Partnerzy portalu

Fotowoltaika podbija podlaskie gminy. Są też pieniądze UE

2,9 mln zł będzie kosztować pięć inwestycji, które zrealizują firmy i gminy w Podlaskiem, zainteresowane alternatywnymi źródłami energii. We wtorek (21 sierpnia) zarząd województwa przyznał te dotacje. Z UE na ten cel pochodzi 1,2 mln zł.

To pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 z puli na odnawialne źródła energii, które będą wykorzystywane na tzw. własne potrzeby tych podmiotów, które sięgnęły po dotacje. Wybrano je w konkursie, który był przeprowadzony w 2017 r.

Ponad 185 tys. zł dostanie Przedsiębiorstwo Komunalne w Siemiatyczach na budowę małej elektrowni wodnej oraz elektrowni fotowoltaicznej.

"Oba obiekty zostaną podłączone do sieci elektroenergetycznej i będą zasilać w energię stację uzdatniania wody przy ul. Sportowej w Siemiatyczach" - poinformował urząd marszałkowski w Białymstoku w komunikacie po obradach zarządu województwa. Wartość inwestycji to 912 tys. zł.

Gmina Nowe Piekuty zainstaluje instalacje fotowoltaiczne na dwóch stacjach uzdatniania wody w miejscowościach Wierzbowina i Nowe Piekuty. Inwestycja ma kosztować prawie 550 tys. zł, z UE będzie pochodzić 356 tys. zł.

Dwie firmy: Chris Turystyka i MIM dostaną pieniądze na montaż ogniw fotowoltaicznych: Chris Turystyka - ponad 123 tys. zł, MIM ponad 158 tys. zł. Suwalska firma Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Zdzisław Jankowski dostanie ponad 418 tys. zł na montaż pomp ciepła, kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków o charakterze usługowym we wsi Gulbieniszki. 

KOMENTARZE1

  • Lubomir 2018-11-10 12:06:45
    Sam naprawdę nie wiem co o tym sądzić. Jak na ten moment postanowiłem spróbować i zainwestować w OZE a dokładnie w panele fotowoltaiczne, bo jak zobaczyłem ceny prądu i prognozy na styczeń 2019 to się przeraziłem i to konkretnie. Zakupiłem od ozebiomar, kilka paneli i mam nadzieję, że się na tym pom...yśle nie przejadę :D  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!