Partnerzy portalu

Krajowy Plan Odbudowy a Umowa Partnerstwa. Oto różnice, szanse, zagrożenia

Krajowy Plan Odbudowy czy środki wynikające z Umowy Partnerstwa? A jeśli to drugie, to na jakie inwestycje będzie można uzyskać wsparcie w programach krajowych, a na jakie w programach regionalnych? Od czego zależeć będzie wybór każdej z tych ścieżek? Te pytania zadają dziś sobie urzędnicy w samorządowych urzędach, spółkach i jednostkach.
  • Prawdopodobnie w październiku Polska skieruje do Komisji Europejskiej projekt Umowy Partnerstwa. W ciągu trzech miesięcy od tego momentu będzie musiała przekazać też projekty programów – zarówno tych krajowych, jak i regionalnych.
  • Urzędnicy z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej zwracają uwagę samorządowców, że w KPO chodzi nie tylko o samą realizację zaplanowanych inwestycji. Kluczowe są tutaj reformy, których realizacji służyć mają wskazane inwestycje.
  • To, co łączy KPO i „normalny” budżet UE, to ogromny nacisk położony na zieloną transformację. W przypadku tego pierwszego aż 37 proc. przeznaczone ma być na wydatki klimatyczne, w przypadku tego drugiego wskaźnik ten ma wynieść 30 proc. ogółu.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!