Partnerzy portalu

Małopolska wraca do rozmów z KE w sprawie funduszy unijnych

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego otrzymał we wtorek informację od przedstawiciela Komisji Europejskiej o ponownym rozpoczęciu rozmów na temat programu REACT-EU – przekazał marszałek regionu Witold Kozłowski.

3 września zastępca dyrektora generalnego Departamentu Polityki Regionalnej KE Normunds Popens poinformował o wstrzymaniu prac nad programem REACT-EU, który zakładał wsparcie przedsiębiorców i sektora ochrony zdrowia w związku z pandemią.

Przyczyną takich decyzji miała być przyjęta w 2019 r. przez małopolski sejmik deklaracja "w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych", która zdaniem KE naruszała prawa mniejszości seksualnych. 27 września sejmik woj. małopolskiego uchylił swoją deklarację dotyczącą LGBT.

Marszałek Witold Kozłowski poinformował we wtorek, że urząd otrzymał informację od przedstawiciela KE Normundsa Popensa o powrocie do rozmów na temat uzgodnień dotyczących modyfikacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w zakresie REACT-EU.

"Ponownie zasiadamy do stołu, by rozmawiać z Komisją Europejską na temat środków dla Małopolski. To bardzo dobry prognostyk. Cieszę się, że (…) już niebawem nasz region otrzyma kolejne wsparcie w ramach programu REACT-EU" - podkreślił Kozłowski.

W ramach programu REACT-EU Małopolska spodziewa się ponad 30 mln euro oraz blisko 2,5 mld euro w nowej perspektywie finansowej 2021-2027.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!