Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

"Wypociny frustrata” - prezydent Katowic ostro do duńskiego urbanisty

• LL, 2022-07-20 09:30:41

Ciężko jest posypać głowę popiołem, ale Duńczyk ma absolutną rację. W Katowicach jest kilka wyjątkowych i nieźle rozwiązanych urbanistycznie miejsc, ale to zaledwie kałuża na pustyni.
  • greg, 2022-07-08 13:25:40

a dlaczego nie porusza się na rowerze?
  • Dika, 2022-07-05 05:06:40

Ten Duńczyk... Ojej... Więcej czasu w samochodzie w ciągu dnia niż w Kopenhadze przez parę lat... Po Kopenhadze lepiej chodzić niż jeździć, bo tam ciasno, wąsko - wiem, bo widziałam. Poza tym Duńczycy mają przerośnięte ego - też to wiem z doświadczenia. Katowice są ładnym miastem. Coraz ładniejszym. Pewnie, że mają swoje ciemne zakamary, którymi lepiej się nie chwalić, ale każde miasto takie "zakątki" posiada. Nawet Kopenhaga, panie Duńczyk, tak, tak! I nie tylko Kopenhaga, inne duńskie miasta też. Zanim zaczniesz pan, panie Duńczyku krytykować i porównywać, najpierw porozglądaj się po własnym kraju. A ja kocham Katowice!
  • Basia, 2022-07-04 19:25:00

Uważam że Katowice są ładnym miastem widać z roku na rok tę przemianę, ktoś kto był w Katowicach 20 lat temu dzisiaj nie poznaje naszego miasta. Mimo że to ogromna aglomeracja to jest sporo zieleni parków, skwerów. Jestem rodowita mieszkanka Katowic i jestem dumna z naszego miasta.
  • ze Stalinogrodu , 2022-07-04 08:38:58

nadzor zewnętrzny CBA może ABW powinien się zainteresować "przekształcaniem" wydziałów UM Katowic w prywatne spółki miejskie przez Krupę i jego kolegów z zarządu miasta, a mieszkańcy Katowic powinni mieć świadomość i dziesiątek (może nawet setek) milionów zlotych poszło i dalej leci na te sztuczne twory (nowe siedziby, pensje prezesów/dyrektorów, itd.) a ludzie i obowiązki te same.
  • Frustrat77, 2022-07-03 20:19:17

Ja bym dodał specyficzne zapachy w centrum lumpenproletariat i opustoszałe kamienice. Generalnie Katowice w centrum stawowa/Mickiewicza/Chopina robi wrażenie chadziajskiego miasta :)
  • Ewa, 2022-07-03 17:15:46

W imieniu mieszkańców Dąbrówki Małej informuję, że MPGK wbrew pisemnym zapewnieniom prezydenta Krupy, że do końca listopada 2021 r. nastąpi hermetyzacja, w zakładzie i skończą się potężne uciążliwości i odór, sytuacja nie zmieniła się. Jesteśmy truci pod osłoną nocy: w godzinach 24.00 - (3.00 - 4.00). Zrywamy się ze snu otoczeni fetorem z zewnątrz i w mieszkaniach. Masowo chorowaliśmy na Covid 19. Konsekwencją przebytej choroby mamy cały czas problemy zdrowotne a przede wszystkim problemy z oddychaniem. Jesteśmy w posiadaniu dokumentów lekarskich i zalecenia ćwiczeń przy zakłócenia oddychania. My takiej możliwości nie mamy. Im większe upały tym większy odór. Upały uniemożliwiają nam wietrzenie mieszkań w dzień, a MPGK w nocy. Nasza wyrozumiałość, o którą prosił pan Krupa została wyczerpana. Wystarczająco długo znosiliśmy ten stan. Po raz kolejny zostaliśmy oszukani. W tej sytuacji, jeśli natychmiast nie ustanie odór , który jest konsekwencją działalności MPGK, zgłaszamy sprawę do prokuratury, a jeśli będzie potrzeba, do odpowiednich jednostek za granicą. Nasz stan zdrowia po Covidzie jest wystarczającym powodem, by zajęła się naszą sprawą Prokuratura. Hasła: “Katowice miastem ogrodów” organizowanie “Szczytu Klimatycznego ONZ”, “Światowego Forum Miejskiego” przynosi naszym władzom chlubę i dumę ze swoich osiągnięć. Szkoda, że obywatele Katowic, którym te władze powinny służyć i pomagać są skrajnie lekceważeni. My walczymy, tylko i aż oto, by móc swobodnie oddychać.
  • Az, 2022-07-03 10:54:21

Do Pemax: to że nie buduję się Lini tramwajowych to właśnie jest plus. Tramwaje powodują w mieście korki. Cały świat odchodzi od tego sposobu komunikacji. W USA jedyne linie tramwajowe to li ie zabytkowe po których jeździ tramwaj tylko jako atrakcją turystyczna. W Katowicach powinno się likwidować ten relikt transportu.
  • Basik, 2022-07-01 22:03:03

Ja bym tylko chciała wiedzieć kiedy Pan Prezydent był ostatnio w Ligocie czy w okolicy Domu Kultury kop.Wujek.To są tereny zaniedbane ,a my jako mieszkańcy też płacimy podatki.Samo centrum też nie przedstawia się najlepiej.Moze by Pan Krupa spojrzał na ul. Mickiewicza ,tu gdzie są przystanki autobusowe.Brud i brak normalnych wiat przystankowych ,a to przecież jest centrum miasta.No i ten kibelek na środku rynku.
  • Maurycy, 2022-07-01 08:30:10

Do Mieszkanka Katowic: Czyli mam rozumieć że jesteś zachwycona rynkiem. Tą betonową zamknięta przestrzenią z sztucznym bluszczem,widokiem na szatel miejski i nie praktycznymi wiatami przystankowymi . Po ulewie jest się mokrym.
  • Pemax, 2022-07-01 08:27:01

Miasto, w którym nie ma chyba 1 km buspasa, a linii tramwajowych nie buduje się od kilkudziesięciu lat. Taki jest mój obraz Katowic. I świetna strefa kultury (choć z mocno problematycznym dojazdem transportem publicznym) niewiele ten obraz rozjaśnia.
  • Obiektywny, 2022-07-01 06:52:50

Też mnie zirytował ten zmierzły Duńczyk. Szkoda, że nie widział Kato w czasie przemian ustrojowych:-). Natomiast brak szybkiego połączenia z lotniskiem to inna sprawa.
  • Mieszkanka Katowic, 2022-06-30 23:02:59

Mnie Katowice się podobają. W ciągu 40 lat zdecydowanie zmieniły się na lepsze
  • Mieszkanka , 2022-06-30 22:50:15

Do Dorina: w artykule nikt niewspomnianał o wieżowcach
  • Biedroń, 2022-06-30 22:30:24

Prezydent ma racje

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!