PARTNER PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

MEN, likwidacja gimnazjów: Jak będą funkcjonować nowe podstawówki? Szczegóły za dwa tygodnie

• n, 2016-10-03 18:33:05

Do B: Ta odpowiedź jest iditotyczna i pozbawiona sensu.
  • B, 2016-09-09 23:11:06

Do matka: prosty rachunek mówi, że nie ma znaczenia czy gimnazjum czy dłuższą podstawówka plus dłuższe liceum. Trzeba było nie wysyłać takiego małego dziecka do szkoły. Pisać mógłby wcześniej domu. Ale cóż, wyleczyla Pani swoje ambicje kosztem dziecka i taki jest efekt.
  • matka, 2016-08-23 15:31:26

Moja córka ur październik 2005 poszła do szkoły jako 6 latka, ponieważ w przedszkolu powiedzieli, że trzeci rok dzieci będą tylko rysować, bo w przedszkolu nie wolno uczyć pisać. Klasy 1-3 były nawet przyjemne, nauczycielka mająca całą klasę 6 latków świetnie sobie poradziła, choć jak twierdzi musiała się wiele nauczyć od nowa. Koszmar zaczął sie w 4 klasie, gdzie nauczyciele wogóle nie byli gotowi na młodsze dzieci, ścierali nawet tablice, bo za wolno piszą i niech szybciej przepisują i wiele innych smutnych dla naszych dzieci sytuacji. A co będzie się działo kiedy do jednej klasy szkoły średniej pójdą dzieci, które poszły do szkoły jako 7-latki rocznik 2003 i ukończyły 3 letnie gimnazjum i dzieci z klasy mojej córki rocznik 2005, które ukończą 8 klasową podstawówkę. W niektórych wypadkach różnica wieku będzie wynosiła prawie trzy lata. Trzy lata!!! Czy nauczyciele gotowi są na dzieci 14 letnie w szkole średniej ? To samo na studiach. Nie będzie nawet pełnoletnia,gdy zacznie studiować!!!
  • Zbyszek Matusz, 2016-08-23 14:56:09

Bardzo zle sie stalo ,ze Rzad PiS u zdecydowal o likwidacji Gimnazjow.Moim zdaniem jest to niekorzystne dla dzieci i mlodziezy szkolnej jak i nauczycieli.Dopiero teraz dociera do mnie jak i do czesci spoleczenstwa , ze jest to sposob na zwolnienia nauczycieli na duza skale.Jesli w obecnej sytuacji nie tak latwo pozbyc sie nauczycieli bo to i Karta Nauczyciela ,zwiazki zawodowe czy sad pracy ,to po likwidacji Gimnazjum tym samym likwidacji stanowiska pracy otworzy sie droga do zwolnien grupowych.W prawdzie pani minister a wczesniej pan Prezydent uspokajali nauczycieli ze liczba uczniow sie nie zmniejszy i beda potrzebni wszyscy nauczyciele to dzisiaj co raz mniej sie o tym mowi.
  • Marek Król, 2016-07-22 11:28:34

Do manrico: Nic złego,dla każdej struktury można znaleźć racjonalizację,myślę,że nie chodzi o strukturę,tylko o "rewolucyjny sposób" ,jej wprowadzania.Sam byłem pierwszym rocznikiem struktury 8+4 i od pierwszej klasy szkoły podstawowej przeżywałem,niemożność skorzystania z używanych podręczników,gdyż zmieniona została cała podstawa programowa.Tylko odbywało się to przy ciągłym szkoleniu nauczycieli ze stosowania tej podstawy.W związku z tym ,że moja Mama pracowała jako metodyk w Ośrodku Kształcenia Nauczycieli,to pamiętam,że równolegle odbywała się cała akcja podwyższania kwalifikacji - likwidacji Studiów Nauczycielskich i Liceów Pedagogicznych,stąd my uczniowie pierwszych roczników byliśmy "królikami doświadczalnymi".Później mój młodszy syn trafił na taką samą zmianę,też był "królikiem doświadczalnym" nowego systemu.Ale obie reformy rozpoczynały się od pierwszej klasy szkoły podstawowej,nie było "wygaszania" i systemów równoległych!
  • manrico, 2016-07-07 20:16:33

Do w.potega@neostrada.pl: witam, a co byłego złego w systemie 8/4? Po skończeniu podstawówki, uczniowie mają ok. 15 lat, wiek myślę bardziej dojrzały na zmiany związane z przejściem do kolejnego etapu uczenia się. Zgadzam się, że likwidacja szkół zawodowych była ogromnym błędem.
  • w.potega@neostrada.pl, 2016-07-07 09:59:06

Najsmutniejsze jest, że za zmiany systemu oświaty od dawna biorą się ludzie nie potrafiący celów zmian sformułować. Kiedyś powiedzieli, że w zasadniczych szkołach zawodowych jest najgorsza młodzież i zlikwidowali kształcenie zawodowe. Teraz podobnie prymitywnie rozumują, że rzekomo gimnazja są złe, bo młodzież dorastająca jest trudna. Własnie dlatego potrzebne jest wyodrębnienie pierwszego stopnia szkoły średniej, dla specyficznego wieku uczniów.
  • manrico, 2016-07-06 21:17:29

uważam, że testy ogłupiają nasze dzieciaki. Poprzedni system "szkolenia" uczył myślenia, rozwijał w wielu kierunkach, dzięki czemu, absolwenci mogli wybierać w wielu kierunkach studiów. Jestem po szkole podstawowej i liceum muzycznym, zrobiłem dyplom w zakresie skrzypiec i fortepianu, po liceum zdałem na wydział wokalny, w między czasie studiowałem prawo, później ekonomię. Teraz pracuję jako główny księgowy. Obserwując moich synów widzę, że obecny system kształcenia nie pozwoli im na wykształcenie, po którym będą mogli wybierać w różnych dziedzinach.
  • qkiq, 2016-07-06 20:42:46

Do q-ku: Wyniki testów, tak? Nijak się mają do faktycznej wiedzy i umiejętności. Do tej wielkiej agresji w podstawówce bzdurne ankiety zaliczają też to, że dzieci popchną się przy zabawie w berka albo jedno się wykrzywi drugiemu. Chyba w gimnazjach agresja ma nieco inną formę?
  • manrico, 2016-07-06 20:37:40

czy to PO kiedyś umrze, bo nie mogę czytać już wypowiedzi Pań Posłanek i Panów Posłów tej formacji. W pełni popieram zmiany w systemie oświaty. 8/4 to dawny, sprawdzony i, moim zdaniem, najlepszy system.
  • aga, 2016-07-06 18:08:03

Czy ktoś kiedyś uczestniczył w tych konsultacjach? Bo coś mi się zdaje że to zasłona dymna... :(
  • q-ku, 2016-07-06 17:58:45

przecież badania jednoznacznie wskazują na znakomite wyniki gimnazjów oraz na to, że poziom agresji młodzieży w gimnazjach jest NIŻSZY niż w szkołach podstawowych w 6 klasach
  • samorządowiec, 2016-07-06 16:13:51

"Ta zmiana została wypracowana w skutek wcześniejszych debat, analiz, sięgania do opracowań instytutów naukowych, które prowadziły badania nad efektywnością gimnazjów w Polsce na przestrzeni co najmniej kilkunastu lat" powiedziała pani minister. Rozumiem, że te badania wykazały że gimnazja są nieefektywne. Chciałbym w takim razie je zobaczyć, bo badania PISA pokazują dokładnie coś odwrotnego, a nasz system szkolny stał się obiektem pozytywnego zainteresowania za granicą.

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!