PARTNERZY PORTALU
 • BGK
 • BGK

KOMENTOWANY TEKST

Raport o metropoliach PwC 2015: Które metropolie są prawdziwymi lokomotywami


 • rtjheqwergh, 2015-10-14 18:07:22

  Ten ranking to są JAKIEŚ JAJA!!! Rzeszów i Lublin LOKOMOTYWAMI POLSKI!!!!
 • stary Polak, 2015-10-03 23:27:10

  "Rzeczywiście metropolie wysysają soki z regionu, ale jeśli metropolia się nie rozwija, region się nie rozwija." to jedno zdanie mówi wszystko o poziomie intelektualnym Orłowskiego. jego zdaniem jeśli w organizmie rozwija się nowotwór (wysysający "soki") to sumarycznie podchodząc do sprawy rozwija się i nowotwór i organizm.
 • Chełmianin N, 2015-09-28 20:16:10

  Do marynarz sobie poradzi: Umysł lotny i sugestie rozumie, pływać dobrze umie, czytać między wierszami umie i nie gubi się w tłumie.
 • marynarz sobie poradzi, 2015-09-28 19:56:16

  Do Chełmianin N: Marynarz sobie poradzi to również sugestia. Braki w filozofii, mówią możesz gdy czerwono, pływasz?
 • Chełmianin N, 2015-09-28 19:27:16

  Do marynarz sobie poradzi: Pedały mają rowery,a marynarz ma złe maniery!
 • marynarz sobie poradzi, 2015-09-28 18:56:10

  Do Chełmianin N: Nie jestem pedałem, pomyliłeś adresy! Pozdrowienia od Krzysztofa.G.
 • Chełmianin N, 2015-09-28 18:50:22

  Do marynarz sobie poradzi: BRAKI! Marynarz ma kojarzenia seksualne, i dlatego mózgownica myśli marnie. Płyn zatkał szare komórki w głowie, i taka głowa nic mądrego nie powie, a więc zamiast seksualnie obrażać, najpierw trzeba na słówka uważać. Morał taki, że IQ ma kłopoty i braki a te braki mają niewyżyte cwaniaki!
 • marynarz sobie poradzi, 2015-09-28 15:43:30

  Do Chełmianin N:Widocznie z uwagi iż, od lat wicemarszałek dmuch twoja żonkę jako sekretarkę o czym wszyscy wiedzą, sperma Ci zalega dziennikarzu, negatywnie pełny worek wpływa na twoją głowę!
 • Chełmianin N, 2015-09-28 14:11:11

  SPOJRZENIE! Widzenie ekonomisty Orłowskiego, to prawda okrutna, który nie dostrzega rzeczywistości, która jest smutna. Obecny podział Polski z 1999r. to bubel zaplanowany i w wyniku, którego metropolie ponad stan rozwijamy, a dalsze tereny i miasta kosztem metropolii dobijamy, bo widzimisię mając kasę widzi priorytety wokół siebie, znosi urzędy w terenie, bo metropolia jest w potrzebie. >>>>>>>>>>>>> Metropolia się rozwija z korzyścią dla ludzika mądrego, a zaścianek ma być skansenem dla człeka zubożałego, i o to chodzi, żeby z zadupia do Unii wyjeżdżali młodzi. Morał: Panie Orłowski zubożeją miasta, gminy i wioski i Pan doskonale wie, że jest to celowe dzielenie Polski, kłócenie narodu, a jak się dokończy nie będzie odwrotu,
 • byłystoczniowiec, 2015-09-28 12:16:16

  Panie Orłowski ! A co to jest PwC ? Kto wymyślił Panu taką fuchę i posadkę po przegranych wyborach Jaśnie Pana Komorowskiego ? Co do Szczecina, to jest tak, jak napisał Jerzy. Na dodatek, otoczenie Tuska i inni POkrętacze, zawsze podcinali skrzydła Szczecinowi choćby dlatego, że jako pierwszy w dniu 30 sierpnia 1980r. Śp.Jurczyk, podpisał Porozumienia Sierpniowe - dzień przed Wałęsą w Gdańsku. Także za to, że podczas Wydarzeń Grudniowych, już w styczniu 1971r. w czasie strajku Bałuka, spowodował, że to najpierw do Szczecina, przyjechał Gierek z Jaroszewiczem i Jaruzelskim i krzyknął "POMOŻECIE ?", na co SZCZECIŃSCY STOCZNIOWCY odpowiedzieli "POMOŻEMY". Dopiero potem, tej samej nocy, Gierek poleciał do Gdańska. Tego również nie mogą darować Szczecinowi niektórzy "gdańszczanie" i "warszawiacy". Dlatego, powyższe wypociny pana Orłowskiego, uważam za kolejny fałsz, które do "naukowego" "odkrycia" ma tyle co z Warszawy do Księżyca.
 • Jerzy, 2015-09-28 10:38:33

  jeśli chodzi o słabe wyniki Szczecina uważam,że ogromną rolę w tym dziele mają kolejne rządy.Po przemianach ustrojowych władze centralne kompletnie zapomniały o tym mieście.Dopuszczono do degradacji polskich portów i stoczni za sprawą m.in. "wybitnego" ekonomisty Balcerowicza i J.Lewandowskiego.Szczecin i Świnoujście zostały potraktowane tak jak gdyby nie należały do Polski.O ile Świnoujście dzięki turystyce i niemieckiemu wsparciu jakoś się pozbierało,to nie można powiedzie tego o Szczecinie.Jaskrawym przykładem /może nie najważniejszym/ jest całkowity zanik polskiej żeglugi pasażerskiej w całym województwie zachodniopomorskim,wszystko opanowane przez przewoźników niemieckich.O tym,że Szczecin potraktowano jak gdyby nie istniał,świadczy skomunikowanie tego miasta z resztą kraju.Czy ktoś słyszał,że w innych państwach czas do pokonania koleją nieco ponad 500 km odcinka sięga niemal 9 godzin ?,a tak jest w wypadku Szczecina.To są tylko moje nie wielkie obserwacje,zaznaczam,że nie jestem mieszkańce Szczecina ani woj.zachodniopomorskiego,więc nie można mnie posądzic o lokalny punkt widzenia.
 • leda, 2015-09-28 10:17:26

  mimo ogłaszanego przez PO sukcesu zlikwidowanego - a teraz ponoć odrodzonego - przemysłu stoczniowego, dane o Szczecinie (choć wystarczą obserwacje) potwierdzają fakt upadku miasta po zlikwidowaniu stoczni. Taki sam mechanizm jest zapewne w Katowicach, które muszą znaleźć dla siebie inna drogę rozwoju. Wyniki Łodzi też potwierdzają skutki bezmyślnej likwidacji przemysłu odzieżowego.
 • prawda jest okrutna!, 2015-09-28 10:16:18

  Społeczeństwo otrzymało dowód iż, wybory parlamentarne 25 października 2015roku będą fałszowane, dowodem powyższego są fałszerstwa przy głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim Miasta Chełma( w Urzędzie Miasta Chełma)26.09.2015roku około godziny 10.30 gdzie, komisja została złapana na gorącym uczynku przy agitacji torpedowania głosownia projektów(zadań zgłoszonych) dla Okręgu Wyborczego Nr1. W związku z, ujawnieniem procederu z udziałem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Chełmie fuszerstw w lokalu wyborczym przy zabezpieczeniu nagrań z monitoringu spod Urzędu Miasta otrzymalibyśmy dokładne dane osób biorących udział w przestępstwie ( co jest mało prawdopodobne jak nie został błyskawicznie skasowany, standardy wyborcze KMP Chełm, wcześniej podobne zdarzenia były zgłaszane "amba jest wszechmocna") Błąd wyborców z Okręgu Nr 1 polega na tym iż, w większości oddawali głos na jedno zadnie, Pani Prezydent Miasta Chełma po zakończeniu głosowania przed liczeniem kar wrzuconych do urny nakazała zaznaczyć x dodatkowo długopisami które pozostały przy stanowiskach na kartach dla Okręgu NR1 pozycje Nr2, dla osiedla gdzie mieszka jej zastępca Pan Mościcki. Tak wyglądało glosowanie 21-26września 2015roku pod przewodnictwem SLD i PSL w co Prokurator został zamieszany (czy na przestępstwa zezwoli, gdyż wyborca jeśli zawiadomienie złoży Prokuratura znając życie postępowanie umorzy, na dowód zapewniam znajdą się inni świadkowie którzy opuścili lokal wyborczy niechcący brać udziału w tego typu procederze zanim wszedł Grzegorz Chadała do w/w lokalu wyborczego.
 • prawda jest okrutna!, 2015-09-28 10:13:46

  Społeczeństwo otrzymało dowód iż, wybory parlamentarne 25padiernika 2015roku będą fałszowane, dowodem powyższego są fałszerstwa przy głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim Miasta Chełma( w Urzędzie Miasta Chełma)26.09.2015roku około godziny 10.30 gdzie, komisja została złapana na gorącym uczynku przy agitacji torpedowania głosownia projektów(zadań zgłoszonych) dla Okręgu Wyborczego Nr1. W związku z, ujawnieniem procederu z udziałem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Chełmie fuszerstw w lokalu wyborczym przy zabezpieczeniu nagrań z monitoringu spod Urzędu Miasta otrzymalibyśmy dokładne dane osób biorących udział w przestępstwie ( co jest mało prawdopodobne jak nie został błyskawicznie skasowany, standardy wyborcze KMP Chełm, wcześniej podobne zdarzenia były zgłaszane "amba jest wszechmocna") Błąd wyborców z Okręgu Nr 1 polega na tym iż, w większości oddawali głos na jedno zadnie, Pani Prezydent Miasta Chełma po zakończeniu głosowania przed liczeniem kar wrzuconych do urny nakazała zaznaczyć x dodatkowo długopisami które pozostały przy stanowiskach na kartach dla Okręgu NR1 pozycje Nr2, dla osiedla gdzie mieszka jej zastępca Pan Mościcki. Tak wyglądało glosowanie 21-26września 2015roku pod przewodnictwem SLD i PSL w co Prokurator został zamieszany (czy na przestępstwa zezwoli, gdyż wyborca jeśli zawiadomienie złoży Prokuratura znając życie postępowanie umorzy, na dowód zapewniam znajdą się inni świadkowie którzy opuścili lokal wyborczy niechcący brać udziału w tego typu procederze zanim wszedł Grzegorz Chadała do w/w lokalu wyborczego.
 • polityk prawicowy, 2015-09-26 19:34:48

  Do życie!: Z okręgu wyborczego Nr.1 podstawiano bezpłatnie autobusy w celu dowiezienia do lokalu wyborczego(kto za autobusy płacił?). Tego typu agitacje mogli prowadzić w drodze zanim dowieźli ludzi do lokalu wyborczego, który znajdował się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Chełma. Dowiezieni Busem w sobotę 26.09.2015roku z Okręgu Wyborczego Nr.1 po otrzymaniu kart do glosowania w lokalu wyborczym przez osoby trzecie kontrolowani, iż mają zaznaczyć x pozycje 5;6;7 oznacza faktycznie, komisja zezwoliła na przestępstwa przy głosowaniu,dla lepszej draki w tym samym czasie znajdował się na sali w celu oddania głosu również z Okręgu Wyborczego NR1 Prokurator Grzegorz Chadała pracujący w Prokuraturze Rejonowej w Chełmie, byłem świadkiem powyższego zdarzenia.Prezydent Miasta Chełma Agata Fisz z ugrupowania Sojuszu Lewicy Demokratycznej skiksowała, również jej zastępcy Józefowi Górnemu znanego działacza komuny obecnie z Polskiego Stronnictwa Ludowego inwestycja spalarni zwłok głowę odebrała, Firma pogrzebowa na wybory doli nie dała!


Wyszukiwarki

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.