Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Województwa w Polsce - szanse, zagrożenia wyzwania 2016


 • Ja, 2016-05-26 07:28:22

  Do audyt: "ekonomista" Kojejny ekonomista się wypowiedział. Szanowny panie , jeśli krajowa wydajność pracy jest 3 razy niższa niż w W. Brytanii to żebyś nawet niewiem jak chciał nie możesz płacić tak jak tam płacą. Inna sprawa, i tu masz rację, patologie mażna wyeliminować. Tzw lokalni biznesmeni, uważający się za sól ziemi , to w znacznej części , - - -jak by ich nazwać, żeby nie obrazić - towarzystwo żerujące na b. niskich kosztach pracy.
 • jancz, 2016-05-25 11:53:45

  Dziwne, że było tak wspaniale - "By żyło się lepiej!" na zielonej wyspie. Jednak przez osiem lat głosowano nogami. Takie "wspaniałe" perspektywy widzieli przed sobą ci, którzy uznali: tu nie ma czego szukać, więc w nogi!. A ci syci dalej z siebie zadowoleni. No i pomysły nagle im się w głowach kocą jak królikom młode. Osiem lat nie mieli nic do zaproponowania i nagle obudzili się z drzemki. Jak to perspektywa utraty dożywotnich konfitur otwiera oczy, niemal od-KOD-owuje. Niech te pomysły, teraz, schowają sobie w szafie. Są już inni, którzy lepiej rozpoznali i zdiagnozowali sytuację Polaków. Nie przeszkadzajcie im. Efekty pracy i pomysłów tych dyskutantów znamy.
 • robol za 14 funty za godz, 2016-05-25 10:14:05

  Do glaertes1: A może tych panów na prawdziwy rynek pracy wrzucić i może okazać się, że "z ich kwalifikacjami w tym kraju dla nich roboty nie ma"?
 • glaertes1, 2016-05-25 09:56:23

  Popatrzcie na tych "Wyludniaczy" - to dzięki tym mordom rośnie emigracja wśród młodych! Te kmioty uważają, że młodzi powinni zarabiać na początek mało, bo Oni jak byli w ich wieku tez tak zarabiali! Czy to nie kmioty do potęgi entej!
 • audyt, 2016-05-25 09:55:48

  Nawet funta kłaków nie są warte ekpertyzy i wnioski tego drogiego gremium. A nawiązując do funta to Polki są na drugim miejscu w dzietności w UK. Z tego należy wyciągnąć wnioski i wprowadzić w życie a nie będzie depopulacji w Polsce. Ale jak "elity" z Polaków czynią niewolników za miskę zupy do pracy dla koncernów, miejscowe pseudobiznezy zatrudniają na czarno lub półczarno po 12 godzin i płaca pod stołem, szaleją agencje tymczasowe to mamy takie efekty. Dość bzdurnych demagogii- wprowadzić normalną europejska minimalną, wysokie kary za naruszanie prawa pracy i norm czasu pracy łącznie z zakazem zatrudniania i wysokie odszkodowania dla pracowników, likwidacja działalności agencji pracy tymczasowej jako źródła tanich pracowników dla koncernów i przemysłu przetwórczego ( agencje jedynie do krótkotrwałej -2 m-ce lub dorywczej pracy jeśli pracownik gdzieś na stałe jest zatrudniony, itp. Wprowadzenie europejskich normalnych zasad rynku pracy, likwidacja patologii i wysokie kary i odszkodowania za naruszanie norm pracy, wsparcie rodzin skutecznie przywróci celem prokreacji i rozwoju społecznego w Polsce oraz wprowadzi uczciwa konkurencje pomiędzy przedsiębiorcami. Natomiast to co teraz się proponuje, to realizacja przez "elity" polityki do wskazań idelogów hitlerowskich Niemiec w stosunku do Polaków - patrz Zeszyty Oświęcimskie (1958), nr 2, s. 49-50. Za Kossecki J. (1974)

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!