Partnerzy portalu

Oni najbardziej skorzystają z pieniędzy na rewitalizację

  • PAP
  • 21 maja 2014 - 20:16 | Aktualizacja: 22 maja 2014 - 10:18
Śląsk, Wałbrzych i Łódź to miejsca, które powinny najwięcej skorzystać ze środków unijnych na szeroko pojętą rewitalizację - powiedział premier Donald Tusk dziennikarzom w środę w samolocie z Brukseli do Warszawy.
W środę w Brukseli odbyła się konferencja pt. "Wytyczanie drogi do europejskiej strategii bezpieczeństwa energetycznego" z udziałem m.in. polskiego premiera, a także szefa KE Jose Barroso oraz komisarza UE ds. energii Guenthera Oettingera.
 
Tusk był pytany w samolocie o to, dlaczego Platforma Obywatelska kończy w piątek kampanię wyborczą na Śląsku.
 
"Jest wystarczająco dużo powodów, żeby Śląsk traktować ze szczególnym wyróżnieniem w tej kampanii, szeroko pojętej kampanii europejskiej. Kiedy mówimy, że te 300 mld chcemy wykorzystać na rewitalizację najbardziej zdewastowanych miejsc w Polsce, to Śląsk jest tutaj bezwzględnie na pierwszym miejscu" - powiedział.
 
Jak dodał, nieprzypadkowo będzie tego samego dnia rano w Wałbrzychu. "To są właśnie te miejsca - Śląsk, Wałbrzych i Łódź - które powinny najwięcej skorzystać ze środków na szeroko pojętą rewitalizację. Nie chodzi tylko o środowisko naturalne, o odbudowę domów, ale o takie działanie i finansowanie takich działań, które przywrócą szczególnie tej tkance miejskiej jakiś elementarny poziom cywilizacyjny" - powiedział.
 
"Drugi powód - no właśnie energetyka. Jeśli jestem taki zdeterminowany, jeśli chodzi o unię energetyczną, to także dlatego, że mówimy bardzo głośno w Europie, że Europa musi polegać w dużo większym stopniu na własnych zasobach, na własnych źródłach energii, co w polskim przypadku oznacza węgiel.
 
Trzeci powód, o tym też będzie mówiła pewnie pani premier Elżbieta Bieńkowska, że na Śląsku widać wyraźnie, jak wielką szansą są innowacja i pieniądze na naukę w powiązaniu z biznesem, przedsiębiorczością. Te badania naukowe, powiązane z przedsiębiorczością na Śląsku, mają chyba największe szanse powodzenia. Tam też pójdą bardzo poważne środki europejskie" - powiedział premier. 
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!