Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Ukraińcy kupują mieszkania w Polsce


  • myslacy, 2017-03-14 14:45:40

    Warto przypomnieć przebieg tamtych wydarzeń, bo już chyba nikt nie pamięta. Ukraina negocjowała umowę stowarzyszeniową z UE. I było sielankowo, miała być Europa na Ukrainie, umowa nie była nawet przetłumaczona na ukraiński. I Janukowycz był gotowy do jej podpisania, gdy wreszcie pojawiło się jej tłumaczenie na rosyjski ( podobno to Rosjanie przysłali je Janukowyczowi ??? ). On dopiero wtedy zorientował się że ta umowa oznacza całkowity upadek ukraińskiej gospodarki. On to wiele razy powtarzał publicznie i oczywiście wyraźnie mówił, że w związku z tym tej umowy nie podpisze. I wtedy rozległ się dziki ryk z Warszawy, „podpisz draniu podpisz” ryczało wielu na wiele głosów. Wtedy jeszcze nie zaczął się Majdan, zrobiłem szybką kalkulację. Ukraina ma więcej ludności od Polski, „reforma” ma być bardziej radykalna od tego co zrobił w Polsce Balcerowicz, 5 milionów ludzi nagle pozbawionych pracy to minimum, z tego minimum 2 miliony wleją się nam do Polski. A w Warszawie wciąż ryk „popisz draniu podpisz”. Czy oni nie potrafili zrobić podobnej kalkulacji do mojej? Bez złudzeń, zrobili i to dużo wcześniej. Ta akcja była pomyślana dużo wcześniej. Nie było przypadków, i nie były przypadkiem ryki Kaczyńskiego na Majdanie.
  • tak powinno byc, 2017-03-14 09:54:29

    Rozumiem, że Urząd Skarbowy sprawdza pochodzenie pieniędzy ub obcokrajowca tak jak w przypadku obywatela polskiego. W przypadku nieudokumentowanych środków oprócz kar jest podatek 75%, nie mówiąc już o środkach z przestępstwa(środki ze wschodu w zasadzie nie mają legalnego źródła pochodzenia). Jeżeli US tego nie robią to oznacza, ze z całego świata wszyscy mogą prać pieniądze w Polsce, zakładać fikcyjne firmy, wyprowadzać VAT i nie poniesie żadnej odpowiedzialności. Prowadzenie działalności w Polsce, posiadanie karty stałego pobytu jest przywilejem za płacenie podatków i lojalność wobec RP.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!