Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

"Fajne", mniejsze klasy, a rodzice ich nie chcą. Boją się

• hapsik, 2022-12-27 14:31:33

Rozumiem opinię Pana Dyrektora. Integracja powinna być możliwie najszersza dla każdego. Ale trzeba też wziąć pod uwagę, że część niepełnosprawności/zaburzeń umysłowych skutkuje zachowaniami niebezpiecznymi w niektórych sytuacjach, również dla samych niepełnosprawnych. Opowiedziano mi kiedyś, że w pewnej szkole jeden niepełnosprawny fizycznie uczeń mógł ulec poważnemu wypadkowi przez zachowanie niepełnosprawnego umysłowo kolegi. Myślę, że część rodziców obawia się właśnie takich sytuacji.
  • Zofia, 2022-11-23 20:09:05

Do Doradca : Przyjmuję uwagę i pozdrawiam :)
  • Doradca , 2022-11-23 18:39:25

Do Zofia: przepraszam, że zwrócę uwagę ale "języa" pewnie najtrudniej nauczyć?
  • Obserwator , 2022-11-23 18:36:49

Do Zofia: sprawdź jakie błędy robią nauczyciele np. na stronie "nie dla chaosu w szkole" lub po prostu sprawdź wpisy poniżej podpisane " były belfer" . Nie raził cię brak przecinków? Czy klasycznie szukamy haka? Zamiast przeczytać ze zrozumieniem i odnieść się do treści?
  • Zofia, 2022-11-23 15:38:49

Do Nauczyciel: Żaden nauczyciel nie napisze "wrazie" łącznie. A tak merytorycznie: RAZEM jest super na zajęciach tańca, karate, pływania, rysunku, siatkówki, itp. ale nie na lekcji matematyki, fizyki, języa polskiego, angielskiego....
  • Nauczyciel , 2022-11-23 08:19:32

Klasy integracyjne to korzyść dla wszystkich uczniów. Zdrowe dzieci mają okazję poznać z bliska osoby niepełnosprawne. Wiedzą jak się zachować i wrazie potrzeby udzielić pomocy. Wspaniała lekcja empatii dla wszystkich.
  • Nauczyciel , 2022-11-23 08:14:53

Do byłybelfer: rzeczywiście warto popracować nad interpunkcją . Wstyd dla całego grona pedagogicznego.
  • Ewa, 2022-11-23 07:18:56

Do byłybelfer: Jarku przestań się wygłupiać.
  • byłybelfer, 2022-11-22 22:18:00

Rodzice ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,, powstawiaj sobie tam gdzie chcesz ,,, ty przecinku
  • Teacher, 2022-11-22 21:27:58

Zofia ma rację. Sama jestem nauczycielem w klasach z dziećmi z orzeczeniami- na papierze wszystko pięknie, a w realu koszmar. Wszyscy tracą, chociaż najwięcej te dzieci z deficytami. Dzieci są bezwzględne wobec siebie, a szczególnie wobec inności. Orzeczeniowcy to widzą i odczuwają. Czują się i są wykluczeni przez rówieśników. Rzadko odnoszą sukcesy i mają trudności by nadążyć. A opieka specjalistów? Śmiech na sali. Brakuje psychologów, pedagogów i nauczycieli wspomagających. W zwykłej szkole dziecko z potrzebami nigdy nie zostanie tak zaopiekowane jak w szkole specjalnej. I żadna inna placówka nie da mu takich możliwości rozwoju i zdobycia zawodu. Możemy zaklinać rzeczywistość, ale krzywdzimy wtedy tych, którym chcemy pomóc.
  • Rodzice , 2022-11-22 20:17:01

Do byłybelfer: masz deficyt podstawowej wiedzy o interpunkcji. Wstyd dla belfra nawet byłego. Wynika to być może z faktu, że ktoś ci wmawiał jaki to jesteś doskonały. Dasz radę przełknąć taką prawdę? Czy będziesz się dalej kompromitował?
  • byłybelfer, 2022-11-22 19:37:32

Zofia - mówiąc tym "rodzicom" prawdę urażasz ich, im trzeba wmawiać że te dzieci są doskonałe, a prawda jest jaka jest - prawda jest niemedialna i trudna do przełknięcia ale nic na to nie poradzimy - dzieciaki rodzą się różne i żal mi bo one są niczemu niewinne że są z deficytami rozwojowymi- kiedyś były w szkołach specjalnych i tam miały odpowiednie warunki i wysoce wyspecjalizowanych nauczycieli- dziś od szeregowego nauczyciela wymaga się wszechstronności a tego nie da się zrobić - lekarz pediatra nie będzie nigdy chirurgiem, ortopedą , okulistą laryngologiem itd. Nikt nie chce zrozumieć że nauczyciele nie wszyscy mogą podołać w pracy z takimi dziećmi - sam nie chciałbym pracować z takimi dziećmi ale uważam że samo wspólne przebywanie dzieci zdrowych i niepełnosprawnych jest OK - ale poziom nauczania i ogólne prowadzenie zajęć dla wszystkich w jednej klasie to nieporozumienie
  • Rodzice , 2022-11-22 18:31:51

Do Zofia: Zosiu tu wiek nie ma nic do rzeczy. Dlaczego miałby cię urazić mój wpis? Jesteś nauczycielem? Nie napisałaś tego prawda? Czyżby sprawdziło się przysłowie "uderz w stół a ....." Siedzimy sobie ze znajomymi rodzicami i omawiamy szkolne sprawy naszych dzieci. Teraz rozumiesz?
  • Zofia, 2022-11-22 18:27:21

Do Mama: myślę, że trudno Ci zaakceptować inność własnego dziecka i w ten sposób chcesz mieć złudne poczucie, że jednak jest jak inne dzieci, a tak nie jest. Te dzieciaki są wspaniałe ale nie ogarną materiału i to jest fakt. w tych klasach nikt nie równa do góry. Szkoły specjalne powinny zmienić nazwę na specjalistyczne, żeby rodzice nie czuli się jakoś stygmatyzowani. Tam pracują przygotowani do takiej pracy specjaliści, fachowcy.
  • Zofia, 2022-11-22 18:20:17

Do Rodzice: A właśnie, że z naciskiem na dzieci! Jestem za stara, żeby mnie twój komentarz uraził i nie wiem, dlaczego podpisujesz się w liczbie mnogiej.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!