, zebys nie musiał DORADCO METODYCZNY obciążać swojego domowego budżetu kosztami prądu i amortyzacji sprzętu. O nic się nie martw jesteś tylko pracownikiem, musisz tylko swoje problemy skierować na piśmie do dyrektora szkoły. Troszkę odwagi w realu zamiast pyskowania w internecie 🤗
  • nauczyciel, 2021-11-25 11:22:53

Do Rodzic :Ośmieszasz się, ale to Twoja sprawa Czemu mam wrażenie, że z Ciebie żaden rodzic tylko ktoś piszący na zlecenie. Każdego kto wypowiada się tu negatywnie o sytuacji nazywasz "doradcą metodycznym" . Jakaś mania prześladowcza? Od początku dyskusji siejesz tutaj tylko zamęt. Z czym mam iść do PIP twoim zdaniem? Z tym, że nie ma kasy na komputery, czy tym, że szkoła nie ma fizycznie pomieszczeń w których nauczyciele mogą pracować lub prowadzić konsultacje z uczniami? Pracownie komputerowe mamy dwie. Obie przez 5 dni w tygodniu zajęte od godziny 7 do 17, czasem 18. Do 15 są tam normalne zajęcia. Potem kółka zainteresowań oraz kursy. Jak to sobie wyobrażasz? Mam siedzieć do 15 normalnie w szkole potem na trzy godziny iść do domu a potem wrócić na 17-18 odsiedzieć godziny karciane? Wiesz jak będzie po tych zmianach? Owszem będziemy siedzieć w szkole przez te dodatkowe godziny i nic nie robić - ponieważ przez większość czasu zwyczajnie nie będzie fizycznej możliwości wykonywania pracy. Ewentualnie prowadzić konsultacje z uczniami na korytarzu. A potem i tak swoje robić w domu bo papierologia sama się nie zrobi. A jest jej z roku na rok coraz więcej. Uwierz mi ja bym chciał pracować od przysłowiowej 8 do 16 z normalnym urlopem do wykorzystania w ciągu całego roku a nie wówczas kiedy są ferie lub wakacje. Ale niech rząd najpierw zapewni samorządom środki aby te mogły świadczenie tej pracy umożliwić. A nie wymyśla "reformy" całkowicie oderwane od szkolnej rzeczywistości.
  • Rodzic , 2021-11-24 16:49:34

Do nauczyciel: DORADCO METODYCZNY widać, że dawno nie byłaś w szkole i nie zdajesz sobie sprawy z niżu demograficznego. Skoro bardziej się opłaca DORADCO METODYCZNY to w czym problem? Co pracownika obchodzi czy są pieniądze czy ich nie ma? Jest PIP, są sądy pracy, związki zawodowe, społeczny inspektor pracy którego sami wybieracie. Po skończonych zajęciach możecie korzystać z pracowni komputerowych które są w każdej szkole. Zbudowane z unijnych pieniędzy. Nie jesteś osobą o nicku DORADCA METODYCZNY, TY Z TEGO CO SIĘ CHWALIŁAŚ - JESTEŚ DORADCĄ METODYCZNYM 🤗
  • nauczyciel, 2021-11-24 16:04:47

Do Rodzic : PS. Godziny ponadwymiarowe które nazywasz "nadgodzinkami" są gorzej płatne niż te zwykłe, bo nie dolicza się do nich dodatku za staż pracy. Więc bitwa nie jest o nadgodzinki - bo to w zasadzie by się opłacało aby one były w etacie. Jak widzisz nie masz zielonego pojęcia praktycznie o niczym - co nie przeszkadza Ci tutaj jak przejrzałem robić zamieszanie od początku dyskusji?
  • nauczyciel, 2021-11-24 15:56:58

Do Rodzic : Widzę, że nie masz zielonego pojęcia jak wygląda sytuacja w szkolnictwie. Zgłosić oczywiście mogę. Usłyszę, że nie ma pieniędzy. Bo na nic nie ma pieniędzy, nawet na papier do ksero. A tutaj trzeba by nie tylko zakupić sprzęt aby nauczyciele mogli pracować ale także wygospodarować dodatkowe pomieszczenia. A tych też nie ma bo w związku z reformą Zalewskiej wszystkie klasy są używane przez 100% czasu. Nie jestem osobą o nicku "doradca metodyczny". To jakiś objaw paranoi, urojeń z Twojej strony, że wszędzie tą osobę widzisz?
  • Rodzic , 2021-11-24 13:47:44

Do nauczyciel: zgłoś dyrektorowi szkoły swoje potrzeby on odpowiada za warunki pracy w placówce. Nie wiesz tego DORADCO METODYCZNY przecież byłaś dyrektorem. Tu jest ból, że sie skończą przynajmniej w dużej części nadgodzinki i o to jest bitwa. Etatów starczy dla wszystkich, przecież sama pisałaś, ze juz brakuje nauczycieli i duża część chce odejść. 🤗
  • Rodzic , 2021-11-24 13:41:50

Do też rodzic: zmień pracę.
  • nauczyciel, 2021-11-23 17:42:35

Do Rodzic : Tylko te 36% jest tylko na papierze. Jak ktoś obecnie ma szczęście i może pracować te 22 godziny to będzie zarabiał dokładnie tyle samo co teraz. Jak w szkole godzin nie ma to spadnie na 18/22 etatu - i też pensja mu nie wzrośnie. Jedna wielka ściema na użytek mediów i osób nieorientujących się w systemie wynagradzania. PS. Ja sam mogę siedzieć nawet całe te 40 godzin w szkole. Ale niech zapewnią mi warunki do pracy. Minimum jakieś biurko ze szkolnym (nie prywatnym komputerem)
  • nauczyciel, 2021-11-23 17:39:17

Lakoniczny komunikat z dzisiejszych negocjacji świadczy, że chyba nie poszły one najlepiej. Solidarność na tym dogadywaniu się z rządem straci jedynie te niewielkie resztki dobrego imienia a i tak nic nie wskóra. Ale co tam - związkowcom w przeciwieństwie do nauczycieli nie grożą masowe zwolenienia.
  • też rodzic, 2021-11-23 16:14:13

Rodzicu zostań nauczycielem :)
  • Rodzic , 2021-11-23 10:40:13

Do ja: minister proponuje 36% podwyżki DORADCO METODYCZNY. 😎🤓😎🤓😎
  • ja, 2021-11-23 10:05:54

A dzisiaj druga runda targów partyjnej przybudówki udającej związek z rządem. Czemu mam wrażenie, że nic dobrego dla oświaty z nich nie wyniknie.
  • Rodzic , 2021-11-22 20:20:52

Do ooo...: OOO trzy wpisy jeden po drugim. Treść i metody hmmm JAKBY trola DORADCY METODYCZNEGO. Ale to chyba niemożliwe, przecież się obraziła 😎🤓😎🤓😎

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!