Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej

• Bartek, 2017-03-09 11:28:42

Mieszkam pod miastem i u mnie niestety nie ma opcji podłączenia się do sieci ciepłowniczej z miasta :( Ogrzewanie gazowe nie należy również do najtańszych inwestycji. Wykonanie kotłowni gazowej kosztuje kilkanaście tys. złotych. Do tego trzeba doliczyć zaprojektowanie i wykonanie przyłącza. Czeka nas przy tym również sporo formalności. Jeśli przyłącze wykonuje zakład gazowniczy to trochę się na wszystko niestety czeka (składasz wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej i czekasz na odpowiedź. Od pozytywnej decyzji ma się rok na zawarcie umowy i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę instalacji). Koszty ogrzewania gazem ziemnym będą wyższe niż ogrzewanie paliwami stałymi lub pompą ciepła, ale niższe niż energią elektryczną czy olejem opałowym. Tak więc coś za coś. Dwa lata temu przerzuciłem się z palenia ekogroszkiem na palenie peletetem drzewnym. Kupiłem piec Mini Bio Luxury mazurskiego producenta. Przed kupnem sprzedawca uczulał mnie, że do 2020 roku w całej UE nie będzie można już montować kotłów poniżej 5-klasy emisji, więc jak mam już zainwestować w kocioł, to właśnie taki. I na taki się zdecydowałem.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!