PARTNER PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Polacy negatywnie o nauce zdalnej. Polubili za to e-urzędy

• Cdn. w necie, 2021-11-28 18:16:38

PARTNER PORTALU partner portalu MENU EDUKACJA Minister edukacji: nie ma nagłego przyrostu liczby szkół, które przechodzą na naukę zdalną PAP/AKC • 26 listopada 2021 - 11:57 PODZIEL SIĘ TWITTNIJ UDOSTĘPNIJ Facebook PODZIEL SIĘ Twitter TWITTNIJ Linked In UDOSTĘPNIJ Minister edukacji: nie ma nagłego przyrostu liczby szkół, które przechodzą na naukę zdalną Przemysław Czarnek (fot. PAP/Adam Warżawa) Nie obserwujemy nagłego przyrostu liczby szkół, które przechodzą na naukę zdalną. 95 proc. dzieci i młodzieży uczestnicy w zajęciach stacjonarnych - powiedział w piątek w Gdańsku minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Szef MEN uczestniczył w uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej. "Nie obserwujemy jakiegoś nagłego przyrostu szkół, które przechodzą na naukę zdalną. Mniej więcej cały czas utrzymuje się to na poziomie 95 proc., to znaczy 95 proc. dzieci i młodzieży uczestnicy w zajęciach stacjonarnych, a 5 proc. rotacyjnie udaje się na kwarantannę i naukę zdalną w związku z ogniskami zakażeń w poszczególnych szkołach. Nie ma jakiegoś wielkiego przyrostu" - powiedział dziennikarzom Czarnek. Minister edukacji i nauki pytany, czy pomysł, aby dzieci zaszczepione mogły brać udział w lekcjach w sposób stacjonarny, nie jest rodzajem segregacji, odpowiedział: "Nie. To są zalecenia, które są wynikiem postulatu również rodziców
  • Rodzic , 2021-11-28 10:09:34

Do Tym: zawsze? Gdzie jeszcze mogę przeczytać Twoje komentarze DORADCO METODYCZNY? Tym Tym gdzie on jest 🤗
  • Tym, 2021-11-27 21:32:04

Zawsze piszę trafione komentarze. Ciebie Rodzicu chyba trafiło w czerep doradcą metodycznym.
  • Rodzic , 2021-11-27 19:38:09

Do Tym: DORADCO METODYCZNY znów trafiony 🤗
  • Do Tyma 2, 2021-11-27 19:30:12

"i wypisywania tych swoich bzdur" - piszesz tak dlatego, bo w istocie moje "bzdury" są dla ciebie zbyt trudne i niewygodne do zrozumienia, prawdopodobnie stajesz w obronie lobbystów, cyfrowych, bezgotówkowych, bezprzewodowych i telekomunikacyjnych bo sam masz od nich jakieś korzyści, nie zdziwiłbym się. "pod dyktando szefa płatnych trolli." - nikt mi nic nie dyktuje, wszystko piszę z głowy, nie mam żadnego szefa i nie jestem opłacanym trollem. Piszesz tak tylko dlatego, bo jest ci niewygodnie w dyskusji i nie masz argumentów by napisać coś sensownego.
  • Do Tyma 1, 2021-11-27 19:26:57

"Do tego od elaboratów," - no cześć, jestem. "tobie najwyraźniej internet potrzebny do trollingu" - nie, do tego mi nie potrzebny, gdyż ja trollingu nie uprawiam, Internetu samego w sobie nie krytykowałem, pomaga w pracy, nauce, dostarcza rozrywki czasem, można się czegoś dowiedzieć - to jest ok., krytykuję natomiast nadmierną informatyzację/cyfryzację sprowadzającą się do tego, by robić z ludzi zakładników urządzeń elektronicznych z dostępem do sieci, to mi się nie podobało i nie podoba, przegięciem było pojawianie się smartfonów( komórka powinna służyć niczemu innemu więcej jak rozmowom i sms-om, by nie angażować i ściągać zbytnio uwagi, i w zupełności wystarcza do tego sieć 2G i 3G, wystarczające do zapewnienia potrzeb telekomunikacyjnych ludzi były też stacjonarna telefony kablowe w domach i miejscach pracy, a w miastach, miejscach publicznych budki telefoniczne z możliwością zapłaty za rozmowę dedykowaną do tego kartą abonamentową lub drobnymi monetami) niepotrzebne jest aby zawsze i wszędzie było wi-fi i błędem było pojawianie się mediów społecznościowych, które tylko ludzi dzielą i skłócają, przyczyniają się do zdrad i rozwodów, wprawiają wiele ludzi bez względu na płeć i wiek w poczucie osamotnienia, depresji, a nawet doprowadzają do myśli samobójczych.
  • Tym, 2021-11-27 16:11:12

Do tego od elaboratów, tobie najwyraźniej internet potrzebny do trollingu i wypisywania tych swoich bzdur pod dyktando szefa płatnych trolli.
  • Do Anty 2, 2021-11-26 20:12:44

Serio potrzebny nam zawsze i wszędzie internet? Nie, grunt by był on tam, gdzie potrzeba, gdzie pierwotnie występował, to znaczy w domach i miejscach pracy na kablu w komputerze. Serio potrzeba nam mediów społecznościowych typu FB czy INSTA? Nie, najlepiej je albo ograniczyć mocno albo ich nie posiadać, jedynym medium społecznościowym powinno być życie, jego dynamika, ciekawsze momenty można na zdjęciach uwiecznić i wstawić do albumu dla siebie rodziny czy przyjaciół, jak się je zrobi aparatem i wywoła, filmiki zaś można na CD zgrać. Sieć powinna być mało atrakcyjna, monotonna, nudnawa jak w latach 1995-2009, zaś życie ciekawsze, normalne, szczere, spontaniczne, naturalne. "Precz z prądem!" - prąd niczemu nie jest tu winny, mam lepsze hasła - precz ze smartfonami( desmartfonizacja - smartfony stop zwykłe komórki hop, nie ściągają uwagi na bzdety, nie angażują tak mocno, domagać się przywrócenia budek telefonicznych w miejscach publicznych należy, warto posiadać w domu stacjonarny telefon kablowy), precz z nadmierną informatyzacją/cyfryzacją( deinformatyzacja, tam gdzie jest możliwość należ przywrócić papierowe dokumenty uwalniając ludzi od kont, haseł, loginów, ogółem systemów informatycznych). Jedyne medium społecznościowe to życie. Internet tylko na kablu. To tylko wybrane hasła, w zanadrzu miałbym znacznie więcej.
  • Do Anty 1, 2021-11-26 19:58:42

"tak, dokładnie jak Pan pisze," - gotów byłbym mieć przekonanie, że przyznajesz mi rację, lecz dalsza część potwierdza, że sobie zakpiłeś cynicznie. "spisek zaczął się od wynalezienia prądu," - bzdury, akurat wynalezienie prądu było potrzebne( nie było żadnego spisku) i było dobrodziejstwem ułatwiającym nam życie i funkcjonowanie, urządzenia na prąd pomagają nam w życiu i funkcjonowaniu ale niezbyt nas przy tym rozleniwiając, ani też nie wypierając od czynności manualnych i myślenia. To była dobra i słuszna rewolucja przemysłowa, nie powiedziałem niczego złego na temat wynalezienia prądu i zastosowania go w wielu aspektach naszego życia i funkcjonowania. "to było preludium do kolejnego spisku z internetem." - dajże spokój z tymi "spiskami". Samo pojawianie się internetu nie było i nie jest niczym złym, natomiast kierunek jaki temu nadaliśmy i nadajemy jest niestety zły, bo XXI wiek zaczyna cierpieć na przerost/nadmiar cyfryzacji/informatyzacji. Serio potrzebna nam była sieć 4G, smartfony, wszechobecne wi-fi i media społecznościowe? Nie, w zupełności do kontaktu rozmowa/sms-y wystarczają zwykłe komórki sieci 2G i 3G, kablowe stacjonarne telefony w domach i miejscach pracy a w miejscach publicznych budki telefoniczne z możliwością zapłaty za rozmowę dedykowaną do tego kartą abonamentową lub drobnymi monetami. To w zupełności było w stanie sprostać potrzebom telekomunikacyjnym ludzi.
  • Anty, 2021-11-26 08:17:13

Do cyfrowe niewolnictwo : tak, dokładnie jak Pan pisze, spisek zaczął się od wynalezienia prądu, to było preludium do kolejnego spisku z internetem. Precz z prądem!
  • Do towarzysza Mao, 2021-11-26 02:11:23

Mao? Dobry nick dla ciebie, Mao Zedong był dawnym przywódcą komunistycznych Chin, sam tylko pokazujesz swoje sympatie do ustroju totalitarnego, jednakże obecne Chiny pomimo, że mają gospodarkę kapitalistyczną to mentalnie i politycznie mają ustrój komunistyczny, to jest kraj, który przoduje w zaprowadzaniu cyfrowego komunizmu, globaliści, finansjery, UE i ONZ, które niegdyś krytykowały Chiny w ich podejściu do obywateli w kwestii kontroli, inwigilacji i zniewolenia, obecnie odkąd tylko jest "pandemia" patrzą jakby z "hołdem" "podziwem" dla tych pionierów inwigilacji i niewolnictwa obywateli to jest straszne. "odezwał się ciemnogród" - ja akurat myślę i zdaję sobie sprawę co się odpiernicza z tą cała "cyfryzacją", sam, żeś ciemnogród, który zapewne uważa, że cyfryzacja to "postęp" "progres" "nowoczesność". Zapewniam cię - cyfryzacja to gmatwanie ludziom życia, robienie pod górkę bardziej, udziwnianie życia i funkcjonowania niczym w jakim porąbanym świecie science-fiction, a jak nie wyciągnąłeś nic z poniższego wpisu to sam pokazujesz jaki jesteś bezmyślny ignorant. "wychowany na kurwizji....." - oj pomyłka, ta telewizja mnie nie wychowała ani żadna inna publiczna stacja, poza tym niepotrzebnie tak się brzydko wyrażasz, w zupełności wystarczało powiedzieć, że chodzi ci o TVP, opanuj się.
  • Mao, 2021-11-25 18:08:35

Do cyfrowe niewolnictwo : odezwał się ciemnogród wychowany na kurwizji.....
  • cyfrowe niewolnictwo , 2021-11-25 14:44:51

O to właśnie chodzi w tych porąbanych agendach unijnych i powiązanej z tym agendy 2030 dla zrównoważonego rozwoju ONZ, żeby właśnie internet, świat cyfrowy wyparł w jak największym stopniu świat realny, chcą byście byli zakładnikami urządzeń elektronicznych z dostępem do internetu i mieli utrudnione a niekiedy uniemożliwione wręcz załatwianie swoich spraw w sposób tradycyjny( a pandemia jakby jest ku temu pomocna, sprzyjając lobbystom cyfrowym, telekomunikacyjnym, bezgotówkowym i bezprzewodowym). Chcą byście załatwiali co, gdzie, ile, jak, kiedy popadnie w sposób cyfrowy/zdalny( m.in praca, edukacja/nauka, spotkania, zakupy, bankowość, formalności urzędowe, granie w gry, oglądanie filmów, słuchanie muzyki - słowem niemalże całe życie i funkcjonowanie podporządkować urządzeniom elektronicznym z dostępem do internetu). Chcą wymusić "model biznesowy" oparty o zasadę pobieraj aplikacje i/lub też zakładaj konta, a za skorzystanie z usług płać bezgotówkowo( jak działa chociażby GLOVO, UBER, UBER EATS, i przykładów pewnie można byłoby podać więcej, np. rowery miejskie, hulajnogi, wypożyczalne auta) - jest to model oparty o współdzielenie jakiś rozwiązań i/lub przedmiotów z innymi ludźmi, takie "nowoczesne" likwidowanie własności prywatnej, promując wypożyczanie najem ściśle skorelowane z informatyzacją/cyfryzacją. Chodzi im o to abyście byli uzależnieni w życiu i funkcjonowaniu od internetu i urządzeń elektronicznych tak jak jesteście zależni od prądu, to jest straszne draństwo.

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!