Partnerzy portalu

30 mln zł na badania i innowacje w ramach "Lubuskie 2020"

  • pap/mg
  • Opublikowano: 26 czerwca 2019 - 16:23
30 mln zł będzie do wzięcia w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 na realizację zadań z zakresu wzmacniania badań naukowych, rozwoju technologicznego i innowacji oraz zwiększenia aktywności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw.

W środę w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu konkursowi.

Nabór wniosków potrwa od 29 lipca do 30 sierpnia br. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorstw lub partnerstw, a także instytucji świadczących usługi w zakresie działalności badawczo-rozwojowej.

- Chcemy te 30 mln zł jak najlepiej wydać, żeby poprawić innowacyjność w regionie - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dodała, że cała alokacja w ramach działania 1.1 (na badania i innowacje) to 200 mln zł. Do tej pory udało się rozdysponować 94 mln zł. Podpisano 40 umów na realizację projektów o łącznej wartości 156 mln zł.

W ramach konkursu otrzymać dofinansowanie na realizację inwestycji w infrastrukturę i wyposażenie w małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstwach - związane bezpośrednio z działaniami badawczymi i innowacyjnymi.

- Słuchamy przedsiębiorców, wiemy jakie mają problemy. Staramy się tak przygotować postępowania, żeby pieniądze były bardziej dostępne dla przedsiębiorców i procedury łatwiejsze. Organizujemy spotkania konsultacyjne. Wsparcie gospodarki to priorytet rozwoju województwa. Chcemy żeby lubuskie było bardziej innowacyjne - dodał członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Na oficjalnym profilu portalu Facebook zachęcił przedsiębiorców do ubiegania się o te pieniądze.

Efektem wsparcia ma być poprawa pozycji konkurencyjnej lubuskich przedsiębiorstw oraz samego regionu na rynku krajowym i zagranicznym.

Realizacja projektów w ramach działania będzie możliwa wyłącznie w obszarach wskazanych jako inteligentne specjalizacje. W przypadku woj. lubuskiego owe specjalizacje zostały ujęte w Programie Rozwoju Innowacji Województwa Lubuskiego; są nimi: zielona gospodarka, zdrowie i jakość życia oraz innowacyjny przemysł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!