Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

NFOŚiGW będzie pomagał w wymianie pieców na bardziej ekologiczne


 • Starszy, 2018-09-13 22:06:29

  A ja dotacji na kocioł nie dostałem pomimo tego że aktualnie eksploatowany piec ma 21 lat i jest przewymiarowany. Ważniejsza była kolejność składania podań do urzędu. Od kilku lat boję się że piec padnie i jak to się stanie w tą zimę to kupię kopciucha a jak i kopciuchy nie będą w sprzedaży to trzeba szukać używki. I mała uwaga; kocioł 2m pow grzewczej, palę węglem i drewnem ale z komina dymek tylko przy rozpałce szczapą a tak to czysto;nie wiem czy inni palą że tak śmierdzi i dym się ściele ?. Myślę że duży wpływ ma wysokość komina (mój ma 11m) a najbardziej kopcą takie kotlownie-dostawki do ganka z kuminkami 4-metrowymi
 • kris, 2018-04-11 10:38:45

  Do EKO: "Fanka ogrzewania na pellet" ale ściema reklamowa, kobieta to może być co najwyżej fanką ogrzewania gazem. Babka z pazurami ładuje worki z tym pelletem i wybiera popiół po czym musi umyć głowę bo zakurzyła włosy. Jak wymieniać to tylko na gaz i tyle w temacie.
 • Justyna, 2017-10-16 23:07:45

  czasem zastanawiam się na czym naprawdę ludziom zależy. Z pewnością w trakcie wyboryu kotła kierują się ceną. Żyjemy w rzeczwistości konsumpcyjnej więc patrzymy na to co ile kosztuje. Czasem jednak pomijana jest jakość i na szalę idzie tylko cena. Mam od niedawna w życiu inne podejście, Zanim cokolwiek kupię (nie mówię tu o patyczkach do uszu czy wacikach) rozważam zakup pod wieloma względami. Jeżeli chodzi o sprzęt AGD lub RTV czy kocioł na przykład. Wiem, że to zakup na wieeeelee lat. Dlatego po porządnej analizie wybrałam firmę KOSTRZEWA. Po trzech latach użytkowania kotła wiem, że to był wybór idealny. A jako argumentację mogę przedstawić wszelkie certyfikaty , które kotły tej formy posiadają. Ponado serwis! meeega! O każdej pporze dzwonisz i wiesz wszytko, przy okazji rozmawiasz z przemiłym konsultantem. Wiadomym jest, że za jakość się płaci, ale użyję tu słowa NIE PRZEPŁACA!
 • EKO, 2017-10-16 22:01:13

  Pożyczki? Zawsze to jakieś rozwiązanie. Mi się udało dostać dotację na kocioł. Na początku musiałam wyłożyć 100% wartości kotła z czego 40 % zostało mi zwrócone po jego instalacji. Uważam, że każde województwo powinno mieć równe szanse dostępu zarówno do pożyczki jak i dotacji? Bo czym różni się mieszkaniec pomorza od np. śląskiego?? Jesteśmy jednym krajem. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem, to nasz wspólny interes: czystsze powietrze-ZDROWIE! Dużo można by dyskutować na temat dofinansowań i kotłów. Niepodważalne właśnie okazują się ekologiczne kotły, które produkują niską emisję pyłów. Moim faworytem jest kocioł na pellet: EEI PELLETS 16 kW firmy Kostrzewa. Cenowo nie jest to kocioł z niskiego przedziału cenowego, ale za papiery jakie posiada i szereg badań emisyjnych warto pokusić się o solidny sprzęt. Jasne, że na początku był dylemat począwszy od wyboru producenta kotłów, po model, cenę, niezawodność. Pokusiłam się o pocztę pantoflową i metodę własnych doświadczeń ludzi z najbliższego otoczenia. Ważne dla kobiety samotnie mieszkającej (czyli mnie) było poczucie, że serwis jest na wyciągnięcie ręki (w razie awarii). Steruję kotłem przez aplikację zainstalowaną na telefonie. W trakcie dnia mogę obniżyć lub podwyższyć temperaturę.Super! Radzę sobie z całym mechanizmem sama. Albo jestem taka inteligentna, albo kocioł jest prosty w obsłudze. Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba wiedzieć co się chce. FANKA ogrzewania na pellet ;-)
 • Już nigdy więcej węgla!, 2017-09-24 21:45:52

  Miło słyszeć, że problem smogu nie jest jedynie tzw. "kiełbasą wyborczą" ale rzeczywiście coś się powoli rusza i nabiera rozpędu na szczeblach rządowych. Ustawy antysmogowe w poszczególnych województwach + dosłownie na dniach - rozporządzenie dotyczące zakazu sprzedażny kotłów poniżej 5 klasy emisji (od 01.października.2017) i jeszcze tylko brakuje rządkowego projektu dotyczącego norm dla węgla. Powoli doganiamy światowe standardy, a nie tkwimy w okopach smrodu smogowego. Użytkuję kocioł na pelet polskiego producenta EEI Pellets Kostrzewa (może od niedawna, ale jest :) mający certyfikat ECODESIGN. Spełnia on wszystkie normy europejskie, a tym bardziej polskie. Kotły węglowe nie mają takiej sprawności jak peletowe. A o ekologii już nie wspominając. Niebo a ziemia. Bez porównania. Dla naszego społeczeństwa potrzebne jest mocne odcięcie od węgla, wstrząs - nie możemy tylko polegać na węglu, powinniśmy w końcu zwrócić swój wzrok i kierunku w stronę OZE. Im dłużej tkwimy w umiłowaniu węgla tym bardziej pogrążamy się w średniowieczu. Pora w końcu na przebudzenie. Bo nasze dzieci zapłacą za nasze błędy swoim własnym zdrowiem.
 • ogregor6, 2017-09-23 20:07:33

  W pierwszej kolejności powinni dofinansowywać województwa które wprowadziły uchwały antysmogowe!!!!!!!!!!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!