Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

Wodociągi Białostockie idą do sądu z Wodami Polskimi. Chodzi o ceny wody


  • 505681300, 2022-06-08 23:48:36

    Do Białostoczanin : Jestem i wodociągowcem , nikt nie lubi dużo płacić , czy to za benzynę czy za wodę . Generalnie w firmach wodociągowych na ogół nie ma polityki i panuje świadomość że nie ma co "golić z kasy " klientów . Wodociągi to nie są kancelarie adwokackie i nie są rekinami pożerającymi klientów bez cienia skrupułów . Tam pracują ludzie którzy też chcieliby żyć w miarę bez ciągłego oszczędzania na wszystkim w domowym budżecie , SUW zużywają energię elektryczną i kosztuje to 5zł , sprzęt który funkcjonuje w Zakładzie wodociągowym raz na jakiś czas się psuje a za tankowanie pojazdów nikt im paliwa nie sprzedaje pół darmo . Sieć to także awarie , rurociągi prowadzące wodę też nie są wieczne . Cała infrastrukturę trzeba utrzymać , podatki też trzeba płacić , PGW WP też pobiera opłaty .... W zakładach wodociągowych bywa etatyzacja , tnie się koszty , z tego co wiem to PGW WP przybiera w sile ludzkiej , twór coraz bardziej zbiurokratyzowany i można odnieść wrażenie jakby polityczny . Będąc taryfikatorem należy też pamiętać że jeśli nie zachowa się pewnego poziomu inwestycji i utrzymania infrastruktury to zachowując starą stawkę opłat przedsiębiorstwo mimo najlepszego zarządzania może pogrążyć się finansowo i co dalej - Zarząd komisaryczny ?
  • Białostoczanin , 2022-06-08 21:59:17

    2 zł miesięcznie na mieszkańca? Nielogiczne tłumaczenie, bo żaden Kowalski nie zużywa tyle samo wody i tyle samo ścieków nie produkuje. Niech oblatana pani prezes określi czy te 2 zł miesięcznie więcej to za 1m3 czy za jakąś inną wartość, bo nie chce się wierzyć. Ps. To umie obliczyć, ale innej metodologii to chce od wód polskich - najlepiej potupac i dostać na tacy wzór. To samo dotyczy wód opadowych w sciekach- chyba za duzo ich uwzględnili jako tych przypadkowych, skoro się czepiają ich wyloczen. Niedawno prezydent Białegostoku żalił się że duże opłaty za odprowadzanie opadowki płaci, to ma to być formą odkucia się za nie? I pytanie czemu tyle placi- bo tyle wybetonowal i woda nie retencjonuje a spływa wprost do rzeki. Chyba wałki kręcone są w tym ich wniosku. Zobaczymy co dalej.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!