Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Nie będzie metropolii. Wiceminister o ustawie: jest fatalna


 • A, 2016-04-08 15:24:55

  Do Uważny obserwator: Tego nie da sie wytłumaczyć PiS-owi. Pamiętaj , że nikt im nie wmówi, ze czarne jest czarne, a Białce jest białe.
 • miastowy, 2016-03-18 16:19:18

  No następni zrobieni w balona przez PIS ..ale zagłosowali...teraz sobie poczekajcie....
 • Uważny obserwator, 2016-03-18 13:35:42

  Czy ktoś w końcu wytłumaczy PiS-owi, że ta ustawa jest szansą na rozwój mniejszych gmin i powiatów, zgromadzonych wokół głównego miasta? A czy ktoś wytłumaczy "Wernyhorze", że ważniejszy dla wszystkich Polaków jest równomierny rozwój, a nie robić slamsy z miast i gmin oddalonych od metropolii 50-100 km.
 • metropolita, 2016-03-18 12:19:10

  A czym my mamy konkurować z zachodem ? Jeszcze nawet do pięt Czechom nie dorośliśmy a już chcemy mieć metropolie ? Chyba takie jak w Brazylii, ze slamsami wokół. Żeby konkurować z kimś, należy choćby zbliżyć się do jego poziomu. Czy w Warszawie, Gdańsku lub innych pseudo "metropoliach", nie ma dziur w jezdniach i innych nieporządków, które źle świadczą o gospodarzach ? Najpierw, te miasta należy odpowiednio posprzątać a potem "bawić" się w metropolie. PiS ma rację, że wstrzymał, tę "radosną" ustawę uchwaloną na kolanie przez POkrętaczy.
 • obserwator, 2016-03-18 08:07:37

  Widać niestety brak zrozumienia sensu metropolii, a bardziej dbałość partii rządzącej o mniejsze regiony (najczęściej będące ich zwolennikami). Skutek - rozdrobnienie i brak prawdziwego dodatniego efektu zmian. Duże ośrodki i tak obecnie mają i siłę i mieć będą, a zyskać mają na tym gminy i miasta ościenne.
 • Wernyhora, 2016-03-17 19:27:30

  Czy ktoś w końcu wytłumaczy PiS-owi, że ta ustawa jest szansą na rozwój mniejszych gmin i powiatów, zgromadzonych wokół głównego miasta? Opóźnienia w tej ustawie spowodują tylko mniejszą szansę na konkurowanie naszych obszarów metropolitalnych z obszarami w EU. Dla mniejszych ośrodków są inne instrumenty rozwoju np. ustawa o rozwoju obszarów wiejskich. Ręce opadają.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!