Blokada środków unijnych przez uchwały anty-LGBT jest realna

Uchwały anty-LGBT mają uniemożliwiać pozyskanie środków unijnych (Fot. pixabay.com)
Środki unijne nie będą przyznawane samorządom, które mają uchwały dyskryminujące np. społeczność LGBT. W przypadku projektów partnerskich nie otrzymają ich także te, które tego rodzaju uchwał nie podejmowały. Ale ostatecznie kluczowa będzie interpretacja.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- - 24 lubelskie jednostki samorządu terytorialnego właśnie przyjmują uchwały o przystąpieniu do projektu „e-Geodezja II”, a wśród nich jest 9 mających uchwały anty-LGBT. Jeśli utrzymają swoje uchwały to na marne pójdzie wysiłek ich pozostałych partnerów włożony w przygotowanie tego projektu - sygnalizuje Jakub Gawron, współtwórca Atlasu Nienawiści.
- Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wskazuje, że zgodnie z przepisami unijnymi, naruszenie lub nieprzestrzeganie zasady niedyskryminacji jest równoważne z wyłączeniem możliwości ubiegania się danego samorządu o wsparcie dla projektów ze środków Unii Europejskiej. A projekty partnerskie zostaną odrzucone w całości.
- To co dla aktywistów jest uchwałą jednoznacznie uderzającą w środowisko LGBT, niekoniecznie musi taką być w oczach samorządowców i urzędników. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach i kluczowa będzie interpretacja zapisów poszczególnych dokumentów.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE10