Partnerzy portalu

Radni apelują do KE o zatwierdzenie Krajowego Planu Odbudowy

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął apel do Komisji Europejskiej ws. niezwłocznego zatwierdzenia polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Blokowanie dostępu do funduszy na odbudowę gospodarki po pandemii jest narzędziem zbyt ostrym - podkreślił wnioskodawca apelu radny Patryk Wild.

Jak podano, za przyjęciem apelu podczas czwartkowej sesji sejmiku, głosowało 21 radnych, przeciwko przyjęciu apelu było 15 radnych.

"Wsparcie finansowe, które trafi na Dolny Śląsk dzięki Krajowemu Planowi Odbudowy, to niezwykle ważne narzędzie, które pomoże odbudować regionalną gospodarkę mocno doświadczoną przez pandemię COVID-19. Te pieniądze pozwolą na przeprowadzenie kolejnych inwestycji, które służyć będą mieszkańcom regionu" - powiedział cytowany w komunikacie marszałek województwa Cezary Przybylski.

Wnioskodawca apelu, przewodniczący sejmikowego klubu Bezpartyjnych Samorządowców Patryk Wild podkreślił, że apel jest wyrazem sprzeciwu wobec działań, które sprowadzają się do czynienia z Polaków i Dolnoślązaków zakładników sporu Komisji Europejskiej z rządem RP.

"Blokowanie dostępu do funduszy na odbudowę gospodarki po pandemii COVID-19 jest narzędziem stanowczo zbyt ostrym, podważającym jednocześnie zaufanie do instytucji unijnych. Idea wzajemnej współpracy i wsparcia, na której opiera się funkcjonowanie Unii, nie powinna być podważana przez bieżące spory polityczne" - powiedział Wild.

"Szkodliwe działania europarlamentarzystów i polityków totalnej opozycji na forum europejskim są powodem wstrzymania środków z Krajowego Planu Odbudowy. Na te pieniądze czeka również Dolny Śląsk i jego mieszkańcy. Do subregionu wałbrzyskiego ma trafić ogromne wsparcie z KPO. Brak tych pieniędzy uniemożliwi dalszy rozwój tego regionu" - mówił przewodniczący sejmikowego klubu Prawa i Sprawiedliwości Piotr Karwan.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!