Partnerzy portalu

"Ryby" w Lubaniu dofinansowane

  • PAP
  • 13 września 2012 - 18:43
Gmina Lubanie w powiecie włocławskim jako pięćdziesiąty beneficjent w województwie kujawsko-pomorskim podpisała umowę na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Ryby. Z tego źródła w regionie rozdysponowano dotychczas prawie 8,5 mln zł.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
Jak poinformował w czwartek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, umowa podpisana z gminą Lubanie dotyczy dofinansowania na remont i modernizację wiejskiego parkingu w Lubaniu. Kwota dofinansowania wynosi 58,6 tys. złotych.

"Cieszę się, że do lokalnych społeczności trafiają pieniądze na kolejne konkretne projekty. Ochrona i wzmacnianie potencjału obszarów związanych z rybactwem śródlądowym to ważny element myślenia o zrównoważonym rozwoju regionu" - podkreślił marszałek.

Szef wojewódzkiego samorządu przypomniał, że PO Ryby, czyli finansowany przez Unię Europejską Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013", to dodatkowe pieniądze na rozwój dla trzydziestu trzech wiejskich i miejsko-wiejskich gmin województwa kujawsko-pomorskiego.

Na inwestycje przedsiębiorstw, przedsięwzięcia infrastrukturalne, ochronę środowiska i rozruszanie sektora usług lokalnych otrzymały one łącznie ponad 65 milionów złotych, a wartość rozdysponowanego już wsparcia to 8,4 mln złotych.

Kujawsko-Pomorskie jest jednym z czterech regionów w kraju, które przodują w wykorzystaniu tego segmentu unijnego wsparcia.

Podpisana w Lubaniu umowa jest pierwszą dotyczącą projektu wybranego w ramach konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania Dorzecza Zgłowiączki, jedno ze stowarzyszeń w Kujawsko-pomorskiem pełniących rolę instytucji pośredniczących w podziale środków regionalnej puli PO Ryby, administrowanej przez marszałkowską administrację.

<!-- pagebreak //-->

PO Ryby ruszył latem ubiegłego roku, jako ostatni spośród finansowanych ze środków pomocowych Unii Europejskiej w ramach perspektywy 2007-2013. Jest instrumentem wspierania nie tylko gospodarki rybackiej, ale także działań ma rzecz podniesienia jakości życia związanych z nią lokalnych społeczności.

Znajdujące się w jego puli środki przeznaczone są na inwestycje przedsiębiorstw, przedsięwzięcia infrastrukturalne, ochronę środowiska oraz rozwój sektora lokalnych usług.

W Kujawsko-pomorskiem funduszami dysponuje pięć lokalnych grup rybackich, wspierających Urząd Marszałkowski w wyborze celów i kierunków wsparcia oraz spójnych z nimi konkretnych projektów.
KOMENTARZE1

  • lgr 2012-09-14 08:22:40
    Lokalna Grupa Rybacka a nie Lokalna Grupa Działania

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!