Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Rekolekcje dla uczniów. Szkoły na bakier z prawem

• 123, 2023-03-20 17:36:27

Co to znacz ZMUSZA SIE nauczycieli????? W sensie ze co????
  • :) , 2023-03-20 17:33:43

Do dyr: mylisz pojęcia dyrektorku. Nikt nie twierdzi ze nie możesz ale musielibyśmy nie pracować w szkole żeby nie wiedzieć ze właściwie poza świetliczankami pełniącymi dyżury nikogo tam nie ma. Nie próbuj manipulować naszymi słowami bo za krótki jesteś.
  • Aleksandra, 2023-03-20 09:19:42

To jest wtedy dla wszystkich, a nie dla wybranych. Każdy ma kondycję fizyczną, lepszą lub gorszą.
  • Masz rację , 2023-03-20 08:49:42

Do Wilczyca: co zrobić skoro nauczyciele nie znają prawa. Jak to samo mówią "ciemnotą łatwo sterować"
  • 😏, 2023-03-20 08:35:35

Do JG: od kogo 😏 gdzie te baty bo nie zauważyłem 😏 chyba że masz na myśli nauczycieli 😏
  • Wilczyca, 2023-03-20 07:04:46

Córka nie uczęszcza na religię, więc w rekolekcjach nie uczestniczyła. W czasie, kiedy jej klasa, wraz z nauczycielem, brali udział w rekolekcjach, córka była w domu. Musiałam napisać oświadczenie, że w tym czasie, to ja będę sprawować nad nią opiekę. Dla dzieci takich, jak córka, zorganizowano opiekę na świetlicy, na którą córka nie uczęszcza z ważnych, dla nas, powodów. Nawet bardzo ważnych. Nie zmienia to faktu, że wszystko odbyło się na odwrót. Zgadzam się z komentarzami, mówiącymi o tym, że rekolekcje powinny odbywać się poza szkołą i w godzinach, w których nie odbywają się zajęcia lekcyjne. Należąc do innej grupy wyznaniowej, nie ma się tyłu przywilejów a dziecko ma wpisywane nieobecności, gdy uczestniczy w świętach zgromadzenia, do którego należy. Nieobecności, które rodzic musi usprawiedliwić. Szkoła nie przejmuje się tym, czy dziecko dotrze na miejsce. Szkoła nie zapewnia opieki nauczyciela (nawet bezprawnie). Niby wolność wyznania, równe traktowanie wszystkich a jednak można te hasła między bajki włożyć. I nie, nie muszę obchodzić świąt zgodnie z harmonogramem kościoła katolickiego. Totalnie mi to "lata". Szkoła powinna działać niezależnie od kościoła i sprawiedliwie wobec wszystkich. Jeśli ja muszę usprawiedliwiać nieobecności, to niech każdy je usprawiedliwia - niezależnie od wyznania. Nagle frekwencja uczniów zaczęłaby wyglądać inaczej. Tylko, że tak, jak jest obecnie, jest łatwiej i wygodniej... Dla szkoły i ludzi wyznania katolickiego.
  • JG, 2023-03-19 23:30:07

Do 😏: Tobie się już całkiem w głowie (delikatnie mówiąc) poprzestawiało... aż Ci g..ę wykręciło. Kto sieje hejt, ten zbiera baty.
  • JG, 2023-03-19 23:08:37

Do Urszula : Zapomniał wół jak cielęciem był? Chyba, że jest Pani młodą osobą; z tego pokolenia, które zamiast lekcji miało rekolekcje? Ja w czasie rekolekcji chodziłam do szkoły, po południu/ wieczorem do kościoła i jeszcze musiałam pisać streszczenia z nauk rekolekcyjnych. I nie było problemu.
  • Pracujący , 2023-03-19 22:58:44

Dyktatura kościelna dobiega końca, wystarczy tego rozbuchania katolickiego, kościół won że szkół, zerwać konkordat, rekolekcje niech się odbywają po zajęciach lekcyjnych ciekawe jaka będzie frekwencja,
  • Matka , 2023-03-19 21:39:28

Do Hanka: a swojego "bachora" też odprowadzasz? Czy bezdzietna zawistna nauczycielka której nikt nie chciał?
  • Hanka, 2023-03-19 21:04:44

Szkoła dziś ma nauczyć, nakarmić, zaopiekować, nosek podetrzeć, dostarczyć rozrywek i jeszcze do kościółka zaprowadzić....matka i ojciec są od prowadzania bachora do kościoła!!!!
  • Urszula , 2023-03-19 19:41:18

Do Gorka : a lekcje kiedy mają odrobić i przygotować się na następny dzień?
  • 😏, 2023-03-19 19:40:10

Do hahaha : nauczyciele to niewolnicy, że ich ktoś do czegoś zmusza? Przecież to świadomi i wykształceni ludzie. 😏Podobno to ciemnotą łatwo się steruje. 😏
  • dyr, 2023-03-19 19:20:20

Tu wytykasz dyrektorowi łamanie prawa,ale jak ten sam dyrektor przypomina tobie ,że przerwy świąteczne nie są urlopem i zaprasza do szkoły do pracy to narzekasz, chociaż dyrektor działa zgodnie z prawem .... ale ,ale ..prawo jest dobre , gdy tobie pasuje ?
  • Mat, 2023-03-19 17:45:56

Jeśli tak jest jak w artykule - nauczyciel odprowadza uczniów na rekolekcje - to dyrektorzy szkół powinni stracić stanowiska za łamanie prawa - w tym również oświatowego. Bo go nie znają - jak mogą kierować więc placówką oświatową ? No ale czy ziobrowski resort sprawiedliwości odważyłby się pociągnąć do odpowiedzialności takiego dyrektora szkoły ? Jeszcze przy tej opcji politycznej ?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!