Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Jednolity bilety miesięczny za 50 złotych w Polsce? Niemcy jeżdżą za 9 euro

• Ela, 2022-08-11 15:00:22

Ten pan Hołownia to największy oszust z polskich polityków .Dość, że oszukał posłów którzy za nim poszli to teraz próbuje Polaków .Nawet dziś w rozmowie z obywatelami,gdzie gościł, podważał słowa z Biblii cytowane przez jednego pana pytającego Holowanie..SMIECH NA SAKI
  • Ar, 2022-08-10 18:40:23

To byłoby finansowanie bogatych, gdyby bilet kosztował 50 zł dla wszystkich. Dlaczego? Kolej dojeżdża przede wszystkim do dużych miast w dużych miastach autobusy i pociągi kosztują bo połączenia kosztują i infrastruktura kosztuje. Już teraz z mojego sejmiku Wojewódzkiego w Poznaniu idzie co roku kilkaset milionów złotych na utrzymanie kolei. U mnie w małej miejscowości i na wsiach Gdzie mieszka 70% Polaków nie ma dostępu do koleji. Przez ostatnie 20 lat korzystałem z kolei może 4 razy. Dlaczego biedne miejscowości i biedni obywatele którzy żyją w małych miejscowościach i na wsiach, którzy nie mają bibliotek uniwersytetów i Muzeów którzy nie mają infrastruktury muszą utrzymywać z podatków to co na co dzień używają bogaci, który wstać bo zarabiają dwa-trzy razy więcej albo jak w Warszawie 5 razy więcej. Jak już to powinno się zainwestować pieniądze aby w każdej miejscowości była kolej w każdej miejscowości był autobus który jedzie co godzinę i wtedy można by było o czymś takim pomyśleć. Ale nie znowu biedni mają dopłacać i finansować za 50 zł Bilety bogatych. Niemcy kosztuje zabawa w 9 € 12 miliardów euro w trzy miesiące. Gdyby miało się to opłacać to bilety nie kosztowały 9 € tylko 150 € miesięcznie. A wszystkie inne bajki które wam opowiadają są nieprawdą.
  • podatnik , 2022-08-10 09:25:07

U nas za darmo tak jak mają imigranci
  • K2, 2022-08-10 09:07:18

"do obniżenia jakości i bezpieczeństwa podróży, zwłaszcza w pociągach pokonujących większe dystanse" - to może być jeszcze niższa jakość niż w wydaniu IC?
  • przypadkowy, 2022-08-10 08:15:49

Zgadzam się. Osobiście, jako pracujący 25-latek taki bilet spowodowałby, że zamiast wyjazdu zagranicznego (turystycznego) pojeździłbym ze znajomymi po Polsce, zostawiając tu trochę pieniędzy - na razie odciąga mnie od tego cena biletów kolejowych i paliwa. Już nie mówiąc, że bilety miesięczne drenują kieszeń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!