Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

Czarnek: jeśli chcemy mieć dobrze wykształconą młodzież, trzeba wracać do klasycznych form wychowania


 • Opinia, 2022-05-09 20:03:33

  Oj, długo polska edukacja nie podniesie się po wyczynach tego Pana i PISu.
 • Jan, 2022-05-09 13:35:49

  Minister edukacji narodowej myli podstawowe pojęcia wychowania i wykształcenia.....a one wcale nie są od siebie zależne.... jest wielu wykształconych chamów, i wielu bardzo dobrze wychowanych ludzi, którzy "szkół" nie kończyli ....to o czym p. Minister mowa...?!!
 • Matka, 2022-05-08 19:41:05

  Przecież o to chodzi żeby pokolenie było bez jakiegokolwiek wykształcenia. Ciemnym narodem łatwiej rządzić.
 • Innybo...... Popieram Nau, 2022-05-08 13:50:16

  Brak słów na te pomysły. Dokąd ta szkoła zmierza i jako zwykły obywatel zaczynam się zastanawiać kiedy nasz system edukacji miał jakiegoś rozsądnie myślącego ministra??? Nigdy. To chyba takie miejsce do bicia i eksperymentów . Poza tym łatwo uderzać w tych co niby tak mało pracują a tyle chcą ale czy ci ludzie chcą tego dla samych siebie? Niech ten nasz nowy obywatel tego wyzwolonego kraju opartego na powszechnym rozdawnictwie się zastanowi: czy nauczyciel to jakaś podkategoria ludzi? Osobiście nie wyobrażam sobie by dalej tacy ludzie którym płaci się jak człowiekowi i tu przepraszam za kolokwializm "na zmywaku" który odpowiedzialny jest wbrew temu co ten nasz "światły" co bólu (a tak naprawdę tępy naród) za młode pokolenia za ich wykształcenie za to czy te dzieci czy też młodzież pokonają kolejne progi edukacji (czyli ukończą klasę szkołę zdadzą egzaminy) i nie zostaną zaatakowani przez roszczeniowych rodziców którzy w pogoni za swoim szczęściem za kasą za tym by mieć więcej by lub też jakoś żyć nie przyjdą na skargę do dyrekcji kuratora czy gdzie tam, będą zarabiać takie grosze, będzie im się fundować takie huśtawki jak to teraz robi kolejny minister to za chwilę te nasze pociechy będą faktycznie wtórnymi analfabetami. Ale kto wtedy będzie winny .... No nie minister tylko kto? Nie pandemia, tylko kto? Nauczyciel. Bo na kogo to zrzucimy na nich bo najłatwiej . Wstyd jak czytam te komentarze jak to im dobrze. Przez 5 min. nie zazdroszczę tej pracy.
 • 33 lata stażu, 2022-05-07 21:43:36

  @Solidarności. Dwóch duchownych katolickich, większość kadry roczniki 1962, 1963, 1964, dwóch emerytów, gdyby odeszli dwa wakaty w kluczowych przedmiotach zawodowych, cztery wakaty w kluczowych przedmiotach maturalnych, językowcy się zwolnili.
 • oszukany.nl.art88, 2022-05-07 20:10:48

  to wy jeszcze wierzycie Czarnkowi ? ..... czasu trzeba wiele i taczek jeszcze więcej by wywieść tyle gnoju ze szkoły ... Herkules tej stajni nie wyczyści
 • Solidarności, 2022-05-07 19:15:08

  Do 33 lata stażu: średnia wieku nauczycieli to 47 lat, jeżeli u ciebie średnia to 58 ,to albo emeryci blokują etaty albo jesteście wszyscy z podobnego rocznika. Dużo u was wolnych wakatów? Ilu tych duchownych katolickich w tej szkole uczy?
 • 33 lata stażu, 2022-05-07 17:50:27

  @Solidarności. W mojej szkole (szkoła średnia) ostatni młody przyszedł 21 lat temu, no chyba, że policzymy duchownych katolickich. Średnia wieku to 58 lat życia.
 • Solidarności, 2022-05-07 11:44:07

  Do 33 lata stażu: nie znam łaciny ale podziwiam. Każdą dobrowolną umowę można dobrowolnie rozwiązać. Sprawiedliwość jest jak d... każdy ma swoją. Dziwnym trafem ta wypalona grupa odzyskuje siły po przejściu na emeryturę i pracuje nadal. W każdej szkole pracują młodzi nauczyciele ,czyli to zwykłe kłamstwo. W 1999 kto był przy władzy,nie czasem dzisiejsi obrońcy praw nauczycieli?
 • 33 lata stażu, 2022-05-07 08:40:22

  To wróćmy do klasyki. Proszę bardzo. Contractus ab initio voluntatis est, ex post factum necessitatis - Zawarcie umowy jest dobrowolne, ale następstwa są przymusowe. Iustia est constans et perpetua voluntas ius suum cuique tribiendi - Sprawiedliwość to stała i niezmienna wola oddania każdemu tego, co mu się należy. Placuit in omnibus rebus praecipuam esse iustitiae aequitatisque quam stricti iuris rationem - We wszystkich sprawach powinna mieć pierwszeństwo zasada sprawiedliwości i słuszności nad zasadą ścisłego prawa. Pacta sunt servanda - Umów należy dotrzymywać. Skoro nauczycielom zatrudnionym przed dn. 01 stycznia 1999 roku odebrano prawa nabyte do emerytury i tym samym w szkołach pracuje wypalona zawodowo, sfrustrowana kadra, która została oszukana przez organy własnego państwa a nikt młody nawet nie zerka na szkoły w poszukiwaniu pracy jako nauczyciel, to kto ma niby nauczać tych wartości? Owi, oszukani przez własne państwo nauczyciele, czy też może osoby określana jako wakat? Kiedy powrót art. 88 KN?
 • ff, 2022-05-07 08:20:24

  Niestety, z prof. Czarnkiem jest ten kłopot, że mówi czego nie robi i robi to czego nie mówi. Gdyby prof. Czarnek chciał by szkoły wróciły do klasycznych zasad wychowania to MEiN ma do tego narzędzia i zdaje się, że nikt inny...

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!