Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

Kwalifikacje nauczycieli pedagogów specjalnych do zmiany. Jest rozporządzenie

• Adam, 2022-09-07 15:15:11

Po to, żeby wydać pieniądze na wykładowców, którzy nie mają nawet 1/10 aktualnej wiedzy a mają za to "zero" praktyki. Oni muszą mieć etaty. Wiele lat po studiach postanowiłem zrobić podyplomówkę na "renomowanej uczelni publicznej". Wykłady, a jakże, z pierwszych 3 wyszukiwań Google i z 30-letnich podręczników. Wykładowcom wiele się "wydaje", ale na pytania problematyczne nie odpowiadają albo odpowiadają "co im się wydaje". Część z nich nigdy nie opublikowała niczego w tematyce wykładanego przedmiotu. Nigdy tez nie byli nauczycielami i nigdy nie zajmowali się osobami z niepełnosprawnościami. Pozdrawiam,
  • KSi , 2022-08-10 21:08:05

Prawda, zgadzam się
  • Edukacja , 2022-08-10 16:26:12

Do Myślący obywatel: po prostu przejrzałam twoje źle intencje. Co to znaczy normalna szkoła? Czyli specjalna to nienormalna według Ciebie. I nie do każdego bo konkretnie do ciebie są skierowane moje wpisy. Sugerujesz, że mi za to płacą? Nie oceniam innych swoją miarą. Wszystkie postępowe kraje odchodzą od szkół specjalnych na rzecz integracji i to przynosi świetne efekty. Powie ci to każdy psycholog i terapeuta. Nie uda Ci się napuścić rodziców dzieci zdrowych na tych którzy mają dzieci niepełnosprawne. A to wyraźnie sugerujesz pisząc, że będą musieli z tego powodu płacić za korepetycje za które notabene już płacą lub przenieść je do placówek prywatnych czyli w podtekście narażą się na koszta. Lubisz czyimiś rączkami załatwiać swoje brudne interesy. Typowe dla małych tchórzy. Jak cos to ja nie to oni .
  • Myślący obywatel, 2022-08-10 14:42:47

Do twardogłowego trola pn. ,,Edukacja, Wstydź się itd. Już pisałem, że to Ty "plujesz jadem", posądzasz o nienawiść każdego, kto ma inne zdanie od Ciebie. Czy to nie dziwne jsk łatwo Ci przychodzi oceniać innych i siać nienawiść😤? No, ale chyba za to Ci płacą.
  • Edukacja , 2022-08-10 13:58:50

Do Blokowany przez portal Sa: zablokowany to ty masz umysł. Tutaj mamy Europę jakbyś nie zauważył. Są szkoły integracyjne i jakoś da się, jeszcze nie słyszałem, żeby któraś z tego powodu zamknęli. Musisz bardzo nienawidzić tych dzieci, być może któreś robiło większe postępy niż twoje. Żeby coś Sowieci mogli zepsuć jeśli chodzi o szkolnictwo to ono musiało by być ogólnie dostępne w carskiej Rosji. Widzę,że lubisz dzielić ludzi na lepszych i gorszych. Sprawdź przy okazji a jest to wiedza dostępna w jakich czasach zlikwidowano analfabeyzm w Polsce.
  • Blokowany przez portal Sa, 2022-08-10 12:41:55

Do trolla pn. „Edukacja” , „Wstydu nie masz” itd., który blokuje moje odpowiedzi I co wynikło z tych badań widzimy w USA, które też uwierzyły w tę utopię , a teraz z wielkim trudem, na powrót odbudowują placówki specjalne. Nie da się w klasie liczącej 27 uczniów (lub nawet mniejszej) w tym z kilkoma uczniami niepełnosprawnymi posiadającymi różne dysfunkcje rozwojowe, jednakowo włączyć wszystkie dzieci do nauki. Jest to ze szkodą dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. No chyba, że rodziców stać na korepetycje lub szkoły prywatne. I nie wmawiaj mi trollu nienawiści do kogokolwiek, bo to Ty „plujesz jadem” na każdego , kto ma inne zdanie niż Ty. Poza tym czytaj ze zrozumieniem. Po rewolucji październikowej nie było już carskiej Rosji, tylko totalitarne państwo- Związek Radziecki, zarządzane przy wykorzystaniu rozległego aparatu represji.
  • Edukacja , 2022-08-10 09:50:38

Do Myślący obywatel: najlepszych sposobem rehabilitacji jest integracja dzieci chorych i zdrowych. Wynika to z najnowszych badań i doświadczeń lekarzy i pedagogów. Korzyść jest obopólna . Dzieci chore rozwijają się szybciej a zdrowe uczą się empatii .... . Musisz mieć w sobie bardzo dużo nienawiści, żeby forsować takie teorie. Rzeczywiście w Rosji carskiej społeczeństwo było powszechnie wyedukowane. Historii też się musisz douczyć.
  • Myślący obywatel, 2022-08-09 18:13:12

Ta cała EDUKCJA WŁĄCZAJĄCA, to jedna wielka ŚCIEMA! Komisja Europejska forsuje swoją politykę stosując nieoficjalne naciski na rządy państw europejskich. Co się stanie z bogato wyposażonymi placówkami specjalnymi, w których dzieci z różnymi dysfunkcjami pozostają pod opieką wykwalifikowanej kadry specjalistów? Wiadomo, co się stanie, skoro teraz szkoła ma obowiązek przyjąć takie dzieci. Tak było w USA. Teraz realizują program odwrotny-z wielkim trudem odbudowywane są placówki specjalne. W szkołach nauka ma odbywać się w sposöb, który umożliwi wszystkim dzieciom włączenie w naukę. A to już UTOPIA. Nie da się wszystkich dzieci z dysfunkcjami włączyć w normalną naukę więc to będzie ze stratą dla uczniów, którzy chcą się uczyć, a na ich poziomie nie będzie można realizować podstawy programowej, jeśli część uczniów nie będzie mogła jej opanować. RODZICE dzieci z dysfunkcjami muszą zrozumieć, że to, co jest im obiecywane NIE MOŻE być zrealizowane w normalnej szkole. To ma na celu "rozłożyć" oświatę. Tak w Rosji po rewolucji październikowej rozłożono oświatę, kulturę narodową. Takim niedouczonym narodem łatwiej rzädzić i widać to do dziś.
  • Marzyciel, 2022-08-07 22:54:26

A politykiem można być bez żadnego wyksztalcenia
  • Ken, 2022-08-07 22:35:38

Pedagog specjalny to osoba posiadająca bogate doświadczenie w pracy z dziećmi specjalnej troski. Taką funkcję powinny pełnić osoby z dużym zapleczem wiedzy praktycznej. Same studia nic tu nie dadzą.
  • Justyna , 2022-08-05 13:33:48

Do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych w przedszkolu niestety kurs, czy studia podyplomowe dają niewystarczające kompetencje.. W pracy z małymi dziećmi potrzeba naprawdę dużej wiedzy terapeutycznej i dodatkowych osobistych predyspozycji. Szkoda, że nikt tego w ministerstwie nie dostrzega. Marynujemy 3 najważniejsze lata życia dziecka, w których można dać mu największe i najskuteczniejsze wsparcie.
  • Sławomir , 2022-08-04 23:40:45

Do czechu: cesiu wiesz to z własnego doświadczenia? Pisałeś, że byłeś wicedyrektorem i coś o palcu. Pamiętasz????? buhahach
  • czechu, 2022-08-04 23:01:54

Ola - właśnie po to by napędzać edukacyjny biznes, za każde studia płacisz i to się liczy!!!, a tak na poważnie to sprawdź jak mierne wykształcenie mają ..... KURATORZY ! ... ich ścieżka kariery jest edukacyjnie mooooocno ograniczona zresztą jak i większości dyrektorów, najczęściej mają kurs dyrektorski i to jest cały ich "dokształt"
  • He he , 2022-08-04 14:33:00

Nauczyciel. He he he he he he he he he he he he he he he he hehe
  • Ola, 2022-08-04 08:56:58

Pracuję z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, skończyłam ologofrenopedagogikę, surdopedagogikę, terapię pedagogiczną, integrację sensoryczną, socjoterapię i dowiaduję się, że muszę jeszcze skończyć pedagogikę specjalną. Większość przedmiotów powiela się, po co?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!