Partnerzy portalu

Warmińsko-mazurskie: Ponad 10 mln euro na turystykę z UE

  • PAP/AT
  • 29 września 2016 - 12:28 | Aktualizacja: 29 września 2016 - 12:29
• Ponad 10 mln euro z funduszy unijnych mogą zdobyć samorządy, nadleśnictwa i stowarzyszenia z Warmii i Mazur na inwestycje związane z turystyką.
• To pierwszy taki konkurs w regionie.
• Nabór wniosków potrwa do 17 listopada.

Urząd marszałkowski w Olsztynie ogłosił konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na projekty związane z turystyką i rekreacją, wykorzystujące zasoby przyrodnicze. Nabór wniosków potrwa od 29 września do 17 listopada. Rozstrzygnięcie nastąpi w kwietniu 2017 r., a inwestycji mają zostać ukończone w ciągu dwóch lat.

Zdaniem wicemarszałka województwa Mirona Sycza, można spodziewać się bardzo dużego zainteresowania tym konkursem, bo turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki Warmii i Mazur. Jak przypomniał, w ostatnich latach z myślą o turystach zrealizowano wiele dużych projektów - m.in. rozbudowano sieć ekomarin i małych portów, zrewitalizowano Kanał Elbląski, powstała też trasa rowerową Green Velo i regionalne lotnisko w Szymanach.

W rozpoczętym w czwartek (29 września) konkursie mogą uczestniczyć lokalne samorządy i podległe im instytucje, organizacje pozarządowe, zarządcy portów czy nadleśnictwa. Pieniądze mogą one przeznaczyć na budowę tras rowerowych, narciarskich, jeździeckich i kajakowych, ścieżek dydaktycznych, punktów i tarasów widokowych.

Czytaj też: Przyszłość polskiej turystyki rozstrzygnie się na poziomie lokalnym

Projekty mogą również dotyczyć zagospodarowania terenów rekreacyjnych i przybrzeżnych, urządzania lub podnoszenia standardu kempingów i kamperowisk, uporządkowania małych obozowisk i bindug, budowy pomostów czy wyposażenia i modernizacji małych przystani i szkółek żeglarskich.

Do wykorzystania w tym konkursie jest 10 mln euro, a łączna pula pieniędzy przewidziana na ten cel w RPO na lata 2014-2020 wyniesie 35 mln euro. Maksymalne dofinansowanie projektów może sięgać 85 proc. poniesionych kosztów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!