PARTNER PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Jerzy Stępień: Na czele urzędu gminy zamiast wójta czy burmistrza powinien stać dyrektor wyłaniany w drodze konkursu

• Bogdan Sitnicki, 2015-03-06 22:48:16

....i jeszcze ciekawostka. Autor artykułu pisze, cyt.: "Zdaniem współtwórcy reformy samorządowej wójt zgodnie ze standardami powinien być organem wykonawczym podległym radzie. Tymczasem dzisiaj rady sprawują kontrolę nad wójtem w bardzo ograniczony sposób, o czym świadczy chociażby to, że możliwości odwołania go przez radę są iluzoryczne". Rady nie muszą odwoływać! Rady mają świetne narzędzie, którego nie stosują, bo im się to w głowach nie mieści, tak się boją! Nie lękajcie się! Mianowicie, w każdej chwili w zgodzie z prawem i logiką możecie burmistrzowi obniżyć wynagrodzenie. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w Strykowie, na sesji poddał wniosek pod głosowanie, o podwyżce pensji dla władcy, uzasadniając to tym, że "nasz Burmistrz pracuje za dwóch". Rączki się automatycznie wszystkie podniosły i nikt rozumem własnym nie drgnął, że należy zmniejszyć o połowę pensję Burmistrza, gdyż "pracuje za dwóch" a pieniążki bierze za czterech:) Burmistrz z obniżką MUSI egzystować do końca kadencji !
  • Bogdan Sitnicki, 2015-03-06 18:44:05

Do Andrzej Ptasznik: Przestudiowałem Pana CV ponieważ napisał Pan:.... "od lat funkcjonują w bliskiej mi kulturowo Danii Andrzej Ptasznik ". Żyłem lata cale w Finlandii, Norwegii i także pracowałem w Danii. Wszelkie wzmianki o kulturze skandynawskiej są w Strykowie "niepotrzebnym popisem". Oni mówią krótko: "Nie wie pan gdzie pan żyje? Tu nie jest Skandynawia lecz Polska. Niech pan zejdzie na ziemię, tu obowiązują inne prawa". Szanowny Pan, lokalny intelektualista, Przewodniczący Rady Paweł Kasica, który moich gruntów potrzebuje dla dobra ludzkości, i je skutecznie zajmuje w imieniu obywateli strykowskiej aglomeracji, który z ramienia ukochanej ojczyzny załatwia interes społeczny, tak rzecze mi przy pierwszym spotkaniu: "Na samym początku muszę panu powiedzieć, że dla mnie pan jest taki sam jak każdy inny". Dobry to komunistyczny "dyplomata" - prawdziwy profesjonalista, lecz SKŁAMAŁ!!!
  • Andrzej Ptasznik, 2015-03-06 14:46:39

Od dawna mam taki sam pogląd i propozycje bo są one sprawdzone społecznie i od lat funkcjonują w bliskiej mi kulturowo Danii Andrzej Ptasznik
  • Bogdan Sitnicki, 2015-03-06 14:28:02

Właśnie, mailowo zaprosiłem Burmistrza Strykowa Szanownego Pana Andrzeja Jankowskiego do tego bloga, w celu wyrażenia drogocennej opinii o DYREKTORZE Z KONKURSU dla Strykowa. Czekamy!
  • Bogdan Sitnicki, 2015-03-06 14:10:22

Do Chełmianin N: BRAWO PRZYJACIELU !
  • Chełmianin N, 2015-03-06 13:22:28

TYLKO DWUSTOPNIOWY! Trudno zrozumieć, że bubel 1999r był i jest nie udany, celowo został narzucony i świadomie utworzono landy. Źródłem nieporozumień, to są marszałkowskie urzędy, a specjaliści nie chcą pojąć, że pośrednik jest zbędny i chcąc uzdrawiać gminne samorządy- wydumali etaty. Trójstopniowy podział i umacnianie widzimisię landów, uwidoczniło, że stworzono w Polsce wiele zaścianków. Mędrcy co zafundowali bubla pomysłami jego chronią, a jak nadejdzie ogólne oburzenie, to bubla nie obronią. Byt:uczony wspiera panującego, a panujący ceni jego!
  • A.Koza z FIO, 2015-03-06 09:57:52

Błędem w reformie samorządowej było uczynienie z sołectwa jednostki pomocniczej, a nie fundamentu samorządności. Gmina powinna być wspólnotą wspólnot wiejskich silną aktywnością swoich obywateli zorganizowanych w sołectwach, a nie tworem administracyjnym wysysającym potencjał poszczególnych wsi. Proponuję: 1. Zebranie wiejskie jako podstawa samorządności. 2. Osobowość prawna w oparciu o stowarzyszenie rozwoju wsi. 3. Sołtys - radnym.
  • Bogdan Sitnicki, 2015-03-06 09:38:51

Czy zawiadomiliśmy pana Jerzego Stępnia o przestępstwie? Czy zareaguje Pan - zasłużony dla kraju, wykształcony i oświecony? Czy wyśle "serdeczne pozdrowienia" do burmistrza Strykowa, który otrzymał dyplom "zasłużonego dla lokalnej demokracji" od Bronisława Komorowskiego? Czy pozdrowi tamtego starostę co 40 000 PL zainkasował? Tysiąc dyrektorów wyłonionych w drodze konkursu nie pomoże, na tę patologię i drzewa nepotyzmu. Partyjnych wykształconych profesjonalistów, naukowców, działaczy, inspektorów, mamy już nadmiar. Wszędzie wokół nas konkursy. W kopalniach też. "Dobrych kolegów" pełno w zarządach wszelakich - komisjach NADZORCZYCH. Rodzinami całymi siedzi się w samorządach gminnych. Teraz potrzebny potężny sekator i walec. Hasło: "Dyrektor wyłaniany z konkursu" dziś nikogo nie wzrusza i nadziei nie daje - budzi odrazę, także do człowieka, który takie hasło dziś nam rzuca, albowiem wójt czy burmistrz zatrudnia już w swoich urzędach "profesjonalistów najwyższej klasy", czyli urzędników, którzy wespół w zespół olewają obywateli. Panie Stępień. Zamiast STOJĄCEGO DYREKTORA WYŁONIONEGO W DRODZE KONKURSU proponuję PROKURATORA i trzech PRAWNIKÓW, do których by się obywatele zgłaszali, jeśli sprawę do Wysokiego Urzędu Gminy by mieli. Przydałby się też BISKUP na etacie. Wszystko to po to, aby zgodnie z Konstytucją i Pismem Świętym sprawy się miały. Dziś mówi się tu, że bogactwo Gminy Stryków, bierze się dzięki STRATEGII SAMORZĄDOWCÓW, a jako główną atrakcję podaje się TANIĄ SIŁĘ ROBOCZĄ. To kto jest bogaty? W urzędach totalnie brak DOBREJ WOLI! Urząd to uległość, złość, głupota, zgnuśniałość, to urzędnicze HOSPICJUM. GLUPOTA NIE ZAWSZE CZYNI ZŁYM, ZŁOŚĆ ZAWSZE CZYNI GŁUPIM!!!!!!!!!!!!!
  • Gostek, 2015-03-05 18:49:00

Dyrektor profesjonalista pochodzący z konkursu? Ha ha ha. Chyba wszyscy wiedzą jak wyglądają konkursy w polskim samorządzie i nie tylko. A danie samorządom większej swobody to prosta droga do całkowitego chaosu i jednoosobowej władzy absolutnej w gminach. Polska niestety nie dorosła do samorządności.
  • Bogdan Sitnicki, 2015-03-05 16:19:13

Po co jeszcze jedna fucha dla "profesjonalnego" dyrektora? Burmistrz bez wykształcenia, bez zaświadczenia o dobrym stanie zdrowia psychicznego, nie karany, ma ustawowe uprawnienie zatrudnić dwóch doradców i zapłacić im po 10 tysięcy polskich nominałów. Burmistrz Strykowa zrezygnował z profesjonalnych doradców i wybrał sobie zastępczynię - Panią Bożenkę Motylińską, aby chroniła interesów Gminy i Burmistrza i mu doradzała. Jako była żona prokuratora i była pracownica Urzędu Skarbowego w Głownie skutecznie utrzymuje arbitralnego władcę przy korycie. Właściciel działki na której ma nastąpić realizacja planu dla dobra publicznego, nazywany przez ustawodawcę "poszkodowanym", ma prawo: żądać wykupu działki lub wymiany działki na inną z zasobów gminy, także odszkodowania za rezerwację gruntu. Gospodarka gruntami w gminie mówi o "zabezpieczaniu gruntów pod inwestycje publiczne". Poszkodowany Bogdan Sitnicki zażądał wymiany działki na inną. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej powiedział, że byłby to precedens. Przewodniczący Rady wyprosił z sali obrad motywując tym, że rozpatrywana jest sprawa zainteresowanego. Poszedłem do pokoju prawników, aby się poskarżyć, gdyż wstęp na obrady jest wolny. Prawnicy gminni zapytali: a kim pan wogóle jest? My nie jesteśmy zatrudnieni tu dla pana tylko dla gminy! Burmistrz Jankowski na sesji rady zakrzyczał w lokalnym "domu kultury": "ja tu rządzę" a Bożenka dorzuciła: "nie będzie nam tu taki ktoś dyktował co mamy robić, czy działkę wymienić i na jaką - TO ZALEŻY OD DOBREJ WOLI GMINY!!!". Ot i czto Szanowny Panie Jerzy Stępień! Bogdan Sitnicki Panu odpowiada: Od burmistrzów i radnych, poslów i innych "z wyboru" nie wymagamy nic. Patrzymy na podrzucone kartki ze zdjęciami "kandydatów", patrzymy im prosto w oczy i ... głosujemy! Czego oczekujemy od "naszych" wybrańców? Tylko i wyłącznie DOBREJ WOLI. Gdybym był burmistrzem, napisane byłoby na budynku urzędu: TU SPOTKASZ SIĘ Z DOBRĄ WOLĄ W GODZINACH 8:00 do 16:00. Jeśli WOLNEJ WOLI w urzędzie M-G Stryków nie ma, a okazywanie takowej byłoby złym PRECEDENSEM, to.....WON STĄD I PIENIĄDZE ODDAJCIE!!!!!!!!! Za to jestem tu REPRESJONOWANY!!! A Pan nam tu gaworzy o jeszcze jednej "profesjonalnej" świni do koryta!!!!!!!!! Z uszanowaniem Panie Stępień.
  • proszę o komentarz!, 2015-03-05 14:38:26

Panie Jerzy, pytanie zasadnicze co z powiatami? Ostatnio usłyszałem komiczną sytuację jaka zaistniała w jednym z powiatów, po wyborach samorządowych w 2014roku do rad powiatu na pierwszej sesji odwołali starostę za edukującą bogatą prace otrzymał ponad 40tysięcy złotych odprawy, po trzech miesiącach wrócił do pracy w tym, samym starostwie na stanowisku sekretarza czy, jest to naruszenie norm etyki odprawę ponad 40tys zł powinien zwrócić? Czy należy zawiadomić zaprzyjaźnioną dotychczas prokuraturę o przestępstwie, chodzi o środki publiczne?

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!