Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Gminy mogą być samodzielne energetycznie. Donald Tusk obiecuje inwestycje w prąd


 • XYZ, 2023-04-09 13:42:59

  Czyżby POdział POlski na dzielnice? Takie nowe wydanie Krzywoględzącego?
 • ..., 2023-04-04 20:44:32

  Mówi że jest drożyzna , no faktycznie jest , to chyba normalne skoro jest wojna, drożyzna jest przez to w wielu krajach.Chyba lepsza drożyzna niż wojna która była by już u nas gdyby rządził ten sprzedawczyk.Ślepcy ...którzy chcą Tuska..dzisiaj byli by zabici i ich rodziny.
 • Pogromca , 2023-04-04 19:46:02

  Tusk !!!! Zdrajca narodu, otwórzcie oczy popierający tego zdrajcę, co on gwarantuje, co oferuje , miał swój czas, co zrobił ? rozrabiał Polskę , kłamca , nawet yglądu nie ma na przywódcę ..zdrajca...gdzie macie oczy popierający tego kogoś ? Gdyby rządził , teraz byście służyli i usługiwali zabójcy Putinowi ... idioci.Co zrobi tusk ?sprzeda was naiwni..dopiero zapewni wam ślepcy biedę
 • StanLeo, 2023-03-28 13:59:03

  No tak: "dodał tusk" . Już nie tylko bez tytułów i imienia, teraz nawet z małej litery. Ale koniecznie: Pan Prezes/Premier/Przewodniczący/ Jarosław Kaczyński
 • zgryźliwy, 2023-03-28 11:00:29

  Mrzonki nie po trzykroć, a po sześciokroć. Jeden blok o mocy 1000 MW zastępuje 10 tys. samorządowych źródeł o mocy 100 kW. Dlatego ekonomicznie "małe" nigdy się nie spina. "Małe" jest piękne, ale w elektronice. Budowa i obsługa tysięcy "tanich małych" kosztuje wielokrotnie drożej, niż jednego "kolosa" nawet pomimo kosztów paliwa z CO2. Ekonomia panie Tusk, twarde prawa ekonomii.
 • Sarmata, 2023-03-28 10:58:50

  Ryży rży bo kampanija się zacxzyna i kasiora idzie z Uniji! A tu leszczy trzeba przekabacić i klakierów opłacić! A Polska i Polacy to gównojady według Prezia...pardon no chyba, że pójdą do urn...spopielić się dla dobra sprawy niemieckiej!
 • zgryźliwy, 2023-03-28 10:39:02

  Chińskie przysłowie: sto ludzi zbuduje domów sto, jeden człowiek ani jednego. Koncepcje samorządowe PO prowadzą do rozbicia dzielnicowego Polski. Opłaca się pracować wspólnie, na wspólny system i świadczyć wzajemne usługi w różnych branżach. Taka błędna koncepcja już narobiła biedy na kolei: widzimy, jak Koleje Mazowieckie "konkurują" z Kolejami Dolnośląskimi, czyli klient płaci trzem monopolom KD, PKP IC, KM. Pod względem technicznym żadne z "samorządowych źródeł niezależnych" nie ma racji bytu. Fotowoltaika, wiatr i biogazownie nie pojadą w ARCM. W godz. 17-19 znika 6 GW fotowoltaiki i 140 MW samorządowych biogazowni nie zwiększy mocy na żądanie. Do tego, oprócz mocy trzeba mieć magazyny i sterowalność. Tłocznie biogazu do kawern, kawerny, tłocznie z kawern do elektrowni, nie pracować na ciepłownictwo, a w zamian za wyższy koszt mieć niższy zarobek - wszak praca ma być tylko regulacyjna. No i "małe" ma niższą sprawność. "Małe" jest droższe. "Małe" to sposób na wyciąganie kasy z samorządów, cudzej kasy na cudze koncepcje.
 • Observator, 2023-03-28 10:02:42

  To są bajki Tuska i PO. Polacy nie dadzą się nabrać na to, chyba, że tylko wyjątkowo naiwni. Nie ma słońca ani wiatru, więc samorząd tym samym nie ma prądu. Pozostaje zasilanie z dynama rowerowego. Jest to grupa działająca w interesach państw obcych i kapitału zagranicznego. Znakomicie realizują linię komunistyczną, a więc bazowanie na kłamstwie, wtłaczanie idiotycznej i ogłupiającej ideologii oraz walka z Kościołem.
 • Grzegorz, 2023-03-28 09:39:39

  Mrzonki, mrzonki i jeszcze raz mrzonki. Gminy nie posiadają na to środków o wiedzy nie wspominając. Jaką energetykę Pan Tusk proponuje ? w ciągu dnia kiedy będzie dużo energii odnawialnej będziemy mieli prąd a jak wiatr nie wieje i słońce nie świeci ? Pewnie powie że magazyny energii należy budować . Oczywiście tylko koszty tych inwestycji mogą się nigdy nie zwrócić przy niskich cenach energii. Ekonomia jest bezlitosna i jeśli coś się ekonomicznie nie opłaca albo stopa zwrotu jest zbyt długa to nie może się powieść. Fajnie brzmi ale jak na razie to się ekonomicznie nie spina. Bardziej może skupmy się na wykorzystaniu tego co jest i rozwijajmy gospodarkę w obiegu zamkniętym i nie marnujmy surowców jak to ma miejsce teraz.
 • takjest, 2023-03-28 08:43:29

  Do Fun: Niestety samorząd sie wyrodził na stałe a przecież w ustawie o samorządzie gminnym jest zadanie dostarczania energii dla mieszkańców- różnego rodzaju energii- cieplnej, elektrycznej. A co robią? Śmiecą krajobraz wiatrakami za pare groszy podatku a mieszkańcy dalej płaca horedalne ceny za prąd i ciepło.
 • TUSKU Oddaj 150 mld OFE, 2023-03-28 04:04:58

  Dwa razy obiecać to jak raz zrobić. Znamy jego obietnice wyborcze i później odwrotne działania.
 • Fun, 2023-03-27 23:03:19

  Chce zwrócić uwagę, że gminy nie mają najmniejszego pojęcia o energetyce. Nie chcą lub nie wiedzą jak wychować lub pozyskać energetyków, którzy cokolwiek wiedzą i mają potencjał. A o stworzeniu dobrze opłacanego ambitnego zespołu nie ma mowy. Kto ma stworzyć te bajki z mchu i paproci o energetyce gminnej. Tam nawet nie wiedzą co to jest sprawność wytwarzania, wątpię też czy umieją czytać faktury. Nikt nie analizuje efektywności działań, a liczenie na doradców lub mądrość burmistrzów jest zabawne. Kolejna ideologia czyli spółdzielnie energetyczne lub klastry to bajki dla naiwnych. Wyborcy może to i kupią ale ile pieniędzy pójdzie w błoto to strach aż powiedzieć. Znam kilku energetyków gminnych i poziom ich poraża, ale to nie ich wina gdzie mają się uczyć. Od ideologicznych doradców?
 • skorpion, 2023-03-27 21:17:48

  Donald po raz kolejny metodą imć Pana Zagłoby mówi aby mówić, a nie powiedzieć.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!