Partnerzy portalu

Coraz więcej gmin chce pieniędzy na bazary

Przybywa chętnych na dotacje na utworzenie targowisk. W zeszłym roku do urzędów marszałkowskich trafiło ok. 90 wniosków.
Ministerstwo Rolnictwa szacuje, że blisko 211 mln zł do podziału z programu Mój rynek, realizowanego w ramach Programu  rozwoju obszarów wiejskich, starczy na zbudowanie albo zmodernizowanie 300 bazarów w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców – informuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Samorządy powalczą o dotacje na targowiska

W niektórych województwach nabór ruszy dopiero w tym roku. W Wielkopolsce liczą na 50 wniosków, w Małopolsce na 28, w Świętokrzyskiem na 23, w Łódzkiem na 20-30, w Kujawsko-Pomorskiem na 25 i na kilkanaście w Zachodniopomorskiem.

Województwa podlaskie, lubuskie, mazowieckie, podkarpackie i dolnośląskie zakończyły przyjmowanie podań. Wpłynęło ich ok. 90 na ponad 74 mln zł – pisze Beata Drewnowska w „Rzeczpospolitej”.
KOMENTARZE2

  • autor:agro123.pl 2012-01-05 10:53:08
    Rynki, bazary muszą istnieć.To jest jeden ze sposobów nabycia żywności bezpośrednio od rolnika.
  • BabciaJózia 2012-01-05 08:50:52
    to ciekawe, a w stolicy zlikwidowano kilka bazarków, zmuszając niejako mieszkańców do zakupu warzyw, owoców i innych produktów w hipermarketach

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!