Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

500 zł na dziecko: Są obawy. Rafalska uspokaja "Nie stawiajmy znaku równości między patologią a pomocą społeczną"

• zwykły obywatel, 2016-02-02 08:40:57

Ja mam tylko jedno dziecko (niepełnosprawne) i czasami mój i męża dochód będzie mniejszy niż te ustalone 1200 na osobę a czasami jest większy to zależne jest od premii jaką dostajemy w pracy i co raz dostane te 500 zł a raz nie. Mogliby też napisać coś o takich opcjach. A z drugiej strony mogliby też patrzeć na wydatki comiesięczne np. czynsz, woda i kredyty mieszkaniowe ( my taki mamy i czasami ledwo nam starcza do następnej wypłaty).
  • beneficjent, 2016-01-21 21:56:50

Pewne jest to, że nic nie wiadomo. Ustawa musi być już w lutym podpisana. Jakoś tego nie widze. babyfan.pl
  • wielodzietni , 2016-01-21 10:58:50

W jaki to CUDOWNY sposób moje państwo potrafi zmienić liczbę i kolejność moich dzieci. Mam w domu 3 akty urodzenia ,3 dzieci na utrzymaniu...jedno właśnie kończy 18 lat i uczy się w 2 klasie technikum...i wtedy drugie staje się pierwszym???? ..ok...granica gdzieś musi być...ale dlaczego drugie przestaje być drugim...skoro pierwsze nadal się uczy??? Puste hasła wyborcze. Mam 3 dzieci a wsparcie dostane tylko na jedno....a przecież ta ustawa ma wspierać wielodzietność i pomagać w wychowaniu dzieci...niestety o takiej rodzinie jak nasza zapomniała... Czy wsparcie dzieci uczących sie nie byłoby korzystniejsze dla Polski ,anizeli kumulowanie 500+ wraz z rodzinnym ,mieszkaniowkami i innymi dodatkami socjalnymi??? Przeciez nie moze byc tak ,ze osoba ,która nie pracuje bedzie miala wiekszy dochód od tej ,która pracuje i godzi to z wychowywaniem dzieci.Takie rozwiazanie będzie tylko wspierało szara strefe ,prace na czarno i ukrywanie dochodów.
  • Babcia , 2016-01-21 09:06:58

Nie rozumiem dlaczego zamiast myśleć o dalszej pomocy rodzinom z dziećmi koncentruje się dyskusja wokół patologii; jakby to była większość i dyskusji o ewentualnym braku aktywności zawodowej. Smutne i to ze w ławach siedzą prawie same kobiety i kwestionuja pomoc rodzinom. Jakby nie miały rodzin i dzieci. Niezrozumiałe.
  • ana, 2016-01-21 09:05:20

Pracownicy socjalni maja obawy ,bo znaja to cale towarzystwo...wiekszośc z nich i tak dorabia na lewo...a teraz jak dodatki sie skumuluja to będą zyc lepiej jak ci ,którzy pracuja i rano biegaja z dziećmi do przedszkola....

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!