Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

Wzrosło świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli

• wretsynoilmujlk, 2022-09-07 05:47:01

już pożegnałem się z kadrą w szkole...od 1 września jestem na NŚK- kasy jeszcze nie wyliczył ZUS ale ile będzie tyle dobrze....mógłym jeszcze pracować 4-5 lat...Nie będę jednak żołnierzem głupka Czarnuszka...
  • MamToGdzieś, 2022-07-11 15:53:59

Odchodzę na kompensówkę 1 września. Całe szczęście - ominie mnie HiT (uczyłem historii). Ledwie pozbyliśmy się platformerskiego HiS-u, a tu pisowski HiT! Oświata i edukacja to ciągła reforma. Niedługi PiS przegra wybory, przyjdą jacyś następni i dalej będą reformować. Misja i wizja szkoły ... Mierzenie jakości pracy szkoły ... Ewaluacja ... Handtke z jego gimnazjami, Gertych z jego mundurkami, Hall i Szumilas z ich HiS-em, Czarnek z jego HiT-em...... A niech ich wszyscy diabli!!!
  • Nauczyciel , 2022-07-05 05:45:15

Do zapomniałem: to się nazywa okres przejściowy.
  • zapomniałem, 2022-07-05 00:16:33

Wiek uprawniający do świadczenia ma wzrastać w latach 2014-2032, począwszy od 55. roku życia aż do osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego. Pytam się grzecznie - dlaczego ?
  • Sławomir, 2022-07-04 15:17:52

Do 33 lata stażu: nie ma sprawy cesiu ;)
  • 33 lata stażu, 2022-07-04 14:01:03

@Sławomir. Mam inne imię. Proszę nie tytułować mnie jakimś obcym dla mnie zdrobnieniem. I dziękuję za wyrażenie opinii o szczęściu.
  • Sławomir, 2022-07-04 12:44:17

Do 33 lata stażu: też cesiu się cieszę twoim szczęściem.
  • Ewa, 2022-07-04 12:15:04

Prawdziwe jest twierdzenie, że nauczyciele korzystający z kompensówek otrzymują takie same odprawy jak przechodzący na emeryturę. Oczywiście chodzi tu o nauczycieli zatrudnionych na mocy ustawy Karta Nauczyciela w szkołach publicznych.
  • 33 lata stażu, 2022-07-04 09:54:20

Mam do NŚK jeszcze kilkanaście miesięcy pracy. Czekam na to z utęsknieniem.
  • Sabina Sobota, 2022-07-04 08:55:29

Nieprawdziwe jest twierdzenie, ze "Nauczyciele korzystający z kompensówek otrzymują takie same odprawy jak przechodzący na normalne emerytury". Po ponad 30 latach pracy w szkole społecznej (gdzie wg ustawodawcy pracuje gorszy sort nauczycieli, którym nie przysługuje wiele przywilejów obowiązujących w szkołach publicznych np. roczny, platny urlop na podratowanie zdrowia), po odejściu na świadczenie kompensacyjne, odmówiono mi wypłaty odprawy (zatrudnienie w oparciu o KP, który w art.92 stanowi o tym, że odprawa należy się wyłącznie przy przejściu na emeryturę a kompensówka - mimo iż zastąpiła de facto emeryturę pomostową- nie jest tak traktowana. Czy może się mylę?) Wydaje się, że problem jest warty wyjaśnienia i jasnej interpretacji.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!