Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

W przyszłym roku nauczyciel będzie zarabiać tyle, co szkolna sprzątaczka

• Renia, 2022-11-26 23:11:09

Za duzo w Polsce jest nauczycieli co do liczby ludnosci.W Niemczech jest za malo nauczycieli co do liczby ludnosci.
  • :(, 2022-11-26 23:06:31

Pracując w świetlicy szkolnej pensum nauczyciela wynosi 26 godzin tygodniowo w szkole plus godziny w domu na przygotowanie się do uatrakcyjnienia zajęć w świetlicy. Na tym stanowisku początkujący nauczyciel (nauczyciel kontraktowy) zarobi teraz ok 2700zl na rękę w woj. śląskim. Świetlice szkolne czynne są przeważnie do godziny 17:00, więc nawet gdyby chciał podjąć następny etat nie jest w stanie.
  • JRu, 2022-11-26 23:05:32

Tylko? Ja pracuję i po 20 godzin dziennie Nauczycielka przedszkola
  • Nela, 2022-11-26 23:00:31

Do dobry pomysl: A kto bedzie Twoje dzieci uczyl??
  • Nela, 2022-11-26 22:58:26

Do Mysz: Ale wiesz, ze ta pogarda i brak szacunku dla tych, ktorzy odpowiadaja za wiedze i wychowanie kolejnych pokolen szokuje! Wszak " takie będą Rzeczypospolite, jakie ich mlodziezy chowanie".. no, ale to trzeba byc na lekcji o tym wlasnie, brak slow!
  • Nela, 2022-11-26 22:52:48

Do Marek: A kto sprzataczkom broni sie ksztalcic? Studenci nie pracuja fizycznie? Puknij sie zdrowo w glowe bo moze cos sie poluzowalo!
  • a co!, 2022-11-26 21:27:09

Do Ja: ja też tak pracowałam dopóki kaczor nie powiedział, że pracuję 18 godzin. Teraz kartkówki sprawdzam na lekcji, a dzieci liczą na tablicy (jak się wynik nie zgadza z odpowiedzią w książce to cała klasa szuka błędu, bo ja jestem zajęta). Na żadną radę ani kontakty indywidualne się nie wybieram, wolę zwolnienie załatwić na ten dzień albo opiekę wezmę. Chcecie 18 godzin, będziecie je mieli. Już rozmowy z rodzicami przeniosłam na carnkowe godziny i mam spokój, z żadnym rodzicem nie rozmawiam w innym terminie. Jak dzieci się nie zrzuciły na papier ksero to dyktowałam zadania 15 minut i na sprawdzian zostało im 25 minut. Był bunt, że nie zdążyli ale już na następny sprawdzian całą ryzę dostałam.
  • Ja, 2022-11-26 21:07:41

Wstaje o 6 jadę do 3 szkół. Robię lekcje wracam i zaczyna się. Na jutro 35 prac do poprawy na szczęście tylko 1 klasa czyli z 2 godziny tylko. Muszę obdzwonic za swoje kierowców bo organizuje wycieczkę. Potem tylko noclegi wyżywienie przewodników. Jutro 8 lekcji muszę ogarnąć. Może jakieś nowe metody. Dla 3 klas robię prezentacje. A muszę odpowiedzieć bo 3 rodziców ma pytanie. Odpisuje. Już jest około 19. Przypominam sobie że mam swoją rodzinę sprawdzam swoich. Wracam do biurka. Jutro klasowe andrzejki. Czy mam wszystkie wróżby. Czy muzyka zadziała. A czyli muszę się przygotować jeszcze na następny dzień bo jutro wrócę że szkoły po 20. Kolejnego dnia rada. Też do wieczora itd itd.
  • Jacek, 2022-11-26 21:04:43

Do Mysz nie obrazaj ludzi ciezko pracujacych .Do pracy pracowac tak jak inni 40 godz. albo i wiecej.Sami studenci a nauka na niskim poziomie.
  • Ja, 2022-11-26 20:59:21

Ja odszedlem w szkole po 23 latach 3400 w Lidlu 4050. Zrobię swoje i potem cisza żadnych telefonów żadnych organizacji wycieczek andrzejek dnia chłopaka dziewczyny dyskotek i kin. Żadnych sprawdzianów żadnego przygotowywania się ani wydawania pieniędzy na pomoce.
  • Marek, 2022-11-26 20:58:54

Niech nauczyciele ida pracowac do biedronki ,za piec minut by zostali wyrzucemi z pracy bo tam trzeba szybko pracowac. ,ciezko i dlugo.Tu wykladanie towaru, tu do kasy,tu uzeranie sie z ludzmi.Wszedzie musza miec oczy .Dosc uprzywilejowanych nauczycieli ,rozpieszczanych.Ciagle ponizaja i obrazaja sprzataczki.Ludzie ciezko pracujacy powinni wiecej zarabiac od nauczycieli.Nauczycielevpamietajcie kiedy wy studiowaliscie za darmo i nie pracowaliscie to te Panie sprzataczki ciezko pracowaly zebyscie wy za darmo studiowali i nie pracowali.Takze troche szacunku dla ludzi fizycznie pracujacych.
  • Mysz, 2022-11-26 20:42:59

Szkoda energii na tą dyskusję. Tutaj hejtem na nauczycieli jadą zapewne nieuki i szkolne obiboki.
  • Dobry pomysł , 2022-11-26 20:21:07

Do Ewa: przecież mogą spróbować, wykształcenie chyba im w tym nie przeszkadza 🤗
  • Kolp , 2022-11-26 20:18:15

Przecież teraz niby zarabiają mniej, czyli szykuje im się niezła podwyżka 🤓
  • Ewa, 2022-11-26 20:14:01

Po wyjściu dzieci jadą aż się z nich leję? Niech Pan kiedyś spróbuje posprzątać 670 metrów, bo tyle musi "ogarnąć " codziennie taka kobieta, to też się będzie z Pana lało. Powodzenia

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!