Partnerzy portalu

Podlaskie szykuje się na turystów

  • PAP
  • 29 marca 2012 - 11:43
Ponad 43,8 mln zł z UE m.in. na budowę obiektów podnoszących atrakcyjność turystyczną regionu podlaskiego, jest do podziału w konkursie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.
W czwartek rozpoczął się nabór wniosków. Pieniądze pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, z przeznaczeniem na rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. Wnioski można składać do 9 maja.

Konkurs skierowany jest m.in. do samorządów, organizacji pozarządowych, parków narodowych i krajobrazowych czy kościołów i związków wyznaniowych.

Po raz pierwszy mogą wziąć w nim udział też przedsiębiorcy – poinformowała Izabela Smaczna-Jórczykowska z departamentu RPO w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku (zabierz głos/oceń marszałka). Dotychczas prywatne podmioty mogły jedynie otrzymywać takie dotacje na nowe miejsca noclegowe w turystyce.

Zapowiadając konkurs kilka tygodni temu dyrektor departamentu zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym (RPO) Województwa Podlaskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku Daniel Górski mówił, że dopuszczenie do konkursu prywatnych firm, to efekt braku w regionie ciekawych pomysłów na ożywienie turystyki.

Projekty można też realizować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli współpracy pomiędzy podmiotami publicznymi i prywatnymi. Dofinansowanie w zależności od tego, kto się o nie ubiega, wynosi od 50 do nawet 90 proc. wartości inwestycji.

Wnioski mają dotyczyć tzw. projektów infrastrukturalnych. Na dofinansowanie mogą liczyć pomysły związane z turystykę biznesową, uzdrowiskową, ale też np. rozwój żeglarstwa czy kajakarstwa, a także realizacja pomysłów, które pozwolą wydłużyć sezon turystyczny.

Dotychczas z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dofinansowano 41 tzw. projektów infrastrukturalnych, służących rozwojowi atrakcyjności turystycznej regionu. Ich łączna wartość wynosi 490,6 mln zł, a dofinansowanie z RPOWP – 270,9 mln zł.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!