Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Drogi początek roku szkolnego


 • krzyciel, 2013-08-27 09:54:35

  Nauczyciel wybiera taki podręcznik, który uważa za najlepszy. Zmiany często wymuszane są przez zmiany w podstawach programowych, ale również przez to, że na rynku zwyczajnie nie ma dobrych podręczników. Pojawienie się nowego, który jest choćby tylko trochę lepszym od starego już może zachęcić nauczyciela do jego zmiany. A jeżeli jakiś podręcznik zostanie wybrany (zmiana może być dokonana raz na 3 lata), to nic dziwnego, że inne nie są dobre (inny układ tematów, inne zadania, inne przykłady itp.).
 • rodzic, 2013-08-26 15:21:57

  Nie pamiętam, aby nauczyciele oprotestowali taki "nowy" podręcznik, w którym zmieniono kilka obrazków lub zmienione dwa zdania. Rodzice, którzy za to płacą nie wiedzą co się zmienia w takim podręczniku, mają tylko info od swojej "pani", że jest nie jest dobry.
 • Eterno Vagabundo, 2013-08-25 19:44:59

  W tym razie handlowcy Ceny zawyżają, Bo tak się majątków Wszyscy dorabiają.
 • dumne oczko, 2013-08-24 14:32:43

  Zrozumcie wreszcie, że to nie nauczyciele często zmieniają podręczniki, ale są do tego zmuszani poprzez zmieniające się treści podstawy programowej. Wystarczy, aby "nowy" podręcznik miał więcej obrazków lub zmienione dwa zdania, a może okazać się, że został wpisany przez MEN na listę podręczników dopuszczonych do nauczania z odpowiednim numerem dopuszczenia, a "stary" podręcznik już nie może oficjalnie być używany. Stąd ten bałagan, a rodzice mniemają, że to wina nauczycieli. Nic bardziej mylnego. Wszelakie pretensje proszę kierować do MENu.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!